anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

przemkovsky
Użytkownik

No właśnie, jak w temacie..



Teoretycznie przy sprzedaży poza granice wspólnoty eu nie musimy płacić VATu - tak stanowi ustawa o podatku od towarów i usług. Nie określa jednak w jaki sposób mamy przed skarbowym udokumentować fakt wysłania towaru poza granice eu.



Określa to niestety Izba Celna na niekorzyść osób sprzedających drobne produkty klientom detalicznym - trzeba przedłożyć SAD3 lub elektroniczny wydruk w formie komunikatu IE-599 „Potwierdzenie wywozu” wygenerowany w systemie ECS – Export Control System (czarna magia póki co).



W tym momencie wydawałoby się, że sprawa jest zamknięta i vat trzeba zapłacić, ale przecież jakąś podstawę prawną swojego działania mają sklepy proponujące przybyszom spoza ue produkty ze stawką vat 0% (np. IKEA). Nie uwierzę, że IKEA wystawia SAD3 dla każdego Rosjanina kupującego świecznik i taborecik.



Jeżeli ktoś coś wie - bardzo proszę o pomoc. Jeżeli coś wyjaśnię z księgową też podrzucę tutaj informacje, zapewne komuś się przyda.

Wiadomość 1 z 26
ostatnia odpowiedź
25 ODPOW. 25

Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Mnie też ten temat interesuje, poniżej jest mój wątek. Trochę odpowiedzi uzyskałam /poczytaj/ ale jeszcze nie jestem wszystkiego pewna. Jeśli i ja coś znajdę podrzucę. Mnie jeszcze gnębi sprawa róznic kursowych, których sposób liczenia od tego roku się zmienił. Nie wiem jak za to się zabrać no i czy wogóle liczyć.


Pozdrawiam.

Wiadomość 2 z 26
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Też wchodze na Vat 23% i nie uśmiecha mi się płacić od obrotów...

 

Czy ktoś z was odlicza zwroty VATu za sprzedaż poza kraje UE?

Wiadomość 3 z 26
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

czy ktoś już takiego wyczynu dokonał?

Wiadomość 4 z 26
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Też jestem tym bardzo zainteresowany i od poniedziałku będę starał się czegoś dowiedzieć. Jak będziecie mieli jakieś info to piszcie.

Wiadomość 5 z 26
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Cześć,

 

ja w tym tygodniu już zaczynam działać!! Dzwoniłem do urzedu celnego i samemu można to robić drogą elektroniczna... Facet powiedział że jest na początku troche zawiłe ale do opanowania!!

 

tak w skrócie to droga jest taka: zgłaszasz do odprawy celnej( wypełniasz deklaracje przez neta i wysyłasz) po chwili dostajesz zwrotna wiadomość i lecisz do urzedu celnego... podbijają ci tam i pózniej idziesz na poczte po czym czekasz na komunikat IE-599 który jest podstawą do niepłacenia VAT.

 

Może być nawet odprawa celna uproszczona... tzn że nie trzeba biegać do celego tylko rbić to u siebie z tym że trzeba spełnić różne warunki i do tego masz naloty z urzedu celnego co jakiś czas:)

 

ps. zobaczymy co to wyjdzie:)

Wiadomość 6 z 26
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Ale z tym lataniem do celnego to chyba nie przed każdym wysłaniem paczki (czyt. codziennie)? Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Wiadomość 7 z 26
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Tak:)

Wiadomość 8 z 26
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Tak, codziennie!:) Chyba że będzie miał Pan uproszczenie i wszystko odbywać będzie sie w miejscu firmy:)

Wiadomość 9 z 26
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż DETALICZNA do USA a kwestia VAT

Witam serdecznie użytkowników.

 

Mógłbym prosić o pomoc w odprawie paczek?? Ponieważ 90% mojej sprzedaży jest kierowana poza UE, jak na razie płacę niezły podatek VAT a chciałbym skorzystać ze stawki 0%

 

Mam nadzieję, że będę mógł się odwdzięczyć.

Wiadomość 10 z 26
ostatnia odpowiedź