anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzeaż na ebay do uk, de i com + koszty wysyłki

 Cześć,

nie długo ruszamy ze sprzedaża towarów za granicę i mam kilka pytań w zwiazku z tym.

 

Przepatrzyłem sporo tematów na forum + internet i mam takie wątpliwości:

1) chcieliśmy zrobic darmową wysyłkę do większości produktów listem ekonomicznym lub priorytetowym przez PP lub InPost tylko mam z tym pewną wątpliwość. Widzę, że sporo osób ma problemy ze sporami z kupujacymi. Co w momencie kiedy wyślę list bez polecenia (numeru trackingu), kupujący zaakceptuje, że ta przesyłka nie jest rejestrowana (jest taka możliwość?) czy może rościć do mnie prawa o zwrot kosztów jeżeli przesyłka nie dojdzie, czy paypal poblokuje mi kase? Fizycznie będę miał potwierdzenie nadania podpisane przez kuriera który zbiera od nas listy i nic więcej.

 

2) koszty wysyłki do UK - z czego korzystacie. mamy towary od 350g do paru kilo

po przeanalizowaniu wybraliśmy

a) poczta polska lub inpost dla listów poleconych i eko / prior

b) przesyłki kurierskie ceny dużo wyższe oczywiście niż listy. Najtaniej wychodzi nam broker do 10kg około 69 upsem. 

 

 

Macie jakieś lepsze pomysły?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Wiadomość 1 z 14
ostatnia odpowiedź
13 ODPOW. 13

Sprzeaż na ebay do uk, de i com + koszty wysyłki

Hej.
Zapewne wiesz jakie warunki trzeba spelnic aby rozpocząć sprzedaż worldwide.

Co do listów bez potwierdzeń od razu Ci powiem nie baw się w to! Nawet w Polsce można mieć z tego problemy. Przerabialem to kiedyś ale sobie stanowczo odpuscilem. Np. Na allegro jeżeli kupujący zgłosi spór a Ty jawnie i wielkimi literami napisales że są to listy bez numeru nadania to i tak stoisz na przegranej pozycji. W regulaminie allegro jest zapis że musisz posiadać dowód nadania. Jak się ktoś uprzednio to negatyw plus ewentualny refund.

Co do wysylek weź pod uwagę że przesyłki ekonomiczne ida droga morska więc ich czas dostarczenia jest baaaardxo długi z czym wiąże się spór na eBay

Jakie ilości przesyłek miesięcznie przewiduje aż nadawać? I z kad jesteś? Ja dziś będę podpisywał umowę na przesyłki do 2kg.
Wiadomość 2 z 14
ostatnia odpowiedź

Sprzeaż na ebay do uk, de i com + koszty wysyłki

do U.K listy polecone poczty polskiej nie mają trackingu,w razie sporu przegrywasz spór z automatu,dla administracji i paypal polski tracking który nie pokazuje "delivered" nie istnieje

Wiadomość 3 z 14
ostatnia odpowiedź

Sprzeaż na ebay do uk, de i com + koszty wysyłki

jednak śledzenie do U.K działa
Wiadomość 4 z 14
ostatnia odpowiedź

Sprzeaż na ebay do uk, de i com + koszty wysyłki

Hej,

ciężko mi ocenić na polski rynek mamy około 500-1000 przesyłek miesiecznie, szacujemy tutaj podobny wynik albo nawet i lepiej. Wiadomo wszystko z czasem :). Nadajemy z Krakowa. 

 

Z jaką firmą podpisałeś i jakie ceny?

 

nie wiem czy tutaj jest jakiś priv ale jak coś to pisz 

 

Wiadomość 5 z 14
ostatnia odpowiedź

Sprzeaż na ebay do uk, de i com + koszty wysyłki

Dzięki bardzo za odpowiedź 🙂 jak moge podpytac to na jakie rynki działasz i z jakich przewoźników korzystasZ? 

Wiadomość 6 z 14
ostatnia odpowiedź

Sprzeaż na ebay do uk, de i com + koszty wysyłki

Aha jeszcze jedno,

jakie macie doświadczenie z kosztami wysyłki - chodzi mi tutaj o akceptacje przez klienta. W polsce wiadomo jak najtaniej większość pchamy do 10zł wysyłka.

 

Jak jest za granicą ile klient jest wstanie zapłacić za kuriera? 

Wiadomość 7 z 14
ostatnia odpowiedź

Sprzeaż na ebay do uk, de i com + koszty wysyłki

Takie jest doświadczenie że jakbyś oferował darmową wysyłkę to byś więcej sprzedawał.

 

Ja mam 4 GBP na UK. Masz dobry towar to i 10 GBP zapłacą.

Wiadomość 8 z 14
ostatnia odpowiedź

Sprzeaż na ebay do uk, de i com + koszty wysyłki

a wysyłasz z PL czy z UK? jeżeli PL to czym? 

Wiadomość 9 z 14
ostatnia odpowiedź

Sprzeaż na ebay do uk, de i com + koszty wysyłki

W tym wypadku mówię o wysyłce z PL za pośrednictwem poczty.

Wiadomość 10 z 14
ostatnia odpowiedź