Refund a dostarczony przedmiot

Wysłałem do USA paczkę, na moje nieszczęście drogą morską, co jednoznacznie wydłuża czas dostawy. Kupujący założył spór i poprosił o pomoc ebay. Na początku byłem dogadany ze sprzedawcą, że zwrócę mu koszty przesyłki, ale nagle stał się niecierpliwy i chce full refund. Kupujący za podstawę bierze czas jaki powinien przy przesyłce: Standard Int'l Shipping. A ja przy wystawieniu przedmiotu nie mogłem znaleźć nic innego pasującego do wysyłki, więc wybrałem to. Paczka "idzie" tzn. na trackingu pokazane jest, że wyszła z Polski, ale jeszcze nie doszła do USA.

 

Pytanie: jeżeli ebay-paypal, odbiorą mi pieniądze i zwrócą kupującemu, a jemu za 1-2 tyg ta przesyłka dojdzie, to co wtedy? Zwrócą mi środki za przedmiot?

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Refund a dostarczony przedmiot

Napisz kiedy wysłałes paczkę do USA. Paczka ekonomiczna czy priorytet? Jesli wysłałeś paczkę ekonomiczną drogą morską musisz poinformować kupującego ,ze paczkę otrzyma za około 35 dni. Kupujący otworzył spór na eBay czy na PayPal. Jest to bardzo istotna informacja. Poza tym jak miałeś podaną opcję wysyłki w aukcji eBay?Możliwa najgorsza opcja; PayPal zablokował płatność kupującego do wyjaśnienia sporu. Nie zamykaj sporu . Czekaj do końca. Możesz wysłać info do PayPal ,że paczka w drodze. Podać numer przesyłki. Często kupujący godzi się na wysyłkę ekonomiczną bo jest dużo tańsza niż paczka kurierem czyli pocztą lotniczą. Paczka priorytet lotnicza 7 dni do USA. Zycze powodzenia. Możesz stracić towar/przedmiot i nie odzyskasz płatności. Najgorszy możliwy scenariusz.

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Refund a dostarczony przedmiot

kasa stracona,nic nie zrobisz,ebay ma to zapisane w regulaminie,wina leży po twojej stronie,nie wiedziałeś że oni to robią,teraz już wiesz

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Refund a dostarczony przedmiot

Zostaniesz okradziony przez ebay - stracisz pieniadze i towar.  Niestety ale tak to sie kończy.

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Refund a dostarczony przedmiot

Nie martw się .Paczka dojedzie.Masz numer przesyłki. Na pewno jest info jak podałeś.Opcja śledzenia przesyłek Poczta Polska jest tragiczna. Po otrzymaniu przez adresata będzie dopiero umieszczona info ,że paczka została dostarczona. Jedyny dowód to numer Tracking. Miałem podobną sytuację. Adresat jednak sam wybrał opcję paczki ekonomicznej. Potem zażądal zwrotu kasy. Na PayPal zaznaczyl opcję Nieautoryzowana Transakcja- Obciążenie Zwrotne. To można zrobić ,ale PayPal nie decyduje o tym tylko wystawca karty kredytowej( jego Bank). Był Spór , którego nie umiał zamknąć. PayPal czekał do momentu dostarczenia paczki do adresata. Odblokował kasę. Sprawę wygrałem. Życzę Tobie tego samego. Poza tym sam monitorowałem losy przesyłki ; na stronie Poczty Polskiej i na stronie Międzynarodowej oraz na stronie Przewożnika w Kraju Nadawcy. Nie jesteś na przegranej pozycji. Walcz! Powodzenia!                                                                                                                                                                                  Pozdrawiam

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Refund a dostarczony przedmiot

W PayPal i w Ebay jest inaczej.

Mozna powiedzieć ze Paypal bardziej traktuje cie po ludzku.

W ebay jestes zerem dla ktorego twój  interes w zaden sposob sie nie liczy.

W PayPal faktycznie czekają w miare możliwości aż paczka dojdzie - tez mnie informowali że jak nie bedą mogli duzej czekac i przyznaja zwrot a paczka pozniej dojdzie to mam sie z nimi skontaktowac.

W Ebay jest calkiem inaczej - tam nie ma ze boli zbieraja ci pieniadze i nie ma szans ich pozniej odzyskac.

 

Ponad rok temu gdy były opoznienia przesyłek do USA (opoznienia z winy USPS i złej pogody) miałem kilka paczek ze doszły z opoznieniem - oczywiscie tam gdzie był zalozony spor poprzez ebay tam ebay zabrał mi pieniedze i oddał kupujacemu ( wszyscy kupujący dostali pozneij toawr z opoznieniem ) Ale oczywiscie ebay juz mi tych pieniedzy nie oddał.

 

Były dokladnie takei sytuacje że ebay rozstrzyga w piatek/sobote ze spor przegrałem bo kupuajcy nie dostał towaru na czas ( zdaje sie ze jest na to 30 dni od momentu kupna)  i zabiera pieniadze.  Kupujacy około wtorek sroda otrzymali przesyłke.  Ja trace towar, pieniadze i otrzymuje punkty karne.  

  Ebay ma cie totalnie w dupie.... nie pomaga zadne pisanie i wyjasnienei ze przeciez kupujacy otrzymał towar a opozneinei nie jest w zaden sposob z mojej winy bo był to problem nagły i tymczasowy po stronie amerykanskiej firmy USPS.

Tak samo bedzie w twoim przypadku jezeli bedzie około 20-30 dni kupujacy załozy spor , w ciagu kilku dni tracking number nie potwierdzi ze odebrał to ebay odda mu pieniadze, on towar dostanie poznej ale ty pieniadze juz stracisz i nie ma zadnej opcji by je odzyskac ( chyba ze dogadasz sie z kupujacym).  Ebay nie pomoze ci nigdy - mialem killka takich przypadków i zawsze konczyło sie tak samo - straciłem towar i pieniadze mimo ze kazdy kupujacy otrzymał go.

 

Ja w zasadzie na niezła sumke zostałem juz przez ebay okradziony mimo ze zaden kupujacy nie był poszkodowany (tyle ze miał opoznienie ale nie z mojej winy)

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź