anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

OSZUKANI PRZEZ KUPUJACYCH Łączmy się

waszmarket_pl
Użytkownik
Witam po przeczytaniu wielu postów na tym forum widzę iż wyłudzeń zwrotu pieniędzy za otrzymany towar jest tu cała masa nie licząc tych którzy się nie ujawnili publicznie, jest to nagminna sytuacja i PAY PAL ma ją generalnie w DUPIE moja propozycja jest następująca:
Wypisujmy tu NICKI osób które nas jawnie oszukały oraz kwoty zdobędziemy jakieś rozeznanie z kim nie warto dokonywać transakcji oraz może się skrzykniemy i zrobimy z tym wreszcie porządek bo ktoś musi !!! Nie dajmy się bezkarnie dymać i to za przyzwoleniem EBAY i PAY PAL.
Nie piszę tego po przeczytaniu forum lecz także na własnym przykładzie bo taka sama sytuacja właśnie dotknęła i mnie:
Kupił u mnie Francuz zapłacił towar oczywiście wysłałem i równo po 14 dniach zgłosił roszczenie o zwrot kasy itd oczywiście przesłałem potwierdzenie nadania do PAY PAL i skończyło się jak zawsze PAYPAL oddał kasę kupującemu nie mam teraz towaru oraz kasy ale sprawy tak nie zostawię na początek ustalę w 100%ach czy na pewno przesyłka dotarła. Ale sądzę że tak gość wydawał mi się od samego początku mocno podejrzany gdyż nie odpisywał na żadnego mojego e-maila i w dalszym ciągu nie odpisuje ale co mogłem zrobić jak nie cmoknąć go w pupę i wysłać towar skoro zapłacił...PAY PAL wysłał mi standardową śpiewkę:
"Uznaliśmy to roszczenie. Podane przez Ciebie informacje z systemu monitorowania przesyłek nie wystarczyły, aby potwierdzić, że przesyłka istotnie została przesłana kupującemu. Na rzecz kupującego został z Twojego konta dokonany zwrot pieniędzy"
a co może być bardziej wiarygodne jak nie potwierdzenie nadania ??
Wiadomość 1 z 12
ostatnia odpowiedź
11 ODPOW. 11

OSZUKANI PRZEZ KUPUJACYCH Łączmy się

lrid27, Francja - wyłudzil ponowne wysłanie przedmiotów - "nie otrzymałem przedmiotu". Pismo pocztowe o 3 miesiącach wykazało ze przesyłkę odebrał w terminie.

ivomcarvalho, Portugalia - wyłudzil przedmioty na zmanipulowane potwierdzenie przelewu i prośbę o szybką wysyłkę, przestawił cyfry, uzyskał potwierdzenie przelewu który nigdy nie opuścił Portugalii.
Ebay kazal zamknąć sprawę i zyczył powodzenia na policji. Ignoranci z portugalskiej policji nie odpowiadają na maile . Prawdopodobnie zgłoszę sprawę na polskiej policji

pedro_pipoca, Portugalia - zażądał zwrotu zapłaty za otrzymane przedmioty na rzekome nieautorzowane użycie karty.Sprawe zgłosił w 45 dniu, czyli w ostatnim możliwym terminie. Paypal złamał umowę potrącając mi pieniądze mimo iż wysyłka, spełniała wszelkie wymogi ochrony sprzedających. Tracking i dowód wysyłki zostały zignorowane. Facet w ten sam sposób oszukał kilku sprzedających z Anglii
Wiadomość 2 z 12
ostatnia odpowiedź

OSZUKANI PRZEZ KUPUJACYCH Łączmy się

Ja zawsze wysyłam z opcją zwrotnego,pisemnego potwierdzenia odbioru,nie miałem takiej sytuacji,na razie odpukać,ale ciekaw jestem czy gdyby mi tak się zadarzyło,i przedstawiłbym PayPalowi najpierw dowód nadania a potem zwrotne potwierdzenie odbioru z datą,godziną i podpisem odbiorcy,czy PayPal też odebrał by mi kasę? ostatnio wysłałem taką przesyłkę do Australii,list może iść bodajże nawet dwa tygodnie,potem zwrotne potwierdzenie może iść też 2 tygodnie,ciekaw jestem jak by między czasie kupiec z Australii np. w dzień lub na drugi dzień po otrzymaniu przesyłki otworzył roszczenie o nieotrzymaniu przesyłki,ze wzgl.wiadomych zwrotne potwierdzenie odbioru może iść do mnie kilka dni dłużej niż cała procedura jaką ustalił PayPal.Między czasie PayPal najprawdopodobniej zwróciłby całą kasę kupującemu,po otrzymanie zwrotki ja przedstawiłbym ją jako kolejny dowód PayPalowi,czyli w sumie dwa niepodważalne dowody,dowód nadania i zwrotne potwierdzenie odbioru,co wtedy zrobiłby PayPal ? czy miał ktoś może podobny przypadek ?
Wiadomość 3 z 12
ostatnia odpowiedź

OSZUKANI PRZEZ KUPUJACYCH Łączmy się

Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji. Wysłałem towar do Australii
kupujący przed terminem zwrócił się do paypal o zwrot pieniędzy i zaczęła się jazda
zakrawająca na ironie z polskiego użytkownika ebay / paypal......normalna kpina.. i nic ponad,
paypal zażądał ode mnie zaświadczenia o wysyłce itp. oczywiście wszystko wysłałem
ale okazało się że kwitek z polskiej poczty to za mało, to w zasadzie tyle co nic, ot taki
nieważny śmieć, jakby tego było mało monitoring przesyłek listownych poleconych
od pewnego czasu nie działa, a wiec paypal wraca kasę kupującemu a ja zostaje bez towaru
i z kwitkiem w ręku....cóż ten cały paypal to istny raj dla oszustów, a reklamowanie
siebie jako najbezpieczniejszy system na świecie to kpina i chamski żart.
Wiadomość 4 z 12
ostatnia odpowiedź

OSZUKANI PRZEZ KUPUJACYCH Łączmy się

Ebay jest powiązany z paypal - mają tych samych właścicieli. Paypal jest powiązany z firmami obsługującymi karty kredytowe. Całość tworzy wielką machinę do zarabianie pieniędzy
Do kontaktów z klientem służą automaty z gotowymi formułkami napisanymi w Stanach i przetłumaczonymi na język polski, które są wysyłane zarówno z ebay jak i paypal w odpowiedzi na skargi i zastrzezenia. Celem ich odpowiedzi jest zniechęcenie potencjalnego petenta do dalszych działań i przerzucenie odpowiedzialności z portalu na użytkownika. W większym zakresie dotyczy to sprzedających niż kupujących. System wykorzystuje dominującą pozycję na rynku międzynarodowym e-handlu. System rozliczeń paypal to jeden z najdroższych i najbardziej ryzykownych. Sprzedawca płaci olbrzymią około 5 % prowizję za odbiór pieniędzy, około 8% za sprzedaż. Następne parę procent można stracić na przewalutowaniu - 3-4 %
Pieniądze można w każdej chwili stracić lub mieć zablokowane z byle pretekstu. System doprowadził do ruiny setki małych przedsiębiorstw w Stanach. Łamanie własnego regulaminy a także stosowanie praktyk monopolowych sprawiło że klienci w Stanach zaczęli się jednoczyć i składać zbiorowe pozwy, tzw class-action suit
http://news.cnet.com/2100-1017-842240.html
W sieci jest wiele stron i forów z tysiącami wypowiedzi osób poszkodowanych przez paypal np.
http://paypalsucks.com/newforums/
http://www.screw-paypal.com/paypal_lawsuits.html
http://www.aboutpaypal.org/paypal_lawsuit

Na ebay.com można z powodzeniem powiazać konto ebay z moneybookers a paypal całkowicie wyłączyć. Na europejskich ebay jest to całkowicie niemożliwe. I pewnie nigdy nie będzie patrząc w ilość i wypowiedzi na tym forum typu " wiem, że paypal mnie dyma ale to normalne" "nie będę z nim wojował więc niech mnie dyma dalej"
Pozostaje jedynie sporządzenie pozwu i wysłanie do paypal - podobno wracają kasę od razu, gdyż wiedzą że łamią prawo i po ewentualnej przegranej musieli by wracać wszystkie koszty
Wiadomość 5 z 12
ostatnia odpowiedź

OSZUKANI PRZEZ KUPUJACYCH Łączmy się

margolka127
Użytkownik
Witam szukam osób które zostały oszukane przez sprzedającą na eBay o nicku evaservis
Piszcie co i jak z waszymi sprawami.
Wiadomość 6 z 12
ostatnia odpowiedź

OSZUKANI PRZEZ KUPUJACYCH Łączmy się

WITAM WSZYSTKICH !
MAM PEWIEN PROBLEM,SPRZEDAŁEM NOWY TELEFON,KLIENT GO DOSTAŁ ALE TWIERDZI ŻE JEST UŻYWANY I ŻE MA RYSY,WIĘC OTWORZYŁ SPRAWĘ W PAYPAL I ŻĄDA CZEŚCI LUB CAŁEJ KWOTY ZA TEN TELEFON
CO MOGĘ W TEJ SYTUACJI ZROBIĆ?JAK MAM SIĘ BRONIĆ?
JEŻELI NIE ODPOWIEM PAYPAL AITOMATYCZNIE ZWRÓCI PIENIĄDZE KLIENTOWI WIĘC CZAS NAGLI !:(
PROSZĘ O POMOC W JAKIELKOWIEK FORMIE PISZCIE DO MNIE:(
Wiadomość 7 z 12
ostatnia odpowiedź

OSZUKANI PRZEZ KUPUJACYCH Łączmy się

Witaj.Najpierw zażądaj od niego zdjęć domniemanych uszkodzeń.Masz możliwość otwarcia roszczenia?
Wiadomość 8 z 12
ostatnia odpowiedź

OSZUKANI PRZEZ KUPUJACYCH Łączmy się

cysior
Użytkownik
To że paypal to złodzieje to się przekonałem parę razy kilka lat temu. Teraz to samo z Ebay. Coś mnie podkusiło i sprzedałem model do Thailandi. Kupiec po miesiącu ponoć nie dostał przesyłki i złożył do Ebay wniosek o zwrot kasy. Ebay przyznał mu rację i próbowali $35 wyciągnąć z PP, ale że kasy na koncie nie było to nie mogli wiec prosza mnie o poprawienie danych w automatycznym pobieraniu należności z konta PP. Oczywiście nie oddam im tej kasy, bo nie dość że zarobiłem negatywa, przesyłkę wysłałem wraz z trackingiem (pokazuje tylko że wyszło z PL) i nie mam ani modelu a teraz jeszcze chcą zwrot kasy.. Dobrze wiedzą, że szansa przy miedzynarodowej wysyłce, że pokaże się w trakingu "dostarczone" jest nikła, jak również zablokowali możliwość zrewanżowania się negatywem dla kupującego - kuujący naciągacze mają teraz pole do popisu, mogą oszukiwać do woli, za darmo przedmioty i jeszcze nikt sie z komentarzy tego nie dowie że naciągają - brawo EBAY!!

I teraz się zastanawiam którą z "kar" za nie oddanie pieniedzy - zawieszenie konta na stałe? A co jeśli mam lub założę sobie inne i połącze z PP?
Wiadomość 9 z 12
ostatnia odpowiedź

OSZUKANI PRZEZ KUPUJACYCH Łączmy się

rozumiem frustracje, juz tu czytalem, ze po bardzo dlugim czasie mozna wyrwac od poczty polskiej potwierdzenie, ze przesylka dotarla i zostala odebrana, choc przy terminach sporow tutaj nie za wiele to daje bo czeka sie na to miesiacami, az poczta dostanie potwierdzenie od poczty lokalnej zdaje sie, choc zawsze moze to posluzyc jako dowod na przyszlosc, jesli chcesz zalozyc inne konto pp na przyklad
Wiadomość 10 z 12
ostatnia odpowiedź