Kolejny oszust z UK.

05-11-2019 sprzedałam dla Anglika CD za 150 zł. Długo się nie pocieszyłam, bo na 2 dzień napisał, że chce anulować, bo to kupił brat na jego koncie, potem, że już taki CD kupił gdzie indziej. W 7 mailach tłumaczyłam, że poniosłam koszt prowizji 15 zł i czy je zwróci. On, że albo będę z nim współpracować, albo go popamiętam.
Regulaminowo 09-11-2019 założyłam spór o brak zapłaty. Dziś tj. 10-11-2019 zapłacił Pay Palem i natychmiast e-bay z automatu zamknął spór. Natychmiast wystawił negatywa, że ja go niby chcę naciągnąć na dodatkowe koszta.
Niesamowite, co cwaniacy mogą powymyślać. Widać on chciał ugody, wycofania zakupu, ale bez zwrotu prowizji. Może dla niego 15 zł nic nie znaczy, ale dla mnie tak.

Wyślę mu we wtorek CD, bo wpłynęły pieniądze, ale obawiam się, że albo nie odbierze, albo zaraz zgłosi do Pay Pal jakiś wymysł.
Zapłacił, bo miał pewnie już ostrzeżenia, lub po to aby właśnie automat zamknął spór.
Pay Pal stojąc po stronie ludzi z zachodu natychmiast pewnie zabierze mi kasę. No i jak zwykle na e-bay zostanę bez płyty, bez kasy i na dodatek obciążona kosztami przewalutowań. No i z negatywem wystawionym przed wysłaniem towaru.
Takiego numeru to nie przewidywałam w najgorszych snach. Jeszce nie wysłane, a już jest negatyw.
Myślałam, że negatywy wystawia się po otrzymaniu towaru.

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Kolejny oszust z UK.

Mozesz zainicjowac anulowanie transakcji, zwrocic pieniadze. Jednak zgoda kupujacego jest niezbedna aby otrzymac zwrot prowizji. W takiej sytuacji chyba bedzie trudno dogadac sie z kupujacym ale zaproponuj mu jakby nigdy nic- moze sie zgodzi.

Masz racje, moze zalozyc spor ze nie otrzymal albo otrzymal niezgodny z opisem i stracisz CD. Negatywa juz masz wiec nie masz nic do stracenia . Nie wysylalbym i zwrocil pieniadze ale poczekalbym bo moze sie zgodzi po wymaganych 7 dniach.


https://www.ebay.pl/pages/help/sell/cancel-transaction-process.html

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Kolejny oszust z UK.

Zapłacił więc wyślę.
O dziwo pierwszy raz w życiu chyba e-bay cofnął negatywa jako niezgodny z regulaminem.
Jest tylko problem, bo on mi wysyła stalkingowe wiadomości. Takie nękanie i wyśmiewanie.
Chyba jednak stracę kasę i CD, bo jego złośliwość nie ma miary. Tym bardziej jak negatyw się mu nie udał.
Nawet jakbym się chciała wycofać to na 100% w obecnym stanie nie wyrazi na nic zgody, aby pomóc.
Jak bym zwróciła mu pieniądze to pewnie Pay Pal i tam sobie zostawi za podwójne przewalutowanie od niego funta na zł i teraz zwrot ze zł na funta.
Jak nie będzie jego zgody do rezygnacji to e-bay zabierze mi dodatkowo 15 zł.
Najlepiej jest regulaminowo wysłać i czekać na jego uczciwość.

Czy może ktoś ma jakaś podpowiedz co wybrać?

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Kolejny oszust z UK.

Nie wysylać,ja bym mu nie wysłał.Po otrrzymaniu towaru wystawi negatywa i założy spór o niezgodność z opisem.Największe oszust był z UK i przekręcił mnie na 299 GBP

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Kolejny oszust z UK.

Nie wysłałam w końcu, myśląc podobnie. O dziwo te panie o hinduskich imionach zwróciły mi prowizję e-bay 15 zł.
Aż się wierzyć nie chce.
Straciłam małą sumkę na Pay Pal, bo jak wiadomo, oni zawsze muszą z czegoś żyć.
Wiadomo przeliczanie złotówek na złotówki, kursy walut, transgranicznych, itp.
Mogłam po wysłaniu stracić wszystko i kasę i CD i te nieszczęsne opłaty Pay Pal i e-bay.
Nikt by nic po wysyłce nie oddał.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź