Spadek sprzedaży na niemieckim ebay.

Witam, mniej więcej od miesiąca spadła mi sprzedaż na niemieckim ebay . Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to , że stało to się z dnia na dzień i to , że spadek jest o 80% ! Macie podobnie ??

Wiadomość 1 z 13
ostatnia odpowiedź
12 ODPOW. 12

Spadek sprzedaży na niemieckim ebay.

przydała by się choć jedna odpowiedź 😄

Wiadomość 2 z 13
ostatnia odpowiedź

Spadek sprzedaży na niemieckim ebay.

ogolnie to sprzedaz na ebay jest znaczaco slabsza niz kiedys. W grudniu zaczynaja sie przeceny wiec mozliwe ze i dodatkowo ludzie kase wydawali na przecenach. Jak przeceny sie skoncza to troche ruszy ale i tak sprzedaz na ebay jest teraz słaba.

Wiadomość 3 z 13
ostatnia odpowiedź

Spadek sprzedaży na niemieckim ebay.

zdaję sobie sprawę z tego , że to nie to co kiedyś , ale na początku grudnia 2015r sprzedwałem po 15 aukcji na dzień i nagle z dnia na dzień sprzedaję po 2-3 aukcje.

Wiadomość 4 z 13
ostatnia odpowiedź

Spadek sprzedaży na niemieckim ebay.

Czy ktoś ze sprzedawców na Ebay.com odnotował spadek sprzedaży od połowy styczna? Moja sprzedaż ewidentnie jest gorsza i nie wiem co robie nie tak.

Wiadomość 5 z 13
ostatnia odpowiedź

Spadek sprzedaży na niemieckim ebay.

U mnie jest podobnie. Przyczyn jest wiele.

 

- **** chińszczyzna:

 

produkcja towaru kosztuje 20zł natomiast taki sprzedawca z Chin sprzedaje towar za 14 (słownie: czternaście) zł z darmową wysyłką!! W jaki sposób mamy z  nimi konkurować? Niestety ale eBay staje się drugim aliexpresem, gdzie więcej jest słabego towaru, za niską cenę, a ten naprawdę dobry towar europejskiej produkcji jest daleko w tyle.

 

- eBay nas nie słucha:

 

ludzie są dymani na każdym kroku - aby tylko jak najwięcej ściągnąć z sprzedawców. Nie słuchają nas w różnych sprawach i tym samym sprzedaż spada na całym eBayu. Takie drugie Allegro, oni też się już powoli kończą.

 

- podatki: nie muszę tłumaczyć

 

itd

Wiadomość 6 z 13
ostatnia odpowiedź

Spadek sprzedaży na niemieckim ebay.

może nie spełniasz standardów obsługi przez co twoje aukcje spadły na ostatnie strony. 

Zwróć też uwagę na negatywy które dostałeś, trochę to odstrasza zwłaszcza niemców którzy 5 razy sprawdzą zanim coś kupią

Wiadomość 7 z 13
ostatnia odpowiedź

Spadek sprzedaży na niemieckim ebay.

Spadek w styczniu to chyba standard. A tak nawiasem przy tej ilości towaru co masz na dzień dzisiejszy to prawopodobieństwo zakupu jest małe. Niemcy zerkaja na te opinie negatywne a ty je masz a to też rzutuje na zainteresowanie.

Przy tej ilości opinii negatywnych neutalnych pozycjonowanie tez leci na łeb. Suma sumarum do kupy to zbierzesz i wychodzi co wychodzi.

Wiadomość 8 z 13
ostatnia odpowiedź

Spadek sprzedaży na niemieckim ebay.

Witam,

 

temat juz stary ale podpinam sie aby nie zakladac nowego. Jestem na niemieckim Ebay od 10 lat.  Z roku na rok bylo coraz trudniej (zniesienie negatywow itd.) ale ten rok ,to juz jest tragedia totalna. Od 3 miesiecy sprzedalem doslownie kilka przedmiotow. Wczesniej mielismy miesiecznie okolo 120 - 150 sprzedanych artykulow i placilismy po 2500 - 3000€ oplat do Ebay. W zeszlym roku spadlo to o polowe, a w tym, jak napisalem juz praktycznie do 0. Komentarzy nie mam praktycznie wcale bo ludzie przestali je oddawac. Nie mam pojecia, gdzie lezy problem. Ebay ma w czterech literach moj problem, mimo, ze zostawilem u nich tyle pieniedzy.

 

Pozdrawiam

Pawel

Wiadomość 9 z 13
ostatnia odpowiedź

Spadek sprzedaży na niemieckim ebay.

Wszyscy czekaja az ten balon w koncu peknie.


Poza tym ebay wsrod konsumentów ma bardzo złe opinie - zobacz przykładowe rankingu konsumentów linki podaje na dole.

Ogolnie jest tragedia jeżeli chodzi o ocene konsumentów.. stad sie nie ma co dziwic ze ludzie juz tam tak nie kupują..
Ja po sobie tez ci powiem ze na ebay prawie nie kupuje (no chyba ze pilnie czegos potrzebuje a nigdzie indziej tego nie ma - ale to sie prawie nie zdarza).

Ale kiedys kupowałem tam całkiem sporo,  traca przez to tacy sprzedawcy jak ty..... 

Poczytaj wsrod tych opini konsumenckich jak duzo jest takich osób które piszą z na ebay już nigdy nie kupią.

Widzialem nawet post kogos kto przez ebay stracił sporo kasy i napisal ze swoim pracownikom placi dodatek do pensji za to by nie robili zakupów na ebay.

Moje zdanie tez jest takie ze ebay jedynie o czym mysli to jak tu jeszcze bardziej wydymac sprzedawców - a czesto bylo kiedys tak ze to własnie sprzedawcy byli jednoczesnie dobrymi kupujacymi. No ale chyba nie ma sie co dziwic ze sie na ebay tak naobrażali skoro ebay głównie mysli, jakby tu ich jeszcze bardziej wydymac...

 

Moze to juz dobry czas na cos nowego....

 

 

Przykładowe oceny konsumencje ebay

https://www.trustpilot.com/review/www.ebay.de    ocenatylko 2,6 punkty na 10 !!
http://www.consumeraffairs.com/online/ebay.htm    tez tragedia 
http://www.productreview.com.au/p/ebay.html     tylko 2,7
https://resellerratings.com/store/eBay   1,48  na 10 !

Wiadomość 10 z 13
ostatnia odpowiedź