anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura za towar VAT 0 - gdzie nip ???

Witam

 

Jeśli kupi u mnie firma z UE to moge wystawic fakture VAT 0 , gdzie znajde numer NIP firmy kupujacej - nigdzie go nie ma, zawsze musze kupujących o niego pytac czy mam gdzieś szukać , może gdzieś na ebayu go znajde, a wogule mge gdzieś sprawdzić czy kupujący to firma - czy sam sie musze domyślić po tym kto wpłaca ????

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Dot.: Faktura za towar VAT 0 - gdzie nip ???

Kupujący powinien ci podać nip, możesz go zweryfikować na stronie Urzędu Skarbowego.

Pamiętaj, żę żeby wystawić fakturę z 0 vatem musiszmieć dokument potwierdzający przekroczenie granicy.

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Faktura za towar VAT 0 - gdzie nip ???

aha

 

 

a jaki dokument ma być który potwierdzi przekroczenie granicy/ czy wystarczy wydruk ze śledzenia paczki ???

 

aa i jak sie nazywa nip europejski w innych krajach czy to jest nr VAT EU ????

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Faktura za towar VAT 0 - gdzie nip ???

I serio zamierzasz wystawić ze stawką 0% dla krajów UE? Chyba, że mówisz o eksporcie to co innego. Jeżeli dla krajów UE to powodzenia. Na 99,99% kupujący nie odprowadzi VATu u siebie. Czekaj na kontrol 🙂

 

VAT EU

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Faktura za towar VAT 0 - gdzie nip ???

jestes kolejnym, który się chce w to bawić, to strata czasu. 99,99% nie podaje wcale, a ci którzy podają to znajduje się on w adresach dostawy. Po angielsku  to VAT number a po włosku IVA, jesli juz bardzo chcesz wysyłać faktury VAT UE 0% to musisz sprawdzić czy VAT jest aktywny na stronie  http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=pl

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: Faktura za towar VAT 0 - gdzie nip ???

To toraz juz wiem 🙂 

 

Myślałem że to jest prostsze i że jak wystawie z VAT 0 to mam spokój - a nie że kupujący musi go opłacić - (no wiadomo że nie będzie tego chciał zrobić 🙂 )

 

Tak że nie będę się w to bawił

 

Skoro tak to wygląda 

 

Bardzo dziękuje za pomoc i pozdro 

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź