anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Eksport towarów, odprawa celna a wysyłka

Cześć,

przeglądałem dużo artykułów w internecie dotyczących eksportu towarów poza UE i nie mogę zrozumieć jak w końcu wygląda cały proces.

Sprzedaję towar, który zakupiłu kilku klientów z USA, chciałem zastosować w tym przypadku stawkę VAT 0% przez dostarczenie dokumentów potwierdzających wywóz towaru, towar będzie wysyłany dopiero za kilka/kilkanaście dni i staram się przygotować do całego procesu. Nie prowadzę działalności opartej tylko na sprzedaży wysyłkowej, jest to raczej dodatkowe źródło dochodu i takie sytuacji jak eksport towarów będą zdarzać się u mnie rzadko i raczej dla pojedynczych sztuk towaru.

Czy ktoś z Was ma już doświadczenie w tej materii i może opisać jak przebiega ten proces? Wiem, że muszę zgłosić towar do odprawy celnej, ale jak to się ma do samej wysyłki? Chciałem paczki wysyłać Pocztą Polską, ale nie mogę uzyskać informacji jak to będzie powiązane z samym zgłoszeniem celnym? Czy po potwierdzeniu zgłoszenia celnego otrzymam jakieś dokumenty, które mam dołączyć do paczki lub na niej nakleić?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i informacje.

Wiadomość 1 z 1
ostatnia odpowiedź
0 ODPOWIEDZI 0