10 komentarzy :)

Zastanawia mnie to w jaki normalny sposób osoba sprzedająca taka jak ja ma otrzymać 10 komentarzy w polskiej strefie. Dwa lata temu załozyłem konto wysytawiłem aukcje i miałem przez dwa tygodnie 9 wejsćć w tym większa połowa to moja żona. Czym bardziej się zagłebiam w to forum i generalnie w ebay-a to mam kosmate myśli. Cóż trzeba spróbować, może za darmo wystawie pierwsze sztuki aby udowodnić że utrzymuje standardy europejskie.

Patrząc na wątki na tym forum to co trzeci jest o tym jak go oszukano więc może sam serwis powinien się zablokować na jakiś czas albo przynajmniej cześć z jego zarządców.

Utrzymuje poziom frustracji tego forum 🙂 może się wtopie w tłum :).

Pozdrawiam sprzedających i jeszcze bardziej kupujących.

Wiadomość 1 z 15
ostatnia odpowiedź
14 ODPOW. 14

Dot.: 10 komentarzy :)

Prosisz ciotki wójków, siostry, szwagrów żonę, byłą żonę itp... 5 dni i masz 10 komentarzy. Poza tym zawsze się ktoś trafi kto będzie chciał pomóc. Dzięki paypal nie wszystcy zerkają na komentarze.

E-bay może sprawdzić chyba ip komputera, jeżeli będzie im się chciało. Z drugiej strony jeżeli chciałoby im się kontrolować ip komputerów z których zostały wystawione komentarze to chyba łatwiej byłoby o zwykłą weryfikacje. Aktualnie walczę jeszcze z amazonem i nawet człowiek mi odpisał że np datę założenia firmy źle wpisałem :). 

Pozdrawiam

Wiadomość 11 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: 10 komentarzy :)

A PayPal przez 21 dni blokuje pieniądze wpłacone przez kupującego, 

 

więc moje pytanie:

 

kiedy PayPal pozwala na natychmiastową dostępność pieniędzy ?

 

Wyczytałem że warunki Ebaya to bodajże 90 dni od perwszej sprzedaży

oraz 25 komentarzy ze sprzedanych przedmiotów.

 

Na pewno ktoś wie, kto już dużo sprzedawał.

 

 

Pozdrawiam

Wiadomość 12 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: 10 komentarzy :)

Nie blokuje pieniędzy, przed chwilą wypłaciłem euro przelane na moje konto w czwartek. Piszą że 1-2 dni zajmie przelew. Jeżeli będą problemy to dam znać ale wątpie. Na niemieckim serwisie sprzedaje od 10 dni.

Sporo już przeczytałem o ebay-u ale na takie informacje jeszcze nie trafiłem co ty. Ebay blokuje sprzedaż za pomocą zagranicznych serwisów przez 90 dni od daty pierwszej sprzedaży w Polsce i wymaga 10 komentarzy. Także trochę to studzi zapał internetowych sprzedawców.

Wiadomość 13 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: 10 komentarzy :)

Przy większych kwotach limit 21 dni jest odgórny i jest zawsze.

To dotyczy początkujących sprzedających.

Jeżeli sprzedajesz za kwoty 100-200 zł limitu zapewne nie ma. Ja też nie miałem jak ktoś mi wpłacał 7 zł, ale jak już 1000 zł to limit jest.

Czasami pieniądze będą szybciej jak otrzyma się pozytywny komentarz do transakcji.

 

 

Znalazłem takie wyjaśnienie:

 

Why are my payments being held?
Payment holds for eBay items are an effort to increase marketplace safety. We hold payments when we suspect a transaction may be risky. Here are the most common instances in which an eBay item payment may be held:


You have been an eBay member for less than 6 months, and you sell an item for more than $100
You have an eBay feedback score of less than 100, and you sell an item for more than $100
You have a buyer dissatisfaction percentage* greater than 5%
You have an average DSR of less than 4.5
You have received fewer than 20 Detailed Seller Ratings in the last 12 months
You are listing your item in a high-risk category such as gift certificates, video games, cell phones, computers, or consumer electronics.

When will PayPal release the hold?
Your funds will be released when one of the following occurs:


The buyer leaves you positive feedback
3 days pass after proof the item was delivered**
21 days pass without a dispute, claim, chargeback, or reversal filed on the transaction

Wiadomość 14 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: 10 komentarzy :)

Coż, ja też przerzucam się na ebay. Ciśnienie podnosi już któryś raz, jest pierwsza "sprzedaż" za 1zł, kit, straty wliczone w koszta, oby i komentarz się pojawił ;] 

Wiadomość 15 z 15
ostatnia odpowiedź