anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pay pal przerabia mi walutę na złotówki

moto-welt
Użytkownik
Cześć!
mam pytanie... otóż dwa razy otzymałem kilkaset Euro od kogoś na moje konto paypal i odrazu zamieniały się w złotówki na moim koncie w mbanku a na koncie paypal było pusto. Dodam że moje konto paypal jest powiązane z ekartą a ta z ekontem.
Teraz chciałbym sprzedać kilka rzeczy za granicę, ale chciałbym też żeby to euro które otrzymam od kupujących pozostało eurem na koncie paypal i nie zamieniało mi się w złotówki na mbanku.
Jak to zrobić?
Wiadomość 1 z 21
ostatnia odpowiedź
20 ODPOW. 20

Odp.: pay pal przerabia mi walutę na złotówki


Chciałbym się dołączyć do pytania


Jeżeli założę konto w Polskim banku walutowe w Dolarach USD i do tego karte to czy będę mógł już wypłacać z dolary z paypala bez przewalutowania na konto bankowe?



 


wg odpowiedzi z 2009:


 


"Niestety nie można wypłacać pieniędzy w euro z polskiego konta PayPal na polski rachunek bankowy. Jeśli zainicjujesz wypłatę z konta PayPal na rachunek bankowy w euro, system automatycznie przewalutuje pieniądze na złotówki."

Wiadomość 11 z 21
ostatnia odpowiedź

Odp.: pay pal przerabia mi walutę na złotówki

Witam,

 

udało się komuś obejś ten bandycki kurs przewalutowania w paypal?

 

Wpadłem na pomysł założenie konta w Euro w Niemczech ale na infolinii paypal powiedzieli że to nic nie da bo nie mogę dodać niemieckiego konta bankowego do polskiego konta paypal.

 

Za to dowiedziałem się że mogę mieć drugie konto paypal np. założone w Niemczech (potrzebny jest niemiecki nr tel i adres korespondencyjny) i teraz rodzi się pytanie czy mogę niemieckiego prywatnego paypala podpiąć do polskiego firmowego konta ebay?

Wiadomość 12 z 21
ostatnia odpowiedź

Odp.: pay pal przerabia mi walutę na złotówki

Witam,

I jak dowiedział się Pan coś w tym temacie ?

Pozdrawiam

Wiadomość 13 z 21
ostatnia odpowiedź

Odp.: pay pal przerabia mi walutę na złotówki

ja uzywam kantoru walutowego alior banku

karty są darmowe
mozna miec kilkadziesiąt kont w kazdej walucie , EUR, YEN, GBP, USD

do kazdej waluty jest inna karta

kazda karte mozna dodac do paypala i pozniej tak placic (waluty mozna kupowac na bieząco 24/7)

wiec jesli kupujemy cos wartosciowego i potrzebujemy kupic np 1000$, to na te zaplacimy za te 1000$ dokladnie 4126,60zł (kurs 15.11.2016 godzina 21:55)

jesli chcielibysmy zaplacic tak ze wysylamy kase z polskiego banku z konta PLN na paypal a dopiero pozniej placimy
to w tej chwii za te 1000$ zaplacilbysmy w okolicach 4300-4350zł

Wiadomość 14 z 21
ostatnia odpowiedź

Odp.: pay pal przerabia mi walutę na złotówki

Tu chodzi o coś innego. Saldo, które mamy na Paypalu w innej walucie, chcemy przelać do swojego banku bez przewalutowywania.
Niestety nie widzę opcji wypłaty środków na swoją kartę od kantoru alior. Chyba, że udało się tobie to jakoś obejść.

Wiadomość 15 z 21
ostatnia odpowiedź

Odp.: pay pal przerabia mi walutę na złotówki

Cyt.:"Zwróć uwagę że tu mowa nie o rachunku w innej walucie typu popularne EURO lub USD a "możliwość wypłacania środków na kartę z logo MasterCard lub Visa" należy czytać ze zrozumieniem Emotikon: Mrugający masz kartę kredytową w Euro lub Dolarach ;>?"

 

Ja mam, a co za problem ją sobie założyć?

 

Rzecz jest raczej w tym, czy PayPal nie przewalutuje podwójnie takich dolarów, tak jak to potrafi zrobić podczas zakupów na eBay.

Teoretycznie wyplata i opłata jest w obcej walucie, ale po drodze PayPal zgarnie swoje prowizje za dwa przewalutowania po swoim własnym kursie- najpierw z USD na złotówki, które prześle na jakieś konto, a potem znowu ze złotówek na dolary, które dopiero po stracie na tych manewrach dotrą do twojego konta walutowego w banku.

Wiadomość 16 z 21
ostatnia odpowiedź

Odp.: pay pal przerabia mi walutę na złotówki

Otrzymałem wpłatę z Niemiec w walucie Euro na konto Paypal. Posiadam konto główne w Euro ( zaznaczone ) i posiadam tam środki w tej walucie. Tymczasem ta wpłata w Euro została automatycznie przewalutowana na PLN. Bez żadnego zapytania. Nigdzie kwota w Euro nie widnieje na potwierdzeniu wpłaty, tylko od razu została przeliczona w zł. Do niedawna tak nie było, wpłata w Euro na konto trafiała w Euro. Może ktoś wie co z tym zrobić, ponieważ uważam że to jest nienormalne.

Wiadomość 17 z 21
ostatnia odpowiedź

Odp.: pay pal przerabia mi walutę na złotówki

Witaj. Tak zgadza się PayPal wprowadził automatyczne przeliczanie do waluty ojczystej odbiorcy. Wysyłający wpłatę MUSI wybrać w płatności inną walutę niż PLN - w tym przypadku EUR. 

 

Przykładowo Amerykanin wysyła ci 100 EUR. Pierwszym krokiem jest wybór w jakiej walucie Ci wysyła czyli EUR a drugim ustawieniem jest w jakiej walucie dostarczy Ci PayPal i znowu musi wybrać EUR.

 

Z automatu to wychodzi tak jaki u Ciebie.

 

Ostatnio Włoch miał mi wysłać xxx EUR a otrzymałem PLN bo nie zaznaczył odpowiednio. W takich przypadkach anuluję płatność czyli klikam Zwróć płatność i piszę emaila żeby wysłał poprawnie. 

 

Jawne naciąganie ze strony PayPala na kolejne przewalutowanie. Suma sumarum na jednej transakcji PayPal może Ciebie przewalutować wiele razy 😄 Trzeba być czujnym bo mają nas za jeleni. 

 

Wracajac do tematu NIE MA TAKIEJ OPCJI by posiadając polskie konto w PayPalu wypłacać saldo w obcej walucie bez przewalutowywania ! Na tym polega ich biznes i rypanie nas na OGROMNYM spreadzie !

Wiadomość 18 z 21
ostatnia odpowiedź

Odp.: pay pal przerabia mi walutę na złotówki

A ja z kolei walczę z temtem tego typu.
Mam konto w mBank, złotówkowe, założyłem tam eKonto w Euro, w kantorze wymieniam zotówki na Euro i wysyłam Euro z konta eKonto na PayPal. W pay Pal mam złotówki i euro.
Wysłałem ostatnio, na testa, 2.50 E, a doszły złotówki, oczywiście straciłem na tym.
Wie ktoś jak to obejść?


Wiadomość 19 z 21
ostatnia odpowiedź

Odp.: pay pal przerabia mi walutę na złotówki

ok dolacze sie do tematu bo sprawa mnie interesuje... aktualnie mam konto ebay i paypal wloskie (mieszkalem tam kupe lat) ale teraz wrocilem do polski i mam zamiar zmienic konto paypal na polskie (nie moge zmienic adres na polski we wloskim koncie). jednak i tak nie mam zadnego zamiaru miec do czynienia z PLNami. czytam ze ponoc jak dodam konto walutowe € do paypala PL to automatycznie paypal przewalutuje na PLN, a wtedy bank ponownie to zrobi aby powrocic do €. na dodatek nie mozna dodac konta zagranicznego. ktos tu napisal ze sprobowal dodac konto € PL na niemiecki paypal i nie udalo sie. dziwne, ja na koncie wloskim mam dodane konto alior € i wszystko dziala normalnie, juz wiele razy przelalem € paypal>konto bez zadnego przewalutowania. ktos probowal dodac konto zagraniczne do polskiego paypala? nie pytam o to samo jezeli chodzi o karty bo w tym przypadku jestem 100% pewny ze mozna je dodac

Wiadomość 20 z 21
ostatnia odpowiedź