anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PayPal bierze w obrone oszustow

dropshoppoland
Użytkownik
Najnowszy przyklad , zreszta nie jedyny.

Facet z UK kupil aukcje za kilka funtow. Zaplacil PayPalem. Przesylke dostal i zaraz po jej otrzymaniu powiadomil PayPal ze nie otrzymal przesylki. Na nic zdaly sie rozmowy, facet zglosil do paypala zadanie zwrotu pieniedzy. W miedzyczasie zostala zlozona reklamacja na przesylke i nadeszla oficjalna odpowiedz z poczty UK o tym ze przesylka zostala dostarczona dnia xx/ Na odpowiedzi widoczny jest takze PODPIS odbircy potwierdzajacy przyjecie przesylki.
Dokument ten zostal przeslany do PayPal emailem i Fax ... po czym paypal przyznal zwrot pieniedzy kupujacemu piszac ze osiwadczenie poczty (Royal Mail) zawierajace podpis odbiorcy potwierdzajacy odebranie przesylki NIE JEST wystarczajaacym dowodem na to ze przesylka zostala dostarczona.

Nie jest to nowosc z PayPalem , takie przypadki sa czeste , uwazajcie jednak na oszustow ktorzy to wykorzystuja. Bo PayPal wam na pewno nie pomoze, jako sprzedajacym.
Wiadomość 1 z 69
ostatnia odpowiedź
68 ODPOW. 68

Dot.: PayPal bierze w obrone oszustow

Z tego co się orientuję, to PP nie oddaje od razu kasy tylko dlatego, że ktoś założy spór.



Po prostu wyciągają łapę po środki z naszego konta, aby w razie problemów oddać je Kupującemu. Tak "na wszelki wypadek".



Jeśli masz jakiś dowód dostarczenia przez pocztę przesyłki (np. screen z trackingu), to rób skan i wyślij im jako potwierdzenie, że spór zamknięty, przesyłka dostarczona a oni powinni oddać Ci kasę (chyba, że już to sami zrobili, w końcu data posta to drugi tydzień stycznia).

Wiadomość 61 z 69
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal bierze w obrone oszustow

sprzedawczykpl
Użytkownik

Dot.: PayPal bierze w obrone oszustow

owb12
Użytkownik

Witam


Informowałem się już w UOKIK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i jeśli jest ktoś chętny można pisemnie złożyć odpowiednie informacje na temat Ebay i PayPal.


Teraz wprowadzili ochronę kupującego do tego stopnia że zamrażają wszystkie pieniądze!!!


link


http://uokik.gov.pl/


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
plac Powstańców Warszawy 1
00-950 Warszawa
tel. 22 55 60 800
e-mail uokik@uokik.gov.pl


Trzeba zrobić raz na zawsze z tym porządek!!

Wiadomość 63 z 69
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal bierze w obrone oszustow

Emilio.
Wybacz, ale twój wklejony wywód to komunał. Nikt nie kwestionuje konieczności rejestrowania numerów przesyłek poleconych zarówno w informacji eBay dla klienta jak i informacji dla Pay Pal. Ja bardzo chętnie rejstrowałbym nawet numery przesyłek z zadeklarowaną wartością "V V" i chętnie na swój koszt żądałbym potwierdzenia odbioru. Praktycznie tak właśnie robie, ale to robota głupiego. Przesyłki z żądaniem potwierdzenia odbioru wracają do kraju. Przesyłki z zadeklarowaną wartością giną ...w dwóch przypadkach na dziesięć Poczta Polska wypłaca rekompensaty. Za przesyłki zwrócone bez podania powodu muszę płacić za ich odbiór. Na trackingu USPS odnajdują się nagle po czarodziejskich 32 dniach, kiedy nie ma możliwości odwołania się. Przesyłki z Polski i z krajów Europy środkowej są traktowane po macoszemu. Ja już wkalkulowałem to przemyślane draństwo w swoją sprzedaż, ale obawiam się, że pewnego pięknego dnia ktoś nie wytrzyma, pojedzie do Stanów i zamorduje chronionego wyższością rasy i gatunku amerykańskiego obywatela, który jest zwykłym złodziejem chronionym przez faworyzujący Amerykanów system szowinistycznej dyskryminacji sprzedających. Uczciwi ludzie są po obu stronach oceanu i oby moja przepowiednia nigdy się nie sprawdziła i oby nikt nie zginął, ale jeśli sprzedawcy permanentnie będą traktowani jako potencjalni oszuści i złodzieje to daj sobie spokój z takimi wyjaśnieniami. Ebay to wspaniała społeczność, w której jak w każdej grupie społecznej znaleźć można zwykłego bydlaka. Szukanie wspomnianych należy rozpocząć w strukturach eBay i Pay Pal. Warto ich odnaleźć, i albo od nowa przeszkolić, albo wyeliminować. Niech szukają prawdziwych oszustów i kombinatorów, a odsetek "niedostarczonych przesyłek" z pewnością zmaleje.
Przepraszam za ten wywód, który nie jest skierowany do Ciebie osobiście, ale pamiętaj. Reprezentujesz firmę, która ma wielomiloinową klientelę nie bez powodu nazywaną społecznością.
Miło, że wogóle włączyłaś się w temat. Uwierz mi! Warto!


 


Piotrek Mirowski

Wiadomość 64 z 69
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal bierze w obrone oszustow

Zostałem okradziony przez firmę PauPal na kwotę 105 pln. Francuz wpłacił, a po trzech miesiącach napisał, że nie dostał przesyłki. Jak wysłałem skan potwierdzenia, to zmienił roszczenie na przedmiot niezgodny z opisem i Paypal przyznał mu rację, pomimo tego, że ewidentnie mataczył. Zero kontaktu, pracownik obsługi tel nie ma dostepu do systemu. Zenada, ostrzegano mnie przed tym, ale nie wiedziałem, że tak bezczelne oszustwo przejdzie gładko przez Paypal. Do tego zero kontaktu i wyświechtane formułki typu skopiuj-wklej. Ostrzegam i odradzam !!!!

 

Wiadomość 65 z 69
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal bierze w obrone oszustow

potwierdzam, dokładnie tak jest

Wiadomość 66 z 69
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal bierze w obrone oszustow

dokładnie to samo przydarzyło mi się w ostatnim tygodniu. Oddałem dwukrotnie więcej pieniędzy i zostałem bez towaru.

Wiadomość 67 z 69
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal bierze w obrone oszustow

Mam problem identyczny jak wielu z was Hiszpan po dwóch miesiącach zgłosił że przedmiot jest niezgodny z opisem, uszkodzony i żąda zwrotu pieniędzy 1700zł. Z tego co czytam to jestem na przegranej pozycji. A ja sie pytam co on robił dwa miesiace z tym przedmiotem ze dopiero teraz jest uszkodzony a nie 2 miesiące temu. Jest to specyficzny przedmiot nie dostępny do kupienia dosłownie nigdzie a uszkodzenia wskazują na to że zrobił kopię i podczas tworzenia jej przedmiot został zniszczony. Tak więc skoro ma juz kopię moze sobie odzyskać pieniądze. Myślę ze to nie pierwszy raz i dobrze wiedział co robi od samego początku, bo przy sprzedaży dałem cenę dosyć wysoką wręcz zaporową i bardzo szubko to kupił. Nie zdziwie sie jak za jakiś czas będzie dostępny identyczny towar na ebay szczególnie że kupujący sprzedaję tego typu części. Narazie sprawa ejst w toku ale PayPal i czekam na odwiedź ale czytając ten temat jest przerażony skalą. A wygląda na to ze nie ma pozytywnego wyjścia z sytuacji. W aukcji zaznaczyłem ze nie przyjmuję zwrotów.

Wiadomość 68 z 69
ostatnia odpowiedź

Dot.: PayPal bierze w obrone oszustow

Hej, i jak zakonczyla sie sprawa? Jestem obecnie w podobnej i jestem przerażony..

Wiadomość 69 z 69
ostatnia odpowiedź