anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji paypal w aukcji, ale sprzedający wyraził zgodę na paypala w mailu, Co dalej?

Witam,

Sprzedający w swojej aukcji nie udostępnił płatności Paypal, i wysyłki do Polski. Na moje zapytanie mailem zgodził się na płatność paypalem i wysyłkę do Polski.  Jest to aukcja z licytacją. I teraz moje pytania:

1. Jak to dalej powinno wyglądać? Czy sprzedający powinien w czasie aukcji dodać paypal i wysyłkę do polski?

2. Czy sprzedający może dodać płatność paypalem po zakończeniu aukcji?

Mam obawy, bo jeżeli nie udostępni tego paypala to nie będę miała ochrony w razie jakby przedmiot nie doszedł do mnie. Poza tym nie chcę płacić bezpośrednio na konto.

Czy może włączyć się w licytację i dopiero jak mnie zobaczy wśród licytujących, to udostępni ten paypal? Proszę o informację jak taka transakcja powinna być prawidłowo teraz przeprowadzona, abym była chroniona przy zakupie. Sprzedający jest z Niemiec.

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Dot.: Brak opcji paypal w aukcji, ale sprzedający wyraził zgodę na paypala w mailu, Co dalej?

Podaj numer oferty

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Dot.: Brak opcji paypal w aukcji, ale sprzedający wyraził zgodę na paypala w mailu, Co dalej?

390629173619

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Dot.: Brak opcji paypal w aukcji, ale sprzedający wyraził zgodę na paypala w mailu, Co dalej?

Przyznam sie ze nigdy nie widzialem strony na Ebayu zeby nie bylo mozliwosci zaplaty przez PayPal.Ale jezeli potwierdzil ze ma to znaczy ze ma.Wedlug jego strony to on nie wysyla nigdzie oprocz Niemiec Jezeli potwierdzil ze wysle do Polski to mozesz kupowac tylko zapytaj sie jeszcze ile bedzie za wysylke zeby nie bylo problemow. Teraz jezeli chodzi o PayPal.Jezeli ma podpiety paypal pod ebay to mozesz smialo zaplacic po zakonczeniu tranzakcji.Jezeli nie jest podpiety to wysle Tobie po zakonczeniu aukcji  email na jego paypal.Jak bedziesz miec ten email zrobisz przelew ze swojego Pay pala na jego.Teraz jest pytanie czy masz wystarczajaco pieniedzy na swoim paypalu.Jezeli nie masz to wezma z Twojej karty kredytowej a jezeli nie masz karty to paypal wezbie z twojego konta pod ktorym masz podpietego paypala(przy tej tranzakcji sprzedawca bedzie czekal na pieniadze nawet do tygodnia albo i wiecej)  Powodzenia

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Dot.: Brak opcji paypal w aukcji, ale sprzedający wyraził zgodę na paypala w mailu, Co dalej?

Dziękuję za odpowiedź. Tak pytałam o koszt przesyłki, o'k. Konta na paypal nie mam na razie zweryfikowanego. Za każdym razem doładowuje konto paypal odpowiednio większą kwotą przez błyskawiczne płatności. Chyba to nie będzie jakiś problem, w przypadku jakiś sporów? Ale powiedz mi czy jeżeli po zakończeniu aukcji sprzedający poda mi swój email to czy nie będzie to traktowane, że wysyłam pieniądze do znajomego/rodziny. W paypalu mam dwie opcje zapłać za zakupy w sklepie albo wyślij pieniądze do znajomego. Czy na pewno będę chroniona przez paypal jak otworzę spór? Na marginesie dodam, że jak próbuje płacić bezpośrednio z paypala za zakupy ebay, to wyświetla mi się że zalecamy płatność przez ebay i od razu przerzuca mnie do ebaya. A druga sprawa tak przy okazji, to trochę przeraziłeś mnie tym, że jak podepnę pod paypal rachunek bankowy (czyli poddam się wyryfikacji) to paypal może sam pobrać mi pieniądze z konta? chyba to tak nie działa? Pozdrawiam

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Dot.: Brak opcji paypal w aukcji, ale sprzedający wyraził zgodę na paypala w mailu, Co dalej?

Nikt nie moze wybrac pieniedzy z twojego paypala bez twojej zgody.Za kazdym razem jak wchodzisz na paypal musisz sie zalogowac..Zakladam taka opcje ze sprzedawca nie jest podpiety do Ebaya.Musi tobie wyslac invoice z PayPala a ty mu przelewasz pieniadze na jego paypal.Dla ciebie bedzie to zaplata za towar ktorego kupiles(las).Nie zgadzaj sie na zaplate(wysylke pieniedzy do znajomego) On po prostu bedzie chcial  zaoszczedzic  2.9 % fees ktore paypal bierze z kazdej tranzakcji(Dlatego w Polsce nie lubia Paypala bo trzeba placic jezeli jestes sprzedawca) Pamietaj ze jezeli nie otrzymasz towaru to masz max 45 dni na reklamacje czy to Ebay czy Paypal.Oni sa dobrzy w tych sprawach.Ja mam ponad 2000 tranzakcji i nigdy nie mialem problemu z nimi.Jezeli kupujesz na ebay i placisz przez paypal jestes praktycznie 100% ubezpieczona.Co innego jak sprzedajesz ale to juz jest inny temat.Zycze powodzenia

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Dot.: Brak opcji paypal w aukcji, ale sprzedający wyraził zgodę na paypala w mailu, Co dalej?

"... to paypal może sam pobrać mi pieniądze z konta? chyba to tak nie działa?..."

Slusznie przypuszczasz, Paypal nie moze pobrac sam pieniedzy z  twojego konta bankowego bez twojej zgody. Aby to sie stalo to ty musisz zlecic przelew. 

**************************************
Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź