paypal - obciążenie zwrotne

Dzisiaj otrzymałem z paypala sprawę obciążenia zwrotnego.  Kupujący twierdzi, że zakupu dokonano bez upoważnienia do użycia karty kredytowej. Pieniądze są zablokowane przez paypal.

 

Towar (modele samochodów) sprzedałem przez ebay.pl klientowi z Francji 6 lipca, wpłaty dokonał poprzez paypal 7 lipca. Przesyłka zostałą doręczona 12 lipca (sprawdziłem na stronach poczty polskiej i francuskiej).

Nagle po 3 tygodniach otrzymuję obiążenie zwrotne. Wcześniej nie otrzymałem od klienta żadnej reklamacji czy wiadomości, że coś jest nie tak.

Adres klienta na ebayu i na paypal jest taki sam.

 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Jest jakaś szansa odzyskania pieniędzy? (po przejrzeniu internetu mina mi zrzedła). Kontaktować się tylko z paypal czy także z polskim ebayem?

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

paypal - obciążenie zwrotne

Dzwon do PayPal i pisz do Ebay.Tutaj nikt nie zna odpowiedzi.Jezeli kupujacy nie zwroci towaru to moze ebay zwroci pieniadze.I tutaj jest najwiekrzy problem z Ebay-em.Kupujacy ma zawsze racje a sprzedajacy ......hm nie bede pisal.Dla mnie jezeli nie dostaniesz towaru Ebay  lub  PayPal  powinien pokryc koszty..Dzwon jak najszybciej

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź