anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

global shipping program a podatek

czy gdy kupiłem przedmiot za ponad 200$ w programie global shipping program zapłacę w Polsce jeszcze podatek vat?

Wiadomość 1 z 16
ostatnia odpowiedź
15 ODPOW. 15

Dot.: global shipping program a podatek

Nie wiem czy kogoś to jeszcze interesuje, ale kupowałam teraz buty na aukcji gdzie była wysyłka w programie global shipping, rzeczywiście trochę drogo dla nas i trwał to wszystko równe dwa tygodnie  - sprzedawca wysłał paczkę w tym samym dniu, dwa dni szła kurierem w USA do firmy zajmującej się wysyłką, potem do UK na Heatrow, gdzie paczka była dobę i później do  Polski i do mnie bezpośrednio kurierm DHL, z czego wnioskuję, że ominęła polski urząd celny, nic nie płaciłam oprócz opłat po zakończeniu aukcji.

Wiadomość 11 z 16
ostatnia odpowiedź

Dot.: global shipping program a podatek

witam,

 

 

no tak vat naliczą ok ja korzystając z GPS zapłace za ich pośrednictwem VAT ale czy dostanę od nichg dokument ze zapłaciłem VAt zeby móc go sobie odliczyć jeżeli kupuję na firmę?

 

pozdrawiam

Kuba

Wiadomość 12 z 16
ostatnia odpowiedź

Dot.: global shipping program a podatek

UWAGA to jest Globalne oszustwo podatkowe !!! a nie żaden program !! - firma Pitney Bowels zaniża wartość celną do kwoty niższej niż 45 EUR i przesyła te paczki pobierając opłate za VAT a jej nie deklarując. Mam na to dowód - sprzedawca dołączył właściwą fakturę na łączną kwotę z transportem pow. 300 USD ( podstawa opodatkowania VAT ( wartość celna)  to wartość towaru wraz z usługą transportową ) a firma Pitney Bowels działając w imieniu Ebay ( nawet nalepia taśmę Ebay Global Shipping Program ) wystawiła FAŁSZYWY dokument na 16 USD wartości !!!! tym samym po prostu UKRADLI VAT . Pytał tu ktoś czy może sobie w koszty firmy wrzucić zakup odpowiadam NIE !!! bo towar jest przesyłany przez Pitney Bowels do ich agnecji w UK z fałszywą deklaracją a już później jedzie do odbiorcy w obszaże celnym EU bez clenia - nie masz żadnych dokumentów na których podstawie możesz wliczyć w koszty !!!. To jest oszustwo i zgałszam je do odpowiednich organów podatkowych w UE żeby dobrali się do tego oszustwa.

Wiadomość 13 z 16
ostatnia odpowiedź

Dot.: global shipping program a podatek

Nie zapłacisz bo Pitney Bowes ( firma działająca z ramienia Ebay w Global shipping program ) po prostu oszuka celników i zadeklaruje wartość poniżej 45 EUR żeby ich agencja w UK do której przychodzą przesyłki w USA z ich siedziby nie zapłaciła żadnego cła i podatku ani nawet opłat za deklaracje celną.  Czyli jednym słowem ty zapłacisz VAT ale nie do budżetu Unii Europejskiej tylko do oszusta w USA !!! .

Ryzyko jest takie że jak paczka zginie lub zostanie uszkodzona to ty nie dostaniesz ŻADNEGO odszkodowania a Ebay będzie zrzucał winę na sprzedawcę i jego chciał obciążyć kosztami zagubienia bądź uszkodzenia paczki bo po prostu Pitney Bowes zakeklaruje wartość taką.

Jednym słowem ten program to zwykłe OSZUSTWO , bo jak paczka ma faktyczną wartość poniżej 45 EUR to po co korzystać z tego programu skoro żadna opłata nie będzie i tak naliczona ?? a jak będzie to przedmiot wartościowy np. laptop za 1500 USD to w przypadku problemów z paczką nikt nie zwróci Ci kosztów a Ebay Paypal  będą mieli to w głębokim poważaniu i zrzucą winę na sprzedawcę bo niby to on wybierał firmę spedycyjną ( o ironio nie ma wyboru bo W GSP działa tylko Pitney Bowes i do tego nalepia nawet taśmę z logo Ebay GSP )  Taki sobie biznesik na boku wymyślili cwany . Dodatkowo jak ten laptop sobie przywędruje do Polski to nie jesteś w stanie wliczyć go w koszty firmy bo de facto wędrował z UK do polski czyli bez deklaracji celnej a faktyczna była na kwotę poniżej wartości stwożona fikcyjnie przez oszustów z Pitney Bowes

 

zobaczcie filmik na youtube jak kogoś załatwili fajnie tym sposobem - http://www.youtube.com/watch?v=qZwZgcoc_zw

Wiadomość 14 z 16
ostatnia odpowiedź

Dot.: global shipping program a podatek

Jak wszystko ma swoje plusy i minusy Nikt Cię przecież nie zmusza do zakupów w programie masz możliwość kupić przedmiot od tego sprzedawcy, który ma dla ciebie najlepsza ofertę i nie wystawia przedmiotu w programie.

 

Program wysyłki międzynarodowej ma warunki, które warto przeczytać zanim zdecydujesz się dokonać zakupu:

 

http://pages.ebay.pl/shipping/globalshipping/buyer-tnc.html

 

Na stronie aukcji tez jest napisane ze odprawa celna przeprowadzana jest na terenie UK. Tylko nikomu się nie chce kliknąć na mały znak zapytania obok ceny importowej.

 

'This amount includes applicable customs duties, taxes, brokerage and other fees. This amount is subject to change until you make payment. If you reside in an EU member state besides UK, import VAT on this purchase is not recoverable. For additional information, see the Global Shipping Program terms and conditions'

 

Pozdrawiam wszystkich 🙂

Wiadomość 15 z 16
ostatnia odpowiedź

Dot.: global shipping program a podatek

Co ma piernik do wiatraka ???? - to że clą w UK nie ma znaczeni, a mam dowód 3 faktury na których mam pomimo faktu iż sprzedawca zrobił dobrą fakturę 15 x 98 USD ( suma 1470 USD ) plus przesyłka 59 USD  czyli podstawa opodatkowania w UE 1529 USD  a te ch.......... z pitney bowes załączyli fakturę swoją !!!! do deklaracji że to 1 x 38 USD - ktoś tam siedzi i to wymyśla !!! czyli OSZUKUJE pomimo iż Ebay ma dokładne dane o wartości tranzakcji która przeszla przez nich i przez PayPal . mam takie TRZY faktury "zmyślone"  . Ten cały przekręt polega na tym że VAT idzie do kieszeni Pitney Bowes ( producent frankownic do poczty - któych się już nie używa )  - firmy która była juz na skraju bankructwa w 2011 roku nagle zrobili deal z Ebay przejeli odpowiedzialność za ten program i wartość ich akcji skoczyła o 1000% łącznie z przychodami ( formalnie Ebay nie ma z tym programem NIC wspólnego pomimo że go markuje i promuje - w regulaminie jest wyraźnie że przewoźnikiem jest Pitney Bowes ). Poczytajcie relacje z niemiec ( niemieckie forum ebay )  - tam się dobrali do kupujących z tego programu i kazali płącić drugi raz VAT i cło !!!  w polsce jeszcze nikt tego nie wyczaił bo paczki idą de facto z UK

Wiadomość 16 z 16
ostatnia odpowiedź