anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy dostanę zwrot, jeśli nie co zrobić?

decobop
Użytkownik
Witam
Kupiłem oprogramowanie w USA, przelałem momentalnie pieniądze poprzez PayPal. Pare minut później przeglądałem komentarze, praktycznie same pozytywy. Znalazłem również Polaka, który kupił to oprogramowanie, więc zadałem mu pytanie, on odpisał, ze sprzedają wersję OEM - niestety w aukcji nic nie piszą o tym. Poprosiłem o zwrot pieniędzy, uzasadniłem swoją decyzję. Napisali mi, że trwa proces zwrotu i będę miał pieniądze we wtorek, czyli za dwa dni. Ale tak się zastanawiam, dlaczego nie od razu, skoro PayPal działa w pare sekund.
Co mogę zrobić, jeśli nie zwrócą mi pieniędzy?

Pozdrawiam.
Wiadomość 1 z 13
ostatnia odpowiedź
12 ODPOW. 12

czy dostanę zwrot, jeśli nie co zrobić?

Procedura jest taka że jeśli
płaciłeś pieniędzmi z konta paypal- to kase dostaniesz na konto paypal
jeśli paypal przy płatności pobrał kase z Twojego konta bankowego- to zwrotu kasy szukaj na Twoim koncie bankowym
Ja też kilka dni musiałem czekac zanim kasa wróciła na moje konto bankowe. Powinieneś dostac meila od PP o zwrocie kasy
pozdrawiam
Wiadomość 2 z 13
ostatnia odpowiedź

czy dostanę zwrot, jeśli nie co zrobić?

decobop
Użytkownik
Witam.
Nie chodzi mi o to, ze czekam na pieniądze, które już zosały wysłane.
Ale chodzi mi o to, że jeśli sprzedawca nie chciałby zwrócić pieniędzy, jeśli poprosiłem o zwrot. Czy mogę je jakoś odzyskać, pytam na wszelki wypadek, bo sprzedawca napisał, że jest weekend i we wtorek wyślą pieniądze.

Czy mam gdzieś na ebay jakąś funkcję wcisnąć np. prośba o anulowanie transakcji, czy coś takiego?

Zeby potem mi sprzedawca nie powiedział, że tego nie zrobiłem.
Wiadomość 3 z 13
ostatnia odpowiedź

czy dostanę zwrot, jeśli nie co zrobić?

gamzol
Użytkownik
Witam,
Mam trochę podobną sytuację.
Otóż zakupiłem w USA pewien artykuł, przelałem pieniądze, użytkownik napisał ze dwa dni później, iż przesyłka została nadana itp.
Ale dzisiaj wchodzę na moje konto, a tam nie ma żadnych informacji o tym, że dokonałem tego zakupu... Myślę sobie - coś jest nie tak. Wchodzę na profil użytkownika a tam informacja - "Użytkownik nie jest już zarejestrowany". Zapewne wyrejestrował się z Ebay...
Użytkownik miał 99,1% pozytywnych opinii co przy prawie 6000 komentarzy raczej wzbudzało zaufanie.
Czy ewentualnie będę miał szansę odzyskać swoje pieniądze (przelew robiony poprzez Paypal) tak jak jest to opisane na tej stronie:
http://pages.ebay.pl/help/feedback/questions/feedback-unregistered.html

Oczywiście zaraz wyślę wiadomość do mojego kontrahenta i zażądam wyjaśnienia.

Pozdrawiam!
Wiadomość 4 z 13
ostatnia odpowiedź

czy dostanę zwrot, jeśli nie co zrobić?

tak, pod warunkiem, że eskalujesz spór do rangi roszczenia.
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 5 z 13
ostatnia odpowiedź

czy dostanę zwrot, jeśli nie co zrobić?

gamzol
Użytkownik
Kontrahent przysłał mi takie informacje:

Item: 8470
Print Date & Time: 11/13/2009 0:28 AM
Ship Date: 11/13/2009
Account: 637045
Device ID: 071V00637045
Type: Stamp
Address: Mój adres
POLAND
Piece Count: 9342
Postage Class: First-Class International
Weight: 2 lbs
Declared Value: $ 40.00
Customs Decl. No.: LJ012648605US
Country of Origin: UNITED STATES


Czy z tych informacji w ogóle coś wynika? Żaden ciąg liczb nie pasuje w USPS.COM jako śledzenie przesyłki. Pewnie to są tylko jakieś ogólniki, które sam mógł wymyślić?
Wiadomość 6 z 13
ostatnia odpowiedź

czy dostanę zwrot, jeśli nie co zrobić?

dziwne, wysłał first class international i jeszcze traking pisze, przecież on nie ma,
zadzwoń tutaj 225481356 i się zapytaj, ale jeszcze chyba do Polski nie przyleciała 😄
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 7 z 13
ostatnia odpowiedź

czy dostanę zwrot, jeśli nie co zrobić?

gamzol
Użytkownik
Shaver_poland dzięki za odp. Co to jest za numer? Poszperałem trochę na necie ale za bardzo nie wiem gdzie się tam dodzwonię 😉 I co mi będzie potrzebne? Ten numer przesyłki tak? Czyli LJ012648605US ? Przesyłka możliwe, że nie wkroczyła jeszcze na teren naszej kochanej RP, w końcu mija dopiero tydzień. Ale nabrałem poważnych podejrzeń co do sprzedającego. Po wpisaniu tego numeru przesyłki w usps.com nie ma żadnych informacji nt. historii przesyłki...
Wiadomość 8 z 13
ostatnia odpowiedź

czy dostanę zwrot, jeśli nie co zrobić?

Wiem, że to ten track, a nr telefonu, który Ci podałem w necie napewno go nie znajdziesz, on został ciężko zdobyty,

a dotyczy on WER Warszawa czyli Węzeł Ekspedycyjno-Roździelczy, tam trafiają wszystkie paczki/przesyłki wychodzące/przychodzące z/do Polski oraz krajowe

dzwoń od poniedziałku do soboty 24 h na dobę 225481356

masz jeszcze do sekcji reklamacji poczty, również tylko wyłącznie z zagranicy, ale tam dzwoń w normalnych godzinach 225481196

podaj mi nick tego usera to go "obczaje" -:D
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 9 z 13
ostatnia odpowiedź

czy dostanę zwrot, jeśli nie co zrobić?

bedzie potrzebny w/w numer nadania
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 10 z 13
ostatnia odpowiedź