NACIąGANIE KOSZTóW WYSYłKI

Witam
Mam problem z moim kontrahentem z Francji.
Kupiłem u Niego przedmiot można powiedzieć o małej wartości pogodziłem się również z dużymi kosztami za wysyłkę jakie były podane w aukcji.
Nie rozumiem jak można po zakończonej aukcji przesłać fakturę w której koszt wysyłki wzrósł o 20 euro?
Znając wagę i wartość towaru a także przewoźnika wyliczyłem że przesyłka powinna być jeszcze tańsza niż podał w aukcji.
Jak mu to podałem że koszt wysyłki za ten towar przy tej wadze kosztuje do polski około 63 euro tak zaczął kręcić.
Najpierw pisał że waży 20 potem że 22 a na końcu że 24 kg.
Nie rozumiem jak w zaledwie kilka godzin towar może przybrać na wadze o 5 kg.
Pisałem o tym do Ebaya.
W odpowiedzi dostałem że mam poczekać z wpłata do czasu kiedy nie dojdziemy do satysfakcjonującego obie strony porozumienia.
Pisałem kolejne maile do sprzedawcy o inną alternatywę dostawy np kurier, ale bez odpowiedzi.
Teraz sprzedawca założył mi sprawę o niezapłacony towar.
Odpisałem na założony spór ale nie sądzę że przyniesie to pozytywny dla mnie skutek.
Co w tej sytuacji radzicie?
Pozdrawiam
Rafał
Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

NACIąGANIE KOSZTóW WYSYłKI

bahaskaaa
Użytkownik
W sumie nic nie mozesz zrobic tylko wystawic negatywa. A jako odmowa zakupu podaj prawdziwy powod, iz sprzedawca podniosl koszty przesylki po zakonczeniu aukcji. Gosc nie dostanie zwrotu prowizji bo to z jego strony aukcja nie doszla do realizacji. Negatywa nie dostaniesz bo sprzedawca nie ma mozliwosci jego wystawoienia a wiec musisz pogodzic sie z faktem, ze transakcja jest nie do zrealizowania bo koles krenci i nie idzie sie z nim dogadac.
Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

NACIąGANIE KOSZTóW WYSYłKI

Jesli towar netto to 20kg dolicz tara ,a wyjdzie brutto.
uzgadniaj wszystko przed zakupem!
Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

NACIąGANIE KOSZTóW WYSYłKI

4dventurer
Użytkownik
Witam, dotychczas robiłem internetowe zakupy jedynie w obrębie kraju i dopiero zaczynam na eBayu.
Mam taką sprawę: przed zakupem dogadałem się co do kosztów i wysyłki przedmiotu od japońskiego sprzedawcy i zaznaczyłem że w sumie mogę zapłacić nie więcej jak 100$, on się zgodził, fragmenty wypowiedzi.
"If you request the reel,
I will ship it in Poland with $12.00 (total $92.00) for shipping by airmail,
item has no insurance for lost or damage and no tracking number." "I will ship the reel with total $100.00 including for shipping by airmail."
sprzedawca tych przedmiotów ma kilka, kup teraz 90$ i też była aukcja w której wylicytowałem przedmiot za 86$. teraz sprzedawca wystawia mi fakture na 86$ + 22$ shipping czyli 108$, co mogę zrobić w tej sytuacji ? chyba odstąpie od kupna tego przedmiotu.
Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

NACIąGANIE KOSZTóW WYSYłKI

4dventurer
Użytkownik
napisałem do sprzedawcy bo może nie zajarzył że się ze mną dogadywał(ma dość spory sklep i wystawił automatycznie faktury na zapytania o całkowity koszt) i przypomniałem jeszcze raz żeby poprawił fakturę zgodnie z tym co wcześniej było ustalane i poczekam na info.
sprawdzałem już via PayPal czy da się zapłacić te 86$ i zmienić koszty wysyłki na te 12-14$(pomimo że w aukcji było podane US $22,00Expedited Int'l Flat Rate Shipping)
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź