anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot wadliwego przedmiotu pocztą polską za granicę

Zamierzam zwrócić wadliwy przedmiot sprzedawcy z Chin, przedmiot chciałbym wysłać za pomocą poczty polskiej a konkretnie tym listem poleconym http://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/przesylki-zagraniczne/listy/list-polecony/.

 

W FAQ na stronie ebay można przeczytać:

  • Buyers must return the item using trackable postage with delivery confirmation, or risk not qualifying for a refund if the item is lost in transit.

I tu pojawiają się moje pytania:

1. Czy tą przesyłką, do której link podałem powyżej mogę bezpiecznie odesłać wadliwy przedmiot do sprzedawcy i czy ebay zaakaceptuje numer trackingowy poczty polskiej jako dowód wysłania paczki?

2.Co to jest delivery confirmation? (wiem, że z ang. jest to potwierdzenie odbioru, chodzi mi o to jak to w praktyce wygląda, w jaki sposób dostane to potwierdzenie odbioru, co jeśli sprzedawca nie odbierze przedmiotu, czy muszę przy wysyłaniu paczki zaznaczyć, że chcę takie potwierdzenie odbioru otrzymać)

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Zwrot wadliwego przedmiotu pocztą polską za granicę

a moje 8 letnie doswiadczenie na ebay mowi tak, ze ja bym sie nie bawil w zadne zwroty, bo za poniesione koszty przesyłki sprzedawca i tak nie zwróci pieniędzy

 

lepiej bedzie jak otworzysz sprawę, wybierajac towar niezgodny z opisem, sam sprzedaje wiec wiem co piszę, nikt tutaj sie w takie cos nie bawi, bo to strata czasu i pieniędzy

 

sam osobiscie kosztow wysyłki nie zwracam, zwracam tyle ile ile zaplacil poprzez paypal i u ciebie bedzie to samo

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Zwrot wadliwego przedmiotu pocztą polską za granicę

Otworzyłem spór ale żeby sprzedawca mi zwrócił pieniądze to będę musiał odesłać wadliwy przedmiot, tak jest napsiane w faq ebaya. Wysyłka za granicę nie jest tania ale bez odesłania przedmiotu pieniędzy nie zobaczę.

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Zwrot wadliwego przedmiotu pocztą polską za granicę

nic nie musisz zwracac, mnie ludzie otwieraja sprawy, ebay czy paypal zwraca pieniadze, a ja widze towar jak swinia dzikie niebo 😜

 

a na przyszlosc otwieraj sprawy nie na ebay tylko na paypal, wtedy kasa jest z automatu blokowana na koncie sprzedajacego, a masz na to az 180 dni od momentu klikniecia kup teraz

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Zwrot wadliwego przedmiotu pocztą polską za granicę

1) list polecony  dostaniesz w placówce PP   potwierdzenie  nadania z numerem przesyłki

 

sprawdz czy jest możliwe śledzenie online do Chin (z czym często bywa problem) dokup opcje potwierdzenia odbioru (delivery confirmation)czyli przy odbiorze konieczy jest podpis odbiorcy

 

2) delivery conf. = podpis przy odbiorze   przesyłka do końca / lub na końcu drogi bedzie miała status delivery = doręczona

 

 

może się okazac że list polecony zagraniczny nie posiada dodatkowej opcji  potwierdzenia odbioru "delivery confirmation" wtedy zostaje juz tylko paczka zagraniczna z opcją potwierdzenia odbioru = wyzsze koszty zwrotu

 

 

edit:

 

ustal cene wysyłki za pomocą kalkulatora np.

waga do 1kg  kraj chiny + potw odbioru = 53,50

 

 

http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_przesylka_listowa_polecona.html

 

 

 

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź