anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupy z RPA jeden przedmiot przyszedł zupełnie inny niz zamówiłam

Witam,

 

No i kiedyś musiało to nastapić 😉 Kupiłam z RPA dwie karty piłkarskie. Właśnie odebrałam przesyłkę. Jedna karta o'k, a druga zupełnie inny piłkarz niż zamówiłam. Co dalej? Chyba muszę skontaktować się ze sprzedawcą tak? Dodam że nie kupowałam przez ebay tylko przez portal afrykański (chyba mnie pogięło 😉  (niewiem czy mogę podać nazwę) Zapłaciłam przez paypal, a sprzedawca to firma. Na tym portalu afrykańskim jest też ochrona kupujących ale dopiero można z niej skorzystać jak nie rozwiążę problemu przez paypal. Obawiam sie tego że jak sprzedawca poprosi o odesłanie pomylonej karty to kto mi zwróci za koszty wysyłki? Przecież nie ma w tym żadnej mojej winy. Jak sprzedawca będzie się wypierał że się pomylił to wtedy dopiero zgłaszać do paypala tak? i pilnować żeby się zmieścić w 40 dni tak? A jak sprzedawca pomimo mojego odesłania karty nie odbierze jej z poczty albo nie prześle prawidłowej karty i nie zwróci pieniedzy. Co wtedy?  Bardzo proszę o pomoc jak to wszystko rozegrać.

Pozdrawiam

 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Dot.: Zakupy z RPA jeden przedmiot przyszedł zupełnie inny niz zamówiłam

Gościu przeprosił. I powiedział że wyśle prawidłową kartę w sobotę. Żebym swoją odesłała i zwróci mi koszty pocztowe. Jak teraz się zabezpieczyć, bo w sumie mogę kartę jemu odesłać już jutro, ale co będzie jak mi nie przyśle tej prawidłowej? Może zaczekać aż poda mi chociaż numer wysyłki (że wysłał) i dopiero ja wyslę do niego? Poza tym moją kartę chyba szybciej otrzyma bo będę wysyłała poleconym priorytetem do RPA. Od niego przesyłka szła 14 dni  (wysyłał poleconym ekonomicznym)  Znowu tyle czekania... Proszę Forumowiczów o jakieś rady, jak będzie najbezpieczniej tą wymianę przeprowadzić. Obawiam się czy zdążę otrzymać prawidłową kartę przed upływem 40 dni (ochrony paypala)

 

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zakupy z RPA jeden przedmiot przyszedł zupełnie inny niz zamówiłam

Otworz spor przed uplywem terminu aby zabezpieczyc swoje prawa, nastepnie eskaluj do rangi roszczenia przed uplywem terminu i w ten sposob otrzymasz wymagany czas a nawet jesli sprzedawcy potraca naleznosc to mu ponownie zaplacisz gdy przesylka nadejdzie.

 

Ja upraszczam aby nie zapomniec: otwieram spor a nastepnie eskaluje do rangi roszczenia gdy tylko nadejdzie email od Ebay ze moge .

Oddaje pieniadze gdy przesylka nadejdzie

**************************************
Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zakupy z RPA jeden przedmiot przyszedł zupełnie inny niz zamówiłam

Marku a nie lepiej otworzyc odrazu na paypal, wtedy kasa jest przeciez blokowana z automatu

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zakupy z RPA jeden przedmiot przyszedł zupełnie inny niz zamówiłam

Dziękuję. Tak zrobię nawet jak będę miała numer przesyłki (że już przesyłka do mnie idzie) a będzie już np. 42 dzień od zapłaty (doczytałam właśnie, że paypal daje 45 dni na zgłoszenie) to otwieram spór na paypal. Później jeżeli jednak przedmiotu nie otrzymam, to przekształcam w roszczenie. a jeżeli karta dojdzie i będzie wszytko o'k, to albo zamykam roszczenie albo zwracam kasę sprzedającemu jeżeli payapal by mu ją potrącił. Zaznaczam, że transakcja nie była przeprowadzana na ebayu.

Ale tak mnie jeszcze niepokoi, że kupiłam dwa przedmioty (wrzuciłam do koszyka) do tego jeden koszt wysyłki, i czy nie będzie problemów że odsyłam tylko jeden przedmiot? Drugi przedmiot zostawiam, bo jest zgodny z tym co zamówiłam) Płatność była jedna. Ale panikuję 😉 i szukam dziury w całym. Mam nadzieję że wszystko skończy się dobrze, i nie będą potrzebne spory i roszczenia 🙂

Pozdrawiam 

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź