anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupy w USA, pewne niejasności

gecube
Użytkownik
Witam, chciałbym się dowiedzieć ile będę musiał płacić za ten przedmiot: (chodzi o cło i/lub vat)

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160442890390&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Czytałem bardzo dużo i chciałbym się dowiedzieć co jest prawdą:
- Sporo osób twierdzi, że nie zapłacę cła ani vat, jeżeli przedmiot nie osiąga ceny 150 Euro, inni natomiast twierdzą, że to jest kwota 99,99$
- Inni mówią, że można poprosić sprzedawcę o wysłanie jako gift, wtedy również uniknę opłat
- Czy opłaca się dopłacić 20$ do przesyłki
USPS Priority Mail International względem First Class? Czytałem, że Priority jest monitorowana, a w przypadku First Class, gdy przesyłka zniknie to możemy zapomnieć o jej odzyskaniu.

Bardzo proszę o wyrozumiałość, chciałbym wreszcie zacząć kupować z tego USA i nie bać się niczego 🙂
Wiadomość 1 z 15
ostatnia odpowiedź
14 ODPOW. 14

Dot.: Zakupy w USA, pewne niejasności

gecube
Użytkownik
Wszystko się udało 🙂
Wiadomość 11 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zakupy w USA, pewne niejasności

Witam,

Nie chciałbym zakładać nowego tematu.

Proszę o pomoc.

 

Planuję zakup z USA. Mam do wyboru dwóch sprzedawców. U jednego z nich widzę od razu oszacowane wartości cła ( i chyba Vatu), drugi sprzedawca nie podaje takich wartości.

 

Czy kupno u sprzedawcy który wszystko ma z góry wyliczone oznacza, że dokonam jednego przelewu i nie będę musiał się przejmować jakimiś dopłatami (VAT i cło) ? W opisie aukcji widnieje: "Bez dodatkowych opłat importowych przy dostawie".

 

Czy możliwa jest z góry zapłata za towar i jednocześnie za VAT i cło? Czy też są to tylko jakieś szacunkowe wartości, ponieważ paczka i tak musi być otwarta i oclona w Polsce.

 

Będę wdzięczy za komentarze i pomoc.

Pozdrawiam

Wiadomość 12 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zakupy w USA, pewne niejasności

Jeżeli robisz zakupy w USA przez ebay, nie ma możliwości zapłaty " z góry" opłat celno-podatkowych. Tak jak piszesz, są to szacunkowe wartości, gdyż cło i vat nakładane są przez Urząd Celny w Polsce i to na odbiorcy ciąży obowiązek ich uregulowania (o ile w ogóle zostaną naliczone). Więcej informacji znajdziesz na tej stronie: cło z USA

Wiadomość 13 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zakupy w USA, pewne niejasności

Przepraszam wprowadziłem CIę w błąd ostanim postem. Sprzedawca, który podlicza wszystkie opłaty bierze udział w "Global Shipping Program", dlatego wszystkie koszty zapłacisz z góry i nie przejmujesz się już oplatami celno podatkowymi 🙂

http://pages.ebay.com/help/sell/shipping-globally.html 

 

Wiadomość 14 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zakupy w USA, pewne niejasności

witam wszystkich,niedawno kupilam kurtke na ebay z usa od sprzedawcy bioracego udzial w programie global shipping,mam pytanie do was dotyczace wysylki,W jaki sposob paczka jest dostarczana w Polsce?czy przejmuje ją kurier,czy poczta? z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

 

Wiadomość 15 z 15
ostatnia odpowiedź