Podwójnie naliczony VAT

Witam

Ma ktoś pomysł jak tego uniknąć.

Niedawno zakupiłem na ebay.com towar za który zapłaciłem + koszt wysyłki + z góry podatek Vat

Ku mojemu zdziwieniu doszło do polski na urzad celny w w-wie i tam policzyli ponownie vat od całosci.

Żenujące jest to, że do przesyłki była dołączona faktura z wyraźnie widoczna pobraną opłatą podatku Vat ,widzieli kwotę ogólną ale "pieto wyżej "na fakturze nie widzieli pobranego juz podatku.

Przesyłki nie odebrałem adnotując na niej coś w stylu "nienależnie naliczone opłaty"

Informacje również wysłałem do urzędu celno-pocztowego z dokumentacją.

Mam nadzieję ze to pomoże .

W ostateczności będę składał jeszcze reklamację.

Moje pytanie następujące.

Czy ktoś miał taki przypadek po 1 lipca br?

i jak sie z tym poradził.

Pozdrawiam

 Rafal

 

 

 

Wiadomość 1 z 25
ostatnia odpowiedź
24 ODPOW. 24

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Ktoś uzyskał już zwrot VAT od ebay? Podobno sprawy są rozstrzygane miesiącami

Wiadomość 21 z 25
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Tak.😊 24.01 wysłałam zdjęcia przesyłki + dokument z poczty o pobranej opłacie. 25.01 potwierdzili, że przyjęli do weryfikacji. Dziś 26.01 otrzymałam zwrot na kartę.😋

Chociaż wolałabym płacić u ebay, bo zdecydowanie korzystniej wyliczają te opłaty.

Największy problem był z pocztą, bo czekałam tydzień na wystawienie przez nich dokumentu, ponoć wszystko idzie elektronicznie i nie mają obowiązku wystawiać papierowych "kwitów". Listonosz pokazywał mi wyliczoną opłatę na tablecie. Jakaś paranoja. Niezrozumiałe jest, że poczta nie ma obowiązku wystawiać pokwitowań, ani paragonów???

Nie mogę się doczekać, że toi dziadostwo poczta polska padnie i zostanie zlikwidowane.😜

W przypadku kiedy wysyłka idzie dpd nie ma problemu, a przynajmniej mi nie policzyli ponownie haraczu.

Wiadomość 22 z 25
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Pozwólcie ze zapytam.

Czy VAT został naliczony na podstawie wartości towaru czy wartości zamówienia łącznie z kosztami transportu? 

Wacham się czy zamówić pewna rzecz z USA, która kosztuje 50$ ale wysyłka jej 110$

Wiadomość 23 z 25
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

VAT jest naliczany od sumy opłaty za transport i ceny.

Wiadomość 24 z 25
ostatnia odpowiedź

Dot.: Podwójnie naliczony VAT

Vat jest naliczany od sumy jaką wpisze sprzedawca na etykiecie wysyłkowej.

Wiadomość 25 z 25
ostatnia odpowiedź