anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłaty importowe ebay + agencja celna Dhl

Witam,

 

Mam problem, może ktoś mi poradzi co mam zrobić..

Kupiłem część do samochodu za 319 $ + 69$ wyslka + 111$ opłaty importowe.

 

Dziś otrzymałem maila od agencji celnej dhl, abym opisał co to jest, do czego służy i załączył screen, ponieważ musza oclić paczkę.

ale przecież ja już zapłaciłem 111$ Opłat importowych..

 

co mam teraz zrobić?

 

Michał

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Dot.: Opłaty importowe ebay + agencja celna Dhl

Dostarcz o co prosza. Oplacenie oplat importowych z gory nie gwartantuje ominiecie odprawy celnej.

Na granicy, celnicy, maja prawo otworzyc kazda paczke i zweryfikowac zawartosc jak rowniez prawidlowosc pobranych oplat. Jesli nie dostarczysz dokumentow to paczka zostanie potraktowana wg. instrukcji nadawcy 1. wroci do nadawcy lub 2. bedzie potraktowana jako porzucona.

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opłaty importowe ebay + agencja celna Dhl

z DHL nie ma żartów i należy zawsze to omijać jak tylko się da (gdy zachodzi obawa o import).

Jak im się coś nie spodoba to mają w regulaminie, że bez ostrzeżenia zrobią zwrot paczki (i tak też raz miałem).

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opłaty importowe ebay + agencja celna Dhl

To fakt-na jakieś 5000+ wysyłek tylko raz skorzystałem z DHL-na wyrażne żądanie kupującego,normalnie omijam bo drogo i zero zabezpieczeń.

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opłaty importowe ebay + agencja celna Dhl

Po prostu trzeba im wysłać zrzut z ekranu faktury dot. przedmiotu za który się zapłaciło , w tym podatek VAT + ewent. cło. Po orzymaniu takiego dokumentu na pewno dostarczą zakupiony przedmiot.

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opłaty importowe ebay + agencja celna Dhl

A to tak teraz wała kręcą ? 

Zadzwoń i podaj swój numer i ZARZĄDAJ kontaktu tel w sprawie wyjaśnienia !!! (DHL - o czym dalej)

Ktoś cię próbuje ... no co ja ci powiem "zrobić" podwójnie .

Pytanie co kochane ebay zrobiło z owymi 111$ to też trzeba by wyjaśnić 

Ale kontakt z ebay to tez ... wielkie nieporozumienie na ogół odpisuje ktoś co ani nie pisze po polsku ani tym bardziej nie chce rozwiązać twojego problemu pisane w En niczego nie zmienia. 

Może być tak że ebay sobie przytuliło 111$ albo zostało to już zapłacone raz na wejściu do EU ? A u nas chca to zrobić drugi raz. Ale nie wiem czy przypadkiem nie idzie to przez UK a wtedy moze być tak ze w UK swoje a na terenie EU drugi raz ... 🙂 a co każdy swoje (rozdawnictwo i dziura w kasie jest wszędzie) 

Jedno jest pewnie śmierdzi wałem na km i to nie jest odosobniony przypadek (z tego co widzę)  

Tak czy inaczej pozostają pytania:

Jakie dokumenty zostały dołączone do przesyłki

Jaka jest historia przesyłki (kto i gdzie obsługiwał) 

Kto przytulił 111$ 

Pytania do ebay - DHL-u sam DHL raczej tu nie jest winne ? przesyłka DHL powinna mieć status

DDP/DTP - Delivered Duty Paid - Cło/VAT opłacone(cane) przez nadawcę. Co jest widoczne na liście przewozowym. Jeśli taka informacja jest (niech ci prześlą skan FV i listu przewozowego) to piszesz im tylko oświadczenie co jest i że ty za nic nie płacisz. 

Jeśli takiej informacji nie na ma liście przewozowym to ... ebay przytuliło twoją kasę czytaj.... to możesz do nich pisac ale to będzie problem ...

Pozostaje reklamować tranzakcje na karcie kredytowej i / lub w paypal. (najlepiej i tu i tu) 

 

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opłaty importowe ebay + agencja celna Dhl

Chcę zaznaczyć ze do nie dawna jak przesyłka szła z opłaconymi "opłatami importowymi" to nie było takich problemów do przesyłki  były dołączone dokumenty a nic nie trzeba było wypełniać .

I to wysyłający (tu: ebay a raczej podpięte do niego firmy trzecie) wszystko załatwiały. 

Widać coś się poważnie "zmieniło" 

 

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opłaty importowe ebay + agencja celna Dhl

bzdura, kilka razy tak zrobiłem, w jednym przypadku mieli tez dołączona fakturę z opłaconym podatkiem do przesyłki i to olali, naliczyli drugi raz podatek

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opłaty importowe ebay + agencja celna Dhl

Dlaczego przesyłki z opłaconym podatkiem a dostarczane za pomocą Pitney Browess czy jakoś tak sie pisze moga normalnie dochodzić,  a te opłacone z podatkiem na ebay zawsze sa problemy.

 

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź