anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

czeczek69
Użytkownik
Witam społeczność. Na niemieckim ebay wygrałem 3 aukcje i od dłuższego czasu oczekiwałem na dostarczenie przedmiotów. Pierwsza przesyłka wyszła do mnie 13 września (nota bene 13 dni po zapłacie przez paypal) i nie została dostarczona ponieważ kurier rzekomo nie mógł dostarczyć jej odbiorcy więc wróciła do sprzedającego do niemiec.

Nie dostałem żadnego powiadomienia telefonem, mailem ani żadnego dokumentu w formie papierowej jak to jest zwykle w przypadku krajowych przesyłek kurierskich. Dział obsługi klienta odmawia udzielania dokładnych informacji np. na temat który z polskich kurierów zajmował się przesyłką, twierdzą dodatkowo że współpracują z różnymi firmami i odsyłają po informacje do kupującego. Smaczku nadaje fakt że praktycznie cały dzień jest ktoś w domu (żona zajmuje się maleńkim dzieckiem).

Dziś dostałem informacje że kolejnego sprzedającego że Hermes próbował mi dostarczyć przesyłkę ale nikogo nie zastał, oczywiście podobnie jak wcześniej brak jakiegokolwiek powiadomienia mnie o czymkolwiek.

Otworzyłem spory na paypalu, wygląda jednak na to że sprzedający są tu bogu ducha winni, sprawę zawala Hermes, którym to paczki masowo wysyłają.

Co radzicie robić dalej w tej sprawie, na zakupy z przesyłkami wydałem prawie 2.000 zł z czego ok. 35% to koszty przesyłek.
Wiadomość 1 z 82
ostatnia odpowiedź
81 ODPOW. 81

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

czeczek69
Użytkownik
Napisałem " i odsyłają po informacje do kupującego "

oczywiście odsyłają "po informacje do sprzedającego ".
Wiadomość 2 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

forumyabe
Użytkownik
twoj sprzedawca musi ta paczke w Niemczech reklamowac. On jest odpowiedzialny za dostarczenie. ma jej numer, bo jest ubezpieczona.
Wiadomość 3 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

czeczek69
Użytkownik
Sprawa zakończyła się połowicznym sukcesem. Za każdym razem dostałem zwrot 100% wartości towaru i od 10% do 100% wartości przesyłki. Od tej pory omijam firmy oferujące Hermesa i mam 100% dostarczanego towaru.
Wiadomość 4 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

jaromirs2004
Użytkownik
witam kupiłem przedmiot przelałem pieniądze gość wysłał paczke z niemiec kurierem hermes dziś dostałem odpowiedz że mój adres jest nieprawidłowy i paczka wróciła z powrotem do niemiec to już widze robi się nagminne
Wiadomość 5 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

czeczek69
Użytkownik
Dokładnie jak piszesz.
Trzeba unikać za wszelką cenę wysyłek tym spedytorem :
pocztą niemiecką dochodzi bez kłopotów w 3 dni, podobnie innymi, renomowanymi spedytorami.
Wiadomość 6 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

lukash27
Użytkownik
niekoniecznie, jetem w podobnej sytuacji. Sprzedawca wysłał do mnie paczkę dhlem i niestety wróciła do Niemiec pomimo że 2.01.08 była już w Polsce a przynajmniej tak wskazywał jej status.
Wiadomość 7 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

bbscult
Użytkownik
Jesli ktoś będzie odbierał paczkę wysłana przez Hermes - to niech przynajmniej spyta kuriera z jakiej jest firmy. Wiadomo ze będzie miał list przewozowy z HLG ale napewno przesyłki nie rozwozi osoba prywatna. Byc moze ułatwi to Nam wszystkim znalezienie paczki. Ja czekam na paczkę juz 13 dzien roboczy i nie moge sie dowiedziec gdzie jest , na stronie HLG po wpisaniu nr przesyłki - wyskakuje ze wogole przesyłki nie ma. Kolega z niemiec ma sie dowiedziec co sie dzieje, byc moze tez dostanie nr do firmy rozwozącej paczki po polsce.
Wiadomość 8 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Witam

Czy moze sie wyjasnilo gdzie dzwonic w PL w sprawie paczek wysłanych ta dziwaczna firma Hermes ?
Co za firma w PL rozwozi paczki dla Hermesa wyslane z DE do PL?
pozdrawiam
recy1
Wiadomość 9 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

bbscult
Użytkownik
Witam ponownie.
Sprawa mojej paczki wyjasniła się dopiero po napisaniu mail-a do firmy HLG (kundenservice@hlg.de). Wyglądało to następująco - sprzedawca zgodnie z ustaleniami nadał paczki w packetshopie 11 stycznia i zgodnie z tym co piszą na stronie głównej paczka powinna dotrzec do mnie w ciagu 4-5 dni roboczych. Niestety było całkiem inaczej. Paczka została przetrzymana w packetshopie do 25 stycznia i dopiero po mojej interwenci w centrali zostala nadana do Depot-u. Oczywiście zgodnie z zapewnieniami jakie otrzymalem w mailu paczka miala byc w ciągu 6 dni roboczych u mnie. Nawet nie wiecie jak się zdziwiłem kiedy paczka dotarła do mnie w ciagu 4 dni roboczych za pośrednictwem kuriera DPD.
Był to pierwszy moj zakup na ebay.de i chyba ostatni z takimi problemami. Teraz wszytskie zakupy wysylane są poprzez firme DPD i docierają maksymalnie w ciagu 5 dni roboczych. Tak wiec w 100% polecam DPD. Hermes moze jest tani ale napewno nie jest w 100% solidny.
Pozdrawiam serdecznie.
Łukasz
Wiadomość 10 z 82
ostatnia odpowiedź