anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Globalne centrum wysyłkowe eBay - Czas wysyłki

Witam.

 

Otóż kupiłem przedmiot, który był objęty "Programem wysyłki międzynarodowej z możliwością śledzenia". Sprzedający przekazał paczkę do ebay'a, a ja otrzymałem powiadomienie na maila, że On to zrobił wraz z numerem przesyłki i informacją, że "Otrzymasz powiadomienia e-mail, gdy przesyłka będzie w drodze do Ciebie".  Otrzymałem tą wiadomość 19.09 i do dnia dzisiejszego nic mi nie przysłali. Spróbowałem śledzić przesyłkę poprzez link podany w tamtej wiadomości, jednakże z tego co jest podane można wywnioskować tylko tyle, że jeszcze z miejsca nie ruszyła.

 

Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć ile zajmuje im wysłanie takiej paczki? - Wysyłka z UK, do osiągnięcia szacowanego terminu dostawy został im tydzień. 

 

Jeżeli ktoś korzystał z tej usługi proszę napisać jak przebiegała realizacja.

 

Z góry Dziękuję i Pozdrawiam!

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Globalne centrum wysyłkowe eBay - Czas wysyłki

Nie korzystałem z Globalnego Centrum Wysyłkowego eBay. Wg mnie skoro masz numer nadania przesyłki z UK to możesz śledzić jej losy na obojętnie jakiej stronie międzynarodowej przewoznika. Spróbuj wyszukać ją wpisując numer przesyłki i nazwę przewoznika ( kurier , poczta) na stronie ; www.17track.net. Tam możesz sprawdzać przesyłki wysyłane z całego świata ; ponad 170 międzynarodowych przewozników. Strona jest szybciej odświeżana niż niejedna polska strona kuriera czy poczty polskiej. Co do wysyłek z UK jeśli paczka jest wysyłana pocztą to możesz zapomnieć ponieważ poczta Wielkiej Brytanii ma złą renomę. Nie przywiązują wagi do tego aby umieszczać aktualne dane na swoje  stronie. Nie wiesz do końca czy paczka została dostarczona do kupującego. To samo dotyczy listów poleconych. Najbardziej wiarygodną formą wysyłki jest paczka kurierska. Następnym razem jak coś kupujesz to zwracaj uwagę czym sprzedający wysyła paczki.Wybieraj oferty gdzie sprzedający oferuje wysyłkę kurierem. Paczka wysłana w Europie obojętnie czy to będzie Wielka Brytania ,czy Włochy dojdzie do Polski dopiero po 14 dniach. Mało tego ten czas dostarczenia paczki nie jest gwarantowany. Czas może zostać wydłużony.                                                                                                           Poza tym mając email sprzedawcy radziłbym skontaktować się z nim . Pewniej będzie jeżeli całą korespondecję będziesz prowadził ze sprzedawcą  przez skrzynkę email eBay. Mam nadzieję ,że wyjaśni się sprawa '' zaginięcia '' paczki.Zawsze możesz założyć spór albo przez eBay lub przez PayPal. Do czasu wyjaśnienia sprawy sprzedający ma zablokowane pieniądze. Ty masz ochronę jako kupujący . Zawsze to ostateczność i pewna ochrona transakcji.

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Globalne centrum wysyłkowe eBay - Czas wysyłki

Doszła ci ta paczka?
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Globalne centrum wysyłkowe eBay - Czas wysyłki

hej, moze podpowiecie mi  ewentualnie co zrobic i jak sledzic paczkę, otóż ;

 

zamowilam przedmiot na ebay, doslownie pare dni temu, dostalam wiadomosc na meila, że sprzedawca wyslal zamowienie do globalnego centrum wysylkowego, po czym wysle wiadomosc gdy przesylka bedzie w drodze do mnie, oczywiscie meila nie otrzymalam... na stronce ebay dostalam nr przesylki, ale nigdzie nie moge jej wyszukac, ile czasu mnkiej wiecej czekaliscie na paczkę? i czy mogą wyniknąć z tego jakieś większe problemy? 

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź