anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wiadomość od ebay: "Sprawdź, czy musisz przekształcić swoje konto w firmowe"

piokrza89
Użytkownik

I got this message from ebay, below is

 

The problem is that I do not have a company, it is not a business account, and I sell privately. Actually, it's a resale, because I buy items ordered by my clients in Poland as a retail client and then send them to them abroad. Without invoices, receipts, etc. For the past 3 years I have been selling a few or a dozen pieces of which the final profit is about PLN 100-300 per month, so this is my additional way to "add" to the minimum wage, and not the main source of income . My question is what should I do in this situation, if I don't want to start a business, can I keep my ebay sales as is, like so how can ebay not get stuck? Should I give up resale and delete all auctions right away? I have them mainly on ebay.de, ebay.es, ebay.it, ebay.fr, I had them on ebay.co uk but many years ago they immediately blocked me when I broke some of their monthly sales threshold. On ebay.com there were only problems, some additional higher fees and buyers from the USA ... I send the most shipments to Germany, Italy, Israel and some other EU countries, but I also sometimes send something outside the EU, to the USA, Canada, Australia, Asia and South America.

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Dot.: wiadomość od ebay: "Sprawdź, czy musisz przekształcić swoje konto w firmowe"

Nie przekraczasz 10000. Zignorowałbym 

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: wiadomość od ebay: "Sprawdź, czy musisz przekształcić swoje konto w firmowe"

No jakoś im wyszło że przekroczyłeś 10 kEuro ... (choć nie wiem jakie oni tam mają filtry ... metody tego oznaczania). A nie ważne ze zysk masz 10 czy 1000 zł ważny jest obrót a ten może być duży a zysk mały.

Po za tym w zasadzie prowadzisz działalność handlową gdyż kupujesz i odsprzedajesz i nie jest to sprzedaż "okazjonalna" i co śmieszniejsze sam się do tego przyznałeś. Co innego jak byś kupował użytkował pół roku i odsprzedawał choć jak by to było masowe to też .... 

Nie ważne że sobie dorabiasz czy nie 

Jeszcze doniosą o twej działalności do US i to ci się zacznie. 

Poczytaj sobie ustawę choćby o VAT to się dowiesz .

Niestety nie znajomość prawa nie oznacza że można je łamać a że jest jakie jest .... no cóż to już całkiem inna historia.

 

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: wiadomość od ebay: "Sprawdź, czy musisz przekształcić swoje konto w firmowe"

No dobrze, kontaktuję się w tej chwili z ebay w tej sprawie.

Tymczasem wpadł mi w ręce taki artykuł, jak moja sytuacja ma się do tego?

Działalność nierejestrowana – sklep internetowy bez działalności gospodarczej | Blog Sellingo

Jak się ma do tego kwota wolna od podatku? Jest wiele ludzi którzy zasilają "szarą strefę" w Polsce wykonując pracę i działalność bez opodatkowania. Mam znajomą która sprząta domy ludziom na "czarno" i wyciąga ponad 1000zł miesięcznie. Jest wiele innych przykładów, lekarze nie dają paragonów tak samo jak fryzjerzy. To wszystko w mojej okolicy, małopolska, zapraszam. Chętnie Cię do tych osób zaprowadzę i będziesz mógł im pogrozić skarbówką. Mój przychód to 100-200zł miesięcznie, a Ty mnie straszysz skarbówką...a kogo to obchodzi że sobie kupuję części do odkurzaczy w polskich sklepach internetowych, a potem wysyłam je znajomym za granicę którzy odkupują je ode mnie, bo u nich w kraju ich nie ma?

Jeśli jednak faktycznie niemiecka skarbówka ma mnie ścigać międzynarodowymi listami gończymi bo "oszukałem" ich system podatkowy przekraczając magiczną granicę 10tyś. to faktycznie zamykam konto...

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: wiadomość od ebay: "Sprawdź, czy musisz przekształcić swoje konto w firmowe"

Sprzedajesz rzeczy powtarzalne w milionach,jest to regularny handel i niski zarobek nie ma tu najmniejszego znaczenia,nawet od 1 PLN potrzebny podatek czy tam VAT .  

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: wiadomość od ebay: "Sprawdź, czy musisz przekształcić swoje konto w firmowe"

To ze mnóstwo ludzi robi lewizny to fakt, to że np ktoś bierze w łapie to przecież znany fakt jak świat długi no tylko jeśli się to robi w jakimś np gabinecie ... a ludzie dają a ci biorą i nikt nie widzi ... (po za dającym i biorącym) co jest oczywistą patologią to tez fakt. 

Niestety dla ciebie ty to robisz przez Internet, a więc nie tylko widzą to wszyscy w dodatku zostawiasz ewidentny ślad, a na to tylko czeka US bo ma jasny dowód że popełniłeś coś co się nazywa przestępstwo skarbowe i jak byś nie wiedział są za to całkiem słone kary. To że później powiesz że sorry, a nie wiedziałem to nikogo interesować nie będzie.  Nie będzie cię ścigać niemiecka (sprzedajesz z PL) tylko polska. 

Ja cię formalnie niczym nie straszę tylko informuję jak sprawa wygląda.

Niestety w Polsce prowadzenie DG to ... celem jest po prostu wydojenie frajera a TY masz pracować za ...

Ale tu już wchodzimy w teorie s p i s k o w e. 

Oczywiście jak był by to w miarę normalny...  to prowadzenie drobnej działalności powinno być max uproszczone (szczególnie takiej niewielkiej np takiej gdzie miesięczy obrót nie przekracza np. 20tys) sprzedawca powinien prowadzić tylko podatek dochodowy np proste 19 % od zysku i tyle. A dziś jak jest .... 

A pomyl się o złotówkę to ... 

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź