anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem okradziony przez eBay

Cześć,

 

Uważam, ze zostałem okradziony przez eBay. Sprzedałem przedmiot i środki trafiły na wirtualny portfel eBay.  Niestety nie mogę ich wypłacić, bo żadna metoda na dodanie konta IBAN nie działa.

Cały czas mam komunikat

"Twoje wypłaty będą wstrzymane, dopóki nie zaktualizujesz danych konta. Zaktualizuj informacje do dnia 09 paź, 2023, aby uniknąć dalszych ograniczeń."

 

Niestety przy pomocy supportu zarówno na Facebook jak i eBay nic nie wskórałem, pomogli tylko dodać IBAN, który nie rozwiązał problemu. Ponoć skontaktowali się z jakimiś adminami, a Ci, że muszę dodać wyciąg z konta, czego nie chce robić, bo są tam informacje poufne jak np nazwa zakładu pracy itp. Nie chcę udostępniać tych informacji. Ciekawe czy to w ogóle zgodne z prawem.

W każdym bądź razie kiedyś dostawałem pieniądze bezpośrednio nawet nie tyle co na konto bankowe co na Paypala.

Wiadomość 1 z 23
ostatnia odpowiedź
22 ODPOW. 22

Zostałem okradziony przez eBay

Kiedyś finansami zawiadował PayPal teraz czyni to Ebay. Miałem kłopoty z uaktualnieniem konta bankowego aż w końcu , po prostu, usunąłem bank i wprowadziłem go od początku. Zadziałało. To było jakieś 2 lata temu .

Może spróbuj tak.

Wiadomość 2 z 23
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez eBay

Dzięki za odpowiedź. Próbowałem usuwać o dodawać bank, co polecał mi support, jednak nic nie zadziałało i chcą ode mnie tego wyciągu, na którym są dane wrażliwe.

Wiadomość 3 z 23
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez eBay

Zaczernij wrażliwe dane. Powinni zrozumieć.

 

Wiadomość 4 z 23
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez eBay

mam dokładnie ten sam problem.

Sprzedałem kasety magnetofonowe na ebay. Konto na portalu mam chyba od 10 lat (z wypełnionymi danymi bankowymi). Kupowałem tu już kilkukrotnie.

Pierwszy raz coś wystawiłem i sprzedałem. Dziwne jest to, że dopiero po sprzedazy moje konto "zaświeciło się na czerwono".  Oczywiście, nie pasuje im IBAN (ING), mój bank i w ogóle nie wiadomo o co im chodzi.

Pieniądze są na wirtualnym koncie iNG i po pierwsze, jeśli nie zweryfikuja mi konta to nie mogę ich przelać na swoje konto. po drugie, jeśli konto bedzie zweryfikowane , to i tak nie moge pieniedzy wypłacić (dopiero po miesiącu od czasu wysyłki do kupującego pieniadze maja być zwolnione). Ale co z tego, że zwolnią pieniądze, jak mam nie zweryfikowane konto bankowe.

Biłem się z myślami czy to zrobić, ale dosłałem im w ubiegłym tygodniu ten wyciąg z mojego konta bankowego. Sami zaproponowali , żeby zaczernić pola z kwotami. Oczywiście nie zaczerniałem, bo wygenerowałem pdf z konta internetowego i musiałbym chyba pół dnia edytować takiego pdfa.

Cisza, nadal nic, "świecę się na czerwono".

Poinformowałem ich tydzień temu, że dopóki nie zweryfikuja mi konta i nie będą stwarzać sztucznych problemów  nie wyślę towaru do kupującego.

Z czymś takim spotykam się pierwszy raz w życiu. Taka wielka światowa firma i taka prowizorka. Dno

 

Wiadomość 5 z 23
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez eBay

p.s. oczywiście nie "na wirtualnym koncie iNG " tylko na koncie ebay.

Wiadomość 6 z 23
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez eBay

Też miałem problemy z zaktualizowaniem danych do przelewów .

Udało mi się dopiero jak skorygowałem dane na swoim koncie w banku a dokładniej mówiąc jak zlikwidowałem z moich danych polskie znaki diakrytyczne.

ponownie zweryfikowałem dane i zadziałało

 

Wiadomość 7 z 23
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez eBay

u mnie nadal bez zmian. Oni się już nawet nie odzywają i nie odpisują na wiadomość które do nich wysyłam. Nadal konto świeci się na czerwono, że nie mam niby zweryfikowanego konta bankowego. 😄 dosyłałem im pdfy z wyciągiem, NIC. ZERO. Teraz nawet już nie odpisują. Banda debili.

Wiadomość 8 z 23
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez eBay

Tydzień się nie odzywali, ponaglalem ich kilka razy. Dopiero teraz odpisali:

 

"Dziękujemy za napisanie do działu obsługi klienta eBay. Nazywam się Dhaval i zrobię co w mojej mocy, aby Ci pomóc.

Proszę przyjąć moje szczere przeprosiny w związku z koniecznością oczekiwania na aktualizację związaną z weryfikacją banku. Ponieważ Twoje wypłaty są wstrzymane ze względu na to, że weryfikacja bankowa nadal oczekuje, nawet po przesłaniu wyciągu bankowego.

Otrzymałem aktualizację od zespołu ds. eskalacji i odkryłem, że szczegóły są zgodne z Twoim profilem, jednak z powodu problemów z transmisją weryfikacja nie została pomyślnie przeprowadzona. Aby rozwiązać ten problem, sugeruję ponowne przesłanie wyciągu bankowego za pośrednictwem banera. Możesz przesłać ten sam wyciąg bankowy z numerem IBAN kończącym się na **9887, który został przesłany wcześniej.

Po ponownym przesłaniu wyciągu bankowego odczekaj 5–7 dni roboczych. Jestem pewien, że tym razem Twoje dane bankowe zostaną zweryfikowane, a wypłaty zaczną być przetwarzane na dodanym koncie bankowym.

Zapewniamy, że nie będziesz musiał składać żadnej skargi, ponieważ środki zostały zatrzymane z powodu braku weryfikacji konta. Należy pamiętać, że zgodnie z przepisami dotyczącymi należytej staranności klienta (CDD) i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), które są obowiązkowe dla instytucji finansowych obsługujących pieniądze klienta, przepisy te mają na celu zapewnienie, że przychodzące środki zostaną zdeponowane właściwemu klientowi i środki te nie są wykorzystywane na żadne nieetyczne działania.

Dlatego też, zanim dane bankowe zostaną pomyślnie zweryfikowane, nie możemy przetworzyć wypłaty na żaden rachunek bankowy, dlatego jest ona wstrzymywana i upewniamy się, że wypłaty zostaną zrealizowane wkrótce po pomyślnym zakończeniu weryfikacji.

Ufam, że podane powyżej informacje pomogą Państwu rozwiać Państwa wątpliwości.

Mam nadzieję, że powyższe informacje pomogą Państwu w tej kwestii"

 

Cyrk na kółkach. 

Wysłałem im wyciąg. Coś sobie z nim nie poradzili i w odpowiedzi napisali, że mam go wysłać do nich jeszcze raz 😄 ale po co??? Przecież już go mają. 😄 to jak drugi raz go wyślę to sobie z nim poradzą i aktywują konto 😄 

Wiadomość 9 z 23
ostatnia odpowiedź

Zostałem okradziony przez eBay

Ja jestem w podobnej sytuacji i chyba mentalnie pożegnam się z tymi pieniędzmi a sprzedałem towar za ponad 600zł, i to mnie boli. Paradoksalnie mogę cieszyć się tylko że nie sprzedałem więcej towaru. ebay to żałosna firma.

Wiadomość 10 z 23
ostatnia odpowiedź