anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem okradziony przez eBay

Cześć,

 

Uważam, ze zostałem okradziony przez eBay. Sprzedałem przedmiot i środki trafiły na wirtualny portfel eBay.  Niestety nie mogę ich wypłacić, bo żadna metoda na dodanie konta IBAN nie działa.

Cały czas mam komunikat

"Twoje wypłaty będą wstrzymane, dopóki nie zaktualizujesz danych konta. Zaktualizuj informacje do dnia 09 paź, 2023, aby uniknąć dalszych ograniczeń."

 

Niestety przy pomocy supportu zarówno na Facebook jak i eBay nic nie wskórałem, pomogli tylko dodać IBAN, który nie rozwiązał problemu. Ponoć skontaktowali się z jakimiś adminami, a Ci, że muszę dodać wyciąg z konta, czego nie chce robić, bo są tam informacje poufne jak np nazwa zakładu pracy itp. Nie chcę udostępniać tych informacji. Ciekawe czy to w ogóle zgodne z prawem.

W każdym bądź razie kiedyś dostawałem pieniądze bezpośrednio nawet nie tyle co na konto bankowe co na Paypala.

Wiadomość 1 z 24
ostatnia odpowiedź
23 ODPOW. 23

Dot.: Zostałem okradziony przez eBay

Ja miałem prawie 700 zl. Z tym, że coś mi tam śmierdziało i coś mnie tknęło żeby poczekać kilka dni z wysyłką. Zaraz po zakupie, kasa oczywiście pojawiła sie na wirtualnym koncie.  Z tym, że od razu pojawił się mi komunikat że muszę zweryfikować konto bankowe. Napisałem do nich, ze nie wyślę towaru dopóki nie zweryfikują mi tego konta bankowego. Tak samo napisałem do kupującego. Ebay w pierwszym mailu odpisał, że nie mam sie czego obawiać bo weryfikacja konta bankowego trwa maxymalnie 5 dni i śmiało mogę wysłać towar do kupującego a oni nie przetrzymują nielegalnie pieniędzy sprzedających. 

Minęły ponad 2 tygodnie, weryfikacja nie przeszła, anulowalem transakcje i kasa wróciła do kupującego. Mój ekonto nadal świeci się na czerwono z komunikatem, że jak nie zweryfikuje konta bankowego do konc października to zostaną na mnie nałożone kolejne sankcje. Dosyłam im wszystko co chcą i dalej to samo. 

Wiadomość 11 z 24
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem okradziony przez eBay

Dobrze zrobiłeś, że nie wysłałeś, eBay to oficjalnie złodzieje i nic nie można z tym zrobić. 2023 rok :|. Nigdy nie sądziłem, że coś takiego mnie spotka. U mnie nadal bez zmian. W życiu bym się czegoś takiego po takim kolosie nie spodziewał, w szczególności, że wcześniej było dobrze i sprzedawałem bez problemu. U mnie kasa od razu dochodziła na PayPal, a nie była przetrzymywana przez eBay.

Wiadomość 12 z 24
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem okradziony przez eBay

Jeśli mogę Cię prosić to prosiłbym  o informację jeśli jakims cudem uda ci się zweryfikować konto bankowe. Spróbuję postąpić w ten sam sposób. Dzięki i pozdrawiam

Wiadomość 13 z 24
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem okradziony przez eBay

Po blisko miesiącu perturbacji, zweryfikowali mi konto bankowe (ING) . Sam osobiście nie zrobiłem nic innego, co bym robił wcześniej. Wklepulywalem co jakiś czas ten sam numer konta i ma ich próśb dosłałem im drugi raz ten sam plik pdf z tym samym wyciągiem bankowym. Wysylajac wyciag bankowy drugi raz, napisałem im, że proszę o szybka weryfikację konta bankowego z informacją, z jeśli tego nie ucznia, składam skargę do rzecznika praw konsumentów. Po 3 dniach konto zweryfikowali. 

Wiadomość 14 z 24
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem okradziony przez eBay

Cześć. Ja pisałem podobny post i mi napisali, ze nie ma adresu banku, dlatego nie zweryfikowali mi. Specjalnie dla nich wyciag na życzenie z banku zamówiłem za 10 zł, żeby ich usatysfakcjonować. I co? Te ch**e za przeproszeniem sobie chyba tym d**e podtarly, bo dalej na czerwono i dalej niezweryfikowane konto. Chyba postąpię podobnie. Będę wysyłał to samo z notką, że dostaną zgłoszenie do RPK.

Wiadomość 15 z 24
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem okradziony przez eBay

Żądają  skanów dokumentów tożsamości , mi też zablokowali pieniądze. Ciekawe że dowiadujesz się o tym, jak sprzedaż jakieś towary. Zwykły szantaż. Nie dasz danych wrażliwych nie masz kasy. Moim zdaniem to bezprawie.

Wiadomość 16 z 24
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem okradziony przez eBay

Jestem w podobnej sytuacji. Korzystałem z obydwu opcji weryfikacji. Jak na tą chwilę bez rezultatu

Wiadomość 17 z 24
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem okradziony przez eBay

Jako że spotkało mnie to samo, ale ostatecznie udało się zweryfikować konto. Podam Wam mój sposób, może Wam też pomoże 🙂 Ja korzystałem z konta PKO BP, ale pewnie nie ma różnicy, oczywiście generowałem zestawienie operacji z jakiegoś tam przedziału, na zestawieniu, widniało moje imię oraz nazwisko, numer konta, logo banku. Ale brakowało cały czas adresu zgodnego z eBay. Więc skorzystałem z edytora plików pdf (sejda.com), dopisałem ręcznie swój adres (dobrze aby czcionka się w miarę zgadzała) i ponownie wysłałem plik do weryfikacji, po 30min dostałem informację że moje konto zostało zweryfikowane poprawnie xD, śmieję się z tego cały czas. Jak komuś pomogłem, to możecie postawić mi piwko! 😄

Wiadomość 18 z 24
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem okradziony przez eBay

Mistrzu, dzięki Ci za tę informację. Dzięki twoim informacjom również spreparowałem potrzebny do weryfikacji dokument, którego nie chcieli zweryfikować od ponad miesiąca. Jeszcze raz dziękuję !!!!!!

 

Wiadomość 19 z 24
ostatnia odpowiedź

Dot.: Zostałem okradziony przez eBay

Pomogło Ci to, zweryfikowali Ci konto dzieki temu?

Wiadomość 20 z 24
ostatnia odpowiedź