anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uciekajcie z Ebay szkoda zdrowia

Witam

Podsumowanie 2 lat sprzedaży na Ebay.

Zwroty 6 tysi rąbią na prawo i lewo nie wysyłajcie Singapur i okolice jak i Ameryka Południowa. Zresztą nawet Niemcy totalnie walą jak widać na rabunku II wojny mało się dorobili.

Brak jakiegokolwiek wsparcia z suport PL sprzedawcy z PL traktowani wszędzie jak śmieci mimo że zapewniamy najwyższy standard.Na 600 transakcji miałem 5 sporów status mi zbili na "NIE SPEŁNIA" bo dochodziłem swych pieniędzy a np Niemcy mają po 20 negów ciągłe spory 500 komentów ogólnie i STANDARDY SPEŁNIAJĄ.

Nie istnieje Dział Bezpieczeństwa dla sprzedających co znaczy każdy może Cię wywalić i nie masz NIC absolutnie do gadania.

Suport Ebay.co.uk to debile klient kupuje u mnie 2 przedmioty składa reklamację za 1 oni oddają mu za 2....miesiąc wyjaśniania ...totalne osły.

 

Ja uciekam i ostrzegam SZKODA ZDROWIA I KASY.

Pozdrawiam

 

 

Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

Uciekajcie z Ebay szkoda zdrowia

Cala sztuka jest w eliminacji potencjalnych oszustow. Pewne kraje, niestety, sa ryzykowniejsze.

Jakie? Sadze ze kazdy mniej wiecej wie.

 

Nie licz na Ebay licz na siebie. Ebay moze pomoze sprzedawcy ale kupujacy ma wiecej przywilejow bo, co tu duzo mowic, kupujacy to ten z pieniedzmi.

Wiadomość 2 z 11
ostatnia odpowiedź

Uciekajcie z Ebay szkoda zdrowia

Ale powiedz.....po co mi ta "sztuka" skoro na Allegro sprzedaję x3 🙂  tutaj tylko mi siwy włos przybył przez oszustów a liczyłem że Ebay to marka na której można sobie zarobić a tu jednak okazuje się że to wylęgarnia złodziejstwa i krętaczy z całego świata. Bawcie się dobrze jednakże wszystkim NOWYM szczerze odradzam.

Wiadomość 3 z 11
ostatnia odpowiedź

Uciekajcie z Ebay szkoda zdrowia

Zresztą Mareczku ja tu nie sprzedawałem jak Ty towaru za 1 $ 🙂 wysyłałem airbagi do ferrari za 6 tysi chłodnice do Bentleya za 4 i wiatraki po 3 tysie. Również komputery po 1000-2000zł samochodowe więc chyba skali nie widzisz zagrożenia.

Wiadomość 4 z 11
ostatnia odpowiedź

Uciekajcie z Ebay szkoda zdrowia

Po co zaraz uciekac.Mozna dzialac i tu i tu. Allegro jest dobre na rynku krajowym a Ebay na miedzynarodowym.

Na oszustow nie ma rady ale mozna minimalizowac ich dzialalnosc. Sprzedaje tylko do USA oraz Kanady i szkody sa bardzo sporadyczne

**************************************
Wiadomość 5 z 11
ostatnia odpowiedź

Uciekajcie z Ebay szkoda zdrowia

Zgadzam się w 100% , na ebay robi się straszny smród . Sprzedający nie mają kompletnie żadnego wsparcia , jeszcze kilka lat wstecz po otrzymaniu nieuczciwego negatywnego komentarza można było liczyc na pomoc w usunięciu tejże opinii . Dzisiaj dochodzi do takich absurdów , że na wiadomości odpisuje automat . Odpowiedzi nie mają kompletnie NIC wspólnego z opisanym problemem a jedynie są gotowcami które wkleja się pod odpowiednie pytania . Dwa przykłady z tego miesiąca. Kupujący nie odsyła przedmiotu który błędnie zamówił , paypal i ebay odblokowują moje środki a on wystawia negatywny komentarz , że nie dostał kasy . Reakcja ebay ? Mam poprosić kupującego żeby zmienił opinię ( w domyśle oddać mu pieniądze i zostawić sterownik turbiny za 70 eur ) . Drugi przykład . Kupujący wczoraj o 17:40 kupuje przedmiot po czym dzisiaj o 7 rano daje negatywa , że nie otrzymał przedmiotu . Rekacja ebay ? Mam poprosic kupującego o zmienę opinii . Płacę co miesiąc od 3000 do 7000 zł prowizji w zamian jestem traktowany jak piąte koło u wozu i notorycznie okradany .

Wiadomość 6 z 11
ostatnia odpowiedź

Uciekajcie z Ebay szkoda zdrowia

Odnośnie komentarzy to ja mam akurat trochę inne doświadczenia. Jakiś czas temu kupiłam coś na ebay.uk, przedmiot nie dotarł, po ok. miesiącu skontaktowałam się ze sprzedawcą, aby zlokalizował przedmiot, okazało się, że wysłał bez żadnego potwierdzenia, przedstawił tylko jakiś paragon, który o niczym nie świadczył i którego kwota była przeszło 10 razy niższa niż zapłaciłam za wysyłkę. Kiedy zgłosiłam zastrzeżenia do tego kwitu, zaczął mnie oskarżać, że to ja go chcę oszukać. Napisałam negatywny komentarz, nic niedopuszczalnego czy nie zgodnego z regulaminem, zwykłe ostrzeżenie dla innych aby uważali i cóż mój komentarz został usunięty.

Więc jak widać różnie traktuje się użytkowników w zależności od kraju z jakiego pochodzą.

 

Co do allegro, to nie ma tam wielu rzeczy i jest po prostu za drogo.

Wiadomość 7 z 11
ostatnia odpowiedź

Uciekajcie z Ebay szkoda zdrowia

Sprzedajemy pięć lat na ebay. To co się dzieje od zeszłego roku (2016) zwroty, blokady kasy to jest faktycznie nie do zniesienia. Sprzedawców się nie szanuje nie mają żadnych praw. Poważnie rozważamy opuszczenie tego miejsca. Wszystkich nowych sprzedających ostrzegam, uważajcie i dobrze kalkulujcie bo naprawdę można stracić kase.


merc-zone napisali:

Witam

Podsumowanie 2 lat sprzedaży na Ebay.

Zwroty 6 tysi rąbią na prawo i lewo nie wysyłajcie Singapur i okolice jak i Ameryka Południowa. Zresztą nawet Niemcy totalnie walą jak widać na rabunku II wojny mało się dorobili.

Brak jakiegokolwiek wsparcia z suport PL sprzedawcy z PL traktowani wszędzie jak śmieci mimo że zapewniamy najwyższy standard.Na 600 transakcji miałem 5 sporów status mi zbili na "NIE SPEŁNIA" bo dochodziłem swych pieniędzy a np Niemcy mają po 20 negów ciągłe spory 500 komentów ogólnie i STANDARDY SPEŁNIAJĄ.

Nie istnieje Dział Bezpieczeństwa dla sprzedających co znaczy każdy może Cię wywalić i nie masz NIC absolutnie do gadania.

Suport Ebay.co.uk to debile klient kupuje u mnie 2 przedmioty składa reklamację za 1 oni oddają mu za 2....miesiąc wyjaśniania ...totalne osły.

 

Ja uciekam i ostrzegam SZKODA ZDROWIA I KASY.

Pozdrawiam

 

 


 

Wiadomość 8 z 11
ostatnia odpowiedź

Uciekajcie z Ebay szkoda zdrowia

ja też już mam dość, to co ostatnio się dzieje to już nie do zniesienia. chyba bedę uciekać bo już nie daje rady
Wiadomość 9 z 11
ostatnia odpowiedź

Uciekajcie z Ebay szkoda zdrowia

Można też ustawić płatność tylko na przelew bezpośrednio na konto bankowe. Uczciwy kupujący z parciem na produkt i tak przeleje kasę. Paypal sobie ewidentnie nie radzi z oszustami i ma związane ręce albo im się nie chce rozstrzygać sporów. Całe zamieszanie jest głownie przez tą instytucję finansową.

 

Lepiej sprzedwać wolno ale zawsze na plus niż się szarpać z wiatrakami. 

 

Zauważyłem też ten problem w Niemczech bo tam niektórzy sprzedawacy odmawiają płątności paypalem więc nie tylko u nas kradną. 

 

 

 

 

 

Wiadomość 10 z 11
ostatnia odpowiedź