Prawdopodobieństwo oszustwa.

Witam,

 

jakiś czas temu wystawiłem konto do jednej z gier MMORPG, dnia wczorajszego konto udało mi się sprzedać, pieniądze zostały przelane na moje konto PayPal a ja przekazałem dane do konta (login i hasło). I na tym historia powinna się skończyć, ale niestety postanowiłem trochę bliżej przyjrzeć się kupującemu i z przykrością muszę stwierdzić że przynajmniej jego adres jest fałszywy (taka ulica a także kod pocztowy nie istnieją w tym mieście). Jest również wysokie prawdopodobne że imię i nazwisko które podał kupujący jest fałszywe. 

 

Chciałem skontaktować się bezpośrednio z Ebayem ale niestety nie widzę nigdzie e-maila kontaktowego czy innej drogi bezpośredniego kontaktu. 

 

Dodam że operacja została przeprowadzona za pomocą PayPala, który nie zapewnia mi ochrony z racji tego że przedmiot jest niematerialny, dlatego kupujący w przeciągu 180 dni od zakupu może cofnąć płatność. 

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły co mogę zrobić, aby ubezpieczyć sie na taki wypadek?

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Prawdopodobieństwo oszustwa.

jedynym zabezpieczeniem jest przyjac zaplate przelewem.

 

Mozesz wyplacic pieniadze z Paypal, na wszelki wypadek - moze spor rozstrzygna na twoja korzysc

 

obecnie, dzisiaj, nie ma sposobu kontaktu z Ebay.pl. ich email nie dziala oraz nie podaja telefonu. Moze naprawia wkrotce

**************************************
Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź