anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe zasady sprzedaży - konto bankowe w Polsce zamiast Paypala - pomoc w zniwelowaniu opłat

unforgettablejerseys
Użytkownik

Witam, 

 

tak mnie jak i większość Państwa pewnie mocno uderzyła nowa polityka eBay dla sprzedawców, Paypal nigdy nie należał do tanich instrumentów. Z tego co wiem w moim indywidualnym wypadku (gdzie większość kupujących była z USA płacąca w dolarach amerykańskich) pobierał sobie około 4,5% prowizji od całości + dosyć horrendalne przeliczenia kursu dolara do złotówki w momencie, gdy chciałem wypłacić dolary z Paypal na złotówki na polskim koncie bankowym. 

 

Teraz naszły nas zmiany i co prawda na ten moment udało mi się sprzedać dopiero 3 przedmioty, ale zauważyłem, że w moim przypadku zmiana wcale nie musi być na lepsze, a wręcz wygląda na to, że jest na duży minus. Kupujący jak zwykle byli z USA, zapłacili w dolarach, eBay przewalutował na euro, a potem jeszcze na złotówki, by wypłacić na polskie konto bankowe. Dwukrotne przewalutowanie to prawdopodobnie czysty zysk dla eBay. 

 

Na razie chciałbym podejść do tego na chłodno, bez zbędnych emocji jakie wielu z nas pewnie się udzielają. Czy ktoś z Państwa znalazł może sposób by w podobnym przypadku do mojego dać wyrwać sobie z portfela jak najmniej? 

 

- może ktoś z powodzeniem dodał konto walutowe?

- może komuś udało się podpiąć jedno z nowoczesnych rozwiązań finansowych typu Revolut?

- a może ktoś po prostu znalazł jakąś furtkę, której ja do tej pory nie widzę? 

 

Ja na ten moment najzwyczajniej w świecie krok po kroku dodałem swoje konto bankowe w Polsce i jestem rozczarowany z jak wielkimi prowizjami i opłatami walutowymi się spotkałem po sprzedaniu pierwszych przedmiotów. Wydaje mi się, że Ebay nie jest w ciemię bity i zdaje sobie sprawę, że konkurencja innych platform sprzedażowych jest ogromna i sprzedawcy będą migrować do konkurencji jeśli będą czuli się nie tyle okradani, co zdzierani ze swojego zarobku. Pozdrawiam, mam nadzieję, że unikniemy w tym wątku złych emocji, a razem dojdziemy do słusznych wniosków, rozwiązań i podpowiedzi jak zmierzyć się z tymi problemami! 

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Dot.: Nowe zasady sprzedaży - konto bankowe w Polsce zamiast Paypala - pomoc w zniwelowaniu opłat

ja przerzuciłem się na ebay.de + konto euro. Prowizje są niższe.

Minus: widoczność ebay.com (tudzież spadek drastyczny z USA). Chyba zacznę listować na COM dodatkowo, ale z wyższymi cenami.

Mając kartę debetową na koncie euro, podejrzewam że uda się zasilić revoluta i wtedy bezstratnie wymieniać euro.

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nowe zasady sprzedaży - konto bankowe w Polsce zamiast Paypala - pomoc w zniwelowaniu opłat

Dot.: Nowe zasady sprzedaży - konto bankowe w Polsce zamiast Paypala - pomoc w zniwelowaniu opłat

Sprzedawcy są na żywca okradani,covid stał się dla ebay cudowną okazją do zarobków zbliżonych do tych producentów szczepionek bez produkowania czegokolwiek.Konkurencja może i nie śpi ale spróbuj tam przenieść SWOJE komentarze.Paypal nie był taki zły-można było momentalnie zmienić walutę główną,w zależności od spodziewanej płatności i unikać wysokich spread-ów,miałem różne pretensje do paypal ale nigdy do przeliczników-w PLN zawsze otrzymywałem odpowiednią kwotę.Bank od reklamy w melonikach oferuje fajną kartę wielowalutową z bardzo dobrymi przelicznikami kursowymi. 

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nowe zasady sprzedaży - konto bankowe w Polsce zamiast Paypala - pomoc w zniwelowaniu opłat

mi bez problemu z ebay.pl wypłaca na konto walutowe w euro.

Najłatwiej moim zdaniem będzie Ci utworzyć rachunek w euro i wypłacać na niego.

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nowe zasady sprzedaży - konto bankowe w Polsce zamiast Paypala - pomoc w zniwelowaniu opłat

Kolego, a powiedz czy to co napisałeś/opisałeś jest NADAL aktualne (rok później)? Czy nadal masz do swojego eBaya podpięty rachunek walutowy EUR i otrzymujesz od nich 100% środków EUR bez żadnej konwersji na PLN? Wysłałem im wczoraj pytanie, jako że podpiąłem do ibeja swój numer rachunku w Revolucie, ale w PLN i teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem. W sumie mam pod ręką i rachunek w PLN i rachunek w EUR. Nie wiem czy przypadkiem nie lepiej byłoby podać ibejowi ten w EUR, jeśli później środki zdeponowane w ibeju miałyby być konwertowane na złotówki po żydowskim kursie mojego banku. Ciekawi mnie też jedna rzecz, że sam Revolut w opisie konta złotówkowego zastrzegł, że to numer rachunku dla operacji krajowych. Nie mam bladego pojęcia czy ibej pieniądze sprzedającemu będzie wypłacał z jakiegoś polskiego konta czy z zagramanicznego i zostanie to przekonwertowane na złotówki. Ktoś może wie czego się spodziewać? Po blisko 30% łącznie prowizji dla złodziei (prowizja od sprzedaży, prowizja od kosztu przesyłki, opłata stała, konwersja USD-EUR, VAT i bóg jeden wie co jeszcze) chyba nic mnie już nie zdziwi... Ktoś miał kurę znoszącą złote jaja i ostatnimi czasy po prostu z zachłanności urżnął jej łeb. Z podziwu wyjść nie mogę, że komukolwiek w ogóle chce się tu jeszcze cokolwiek sprzedawać. Kupujący z Norwegii kupił przedmioty za 50 USD, zapłacił 60+, bo dopieprzyli mu jeszcze VAT, a ja dostałem z tego marne 33 EUR, które po konwersji pewnie będzie warte góra 30 EUR. I jak nie kochać tego serwisu? 🙂

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nowe zasady sprzedaży - konto bankowe w Polsce zamiast Paypala - pomoc w zniwelowaniu opłat

Przeszukaj forum np."waluta wyplaty" i posortuj wg. daty tu jest jeden z postów z niedawna:

https://community.ebay.pl/t5/Dla-sprzedawc%C3%B3w/Wyp%C5%82ata-%C5%9Brodk%C3%B3w-z-ebay-com-na-konto...

 

 

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nowe zasady sprzedaży - konto bankowe w Polsce zamiast Paypala - pomoc w zniwelowaniu opłat

Jak Ci wyszło z tym podpięciem konta zostałeś w PL czy masz w EURO?

Ja wczoraj po przeczytaniu kilku waszych postów wymieniłem konto z PL na EURO ale czy to przejdzie nie wiem. System przyjął, ale weryfikacja potrwa, jeszcze weekend. Zobaczymy.  Konto mam w PKO BP, ale czy to może mieć znaczenie.

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nowe zasady sprzedaży - konto bankowe w Polsce zamiast Paypala - pomoc w zniwelowaniu opłat

Anonymous
Nie dotyczy

ebay to złodzieje jak wszyscy anglosasi. Należy trzymać się od nich z daleka.

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź