Ebay wysyłka elektroniczna

Witam,
Przeczytałem https://www.ebay.com/help/policies/prohibited-restricted-items/digitally-delivered-goods-policy?id=4.... Czyli reguły i informacje ebay'a dotyczące wysyłki produktów cyfrowych. W moim wypadku były to klucze do gier. Niestety przeczytałem dany regulamin po sprzedaniu coś koło 14 przedmiotów na łączną sume przekraczającą 2 tysiące złotych. Wszyscy klienci otrzymali swoje produkty poprzez email, bez żadnych problemów. Produkty oznaczyłem jako wysłane. Jednak paypal żąda podania numerów śledzenia paczki by te pieniądze odblokować. Co mógłbym w takim przypadku zrobić? Przykro byłoby gdybym stracił większość swoich oszczędności, z których miał być nawet tak marny zysk jak w moim przypadku. 

Moj drugi problem to klient założył spór o jedną z transkacji. Kupił klucz do gry, klucz został wysłany tego samego dnia. Po paru dniach dostaję wiadomość od klienta, że został zhakowany i to nie on kupił przedmiot. Jakoś ciężko mi w to uwierzyć bo ktoś musiałby go zhakować na ebay'u oraz na paypalu, aby zfinalizować transakcję. Co mógłbym zrobić w tym wypadku? Zważając na to, że produkt, który wysłałem mógł zostać użyty. Wysłałem do paypala screenshot z mailem pokazującym, że wysłałem produkt, ale oczywiście paypal zezwala na napisanie dosłownie 3 zdań (limit wiadomoścI) żeby się przypadkiem nie zmęczyli.
Pozdrawiam
JeuxSontFaits

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Ebay wysyłka elektroniczna

obserwuję z ciekwośćią - identyczny problem 🙂
Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Ebay wysyłka elektroniczna

1. Jak nie będzie problemów z transakcjami , pieniądze odblokują.

2. Bardzo duże ryzyko sprzedawanie tego typu przedmiotów .... 

 

wysyłka elektroniczna , nie masz żadnego potwierdzenia nie masz NIC , musisz liczyć na uczciwość kupujących.

 

przykład:

Kupi/zapłaci , wysyłasz kod , obie strony zadowolone , ale po 2 dniach kupującemu się odwidzi .

zgłasza problem do paypal: Kodu nie dostał , kod wypalony , zhakowany itp.... 

 

I z góry jesteś na przegranej pozycji , słowo przeciwko słowu , a ze "kupujący' ma zawsze racje ... 

 

zostaniesz bez kodu i kasy , a nawet jeszcze Negatywną opinie zostawi po złości że nie dawałeś się okraść.

 

( niestety ale tak to wygląda w praktyce) 

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Ebay wysyłka elektroniczna

https://community.ebay.com/t5/forums/searchpage/tab/message?q=virtual&page=2&collapse_discussion=tru...

Jest kilka postow na temat na forum ebay.com (slowo kluczowe "virtual" - mozesz sprobowac “digital", “intagible” itp )z ktorych jeden szczegolnie chyba odnosi sie do twojej sytuacji

https://community.ebay.com/t5/Archive-Selling/Virtual-Goods-Questions/td-p/26671559

Summa summarum:
Albo akceptuj zaplate przelewem lub gotowka albo wlicz ewentualne straty w cene.


Ebay nie chroni sprzedawcy w twoim wypadku
“Most transactions on eBay are covered by seller protections. However, the following situations are not covered:
Vehicles (see eBay Vehicle Protection - opens in new window or tab), Real Estate, Websites & Business for Sale, Classified Ads, services, Digital Content, Intangible Goods, and some Business Equipment categories (see eBay Business Equipment Purchase Protection)”
Cytat z ebay.com
https://www.ebay.com/help/policies/selling-policies/seller-protections?id=4345&st=12&pos=4&query=Sel...

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Ebay wysyłka elektroniczna

Nie wiem jak udalo ci sie do tej pory kontynuuowac sprzedaz poniewaz jesli nie jestes zaakceptowany przez Ebay to moga usunac aukcje chyba ze sa wystawione w kategorii "inne" (Everything Else > Information Products) jako anons co wiaze sie z oplata miesieczna $9,95

Od poczatku Ebay sa problemy z niematerialnymi produktami a jesli chodzi o spolecznosc gier szczegolnie to odsetek oszustow jest wyzszy, z jakiegos powodu. Masz szczescie ze na tyle sprzedazy trafil ci sie tylko jeden.... Starczy jeden przekret by zniweczyc dluzszy okres intratnej sprzedazy dlatego ....moge zasugerowac: 1. wygooglowanie portali ktore specjalizuja sie w tego typu sprzedazy lub 2. pobieranie oplaty przez przelew, gotowke itp ale, z drugiej strony, jesli nie zaakceptujesz Paypal to kupujacy beda podchodzic do zakupu z rezerwa. Jak by nie patrzec to niedobrze

**************************************
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź