anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ebay wysyłka elektroniczna

Witam,
Przeczytałem https://www.ebay.com/help/policies/prohibited-restricted-items/digitally-delivered-goods-policy?id=4.... Czyli reguły i informacje ebay'a dotyczące wysyłki produktów cyfrowych. W moim wypadku były to klucze do gier. Niestety przeczytałem dany regulamin po sprzedaniu coś koło 14 przedmiotów na łączną sume przekraczającą 2 tysiące złotych. Wszyscy klienci otrzymali swoje produkty poprzez email, bez żadnych problemów. Produkty oznaczyłem jako wysłane. Jednak paypal żąda podania numerów śledzenia paczki by te pieniądze odblokować. Co mógłbym w takim przypadku zrobić? Przykro byłoby gdybym stracił większość swoich oszczędności, z których miał być nawet tak marny zysk jak w moim przypadku. 

Moj drugi problem to klient założył spór o jedną z transkacji. Kupił klucz do gry, klucz został wysłany tego samego dnia. Po paru dniach dostaję wiadomość od klienta, że został zhakowany i to nie on kupił przedmiot. Jakoś ciężko mi w to uwierzyć bo ktoś musiałby go zhakować na ebay'u oraz na paypalu, aby zfinalizować transakcję. Co mógłbym zrobić w tym wypadku? Zważając na to, że produkt, który wysłałem mógł zostać użyty. Wysłałem do paypala screenshot z mailem pokazującym, że wysłałem produkt, ale oczywiście paypal zezwala na napisanie dosłownie 3 zdań (limit wiadomoścI) żeby się przypadkiem nie zmęczyli.
Pozdrawiam
JeuxSontFaits

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Dot.: Ebay wysyłka elektroniczna

obserwuję z ciekwośćią - identyczny problem 🙂
Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wysyłka elektroniczna

1. Jak nie będzie problemów z transakcjami , pieniądze odblokują.

2. Bardzo duże ryzyko sprzedawanie tego typu przedmiotów .... 

 

wysyłka elektroniczna , nie masz żadnego potwierdzenia nie masz NIC , musisz liczyć na uczciwość kupujących.

 

przykład:

Kupi/zapłaci , wysyłasz kod , obie strony zadowolone , ale po 2 dniach kupującemu się odwidzi .

zgłasza problem do paypal: Kodu nie dostał , kod wypalony , zhakowany itp.... 

 

I z góry jesteś na przegranej pozycji , słowo przeciwko słowu , a ze "kupujący' ma zawsze racje ... 

 

zostaniesz bez kodu i kasy , a nawet jeszcze Negatywną opinie zostawi po złości że nie dawałeś się okraść.

 

( niestety ale tak to wygląda w praktyce) 

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wysyłka elektroniczna

https://community.ebay.com/t5/forums/searchpage/tab/message?q=virtual&page=2&collapse_discussion=tru...

Jest kilka postow na temat na forum ebay.com (slowo kluczowe "virtual" - mozesz sprobowac “digital", “intagible” itp )z ktorych jeden szczegolnie chyba odnosi sie do twojej sytuacji

https://community.ebay.com/t5/Archive-Selling/Virtual-Goods-Questions/td-p/26671559

Summa summarum:
Albo akceptuj zaplate przelewem lub gotowka albo wlicz ewentualne straty w cene.


Ebay nie chroni sprzedawcy w twoim wypadku
“Most transactions on eBay are covered by seller protections. However, the following situations are not covered:
Vehicles (see eBay Vehicle Protection - opens in new window or tab), Real Estate, Websites & Business for Sale, Classified Ads, services, Digital Content, Intangible Goods, and some Business Equipment categories (see eBay Business Equipment Purchase Protection)”
Cytat z ebay.com
https://www.ebay.com/help/policies/selling-policies/seller-protections?id=4345&st=12&pos=4&query=Sel...

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wysyłka elektroniczna

Nie wiem jak udalo ci sie do tej pory kontynuuowac sprzedaz poniewaz jesli nie jestes zaakceptowany przez Ebay to moga usunac aukcje chyba ze sa wystawione w kategorii "inne" (Everything Else > Information Products) jako anons co wiaze sie z oplata miesieczna $9,95

Od poczatku Ebay sa problemy z niematerialnymi produktami a jesli chodzi o spolecznosc gier szczegolnie to odsetek oszustow jest wyzszy, z jakiegos powodu. Masz szczescie ze na tyle sprzedazy trafil ci sie tylko jeden.... Starczy jeden przekret by zniweczyc dluzszy okres intratnej sprzedazy dlatego ....moge zasugerowac: 1. wygooglowanie portali ktore specjalizuja sie w tego typu sprzedazy lub 2. pobieranie oplaty przez przelew, gotowke itp ale, z drugiej strony, jesli nie zaakceptujesz Paypal to kupujacy beda podchodzic do zakupu z rezerwa. Jak by nie patrzec to niedobrze

**************************************
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź