anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Ebay znowu sobie „strzela w kolano”. Od czerwca wprowadzają drastyczne opłaty i tak teraz za każdą aukcje z ceną stałą zapłacisz po 1,50zł a za aukcję z licytacją 2,20zł. Całkiem im odwaliło i nie nauczyli się niczego. W 2008 roku po raz pierwszy wprowadzili opłaty i skończyło się to dla nich tragicznie gdyż około 90% aukcji zostało zlikwidowanych przez sprzedawców (a opłaty wtedy wynosiły tylko od 5 groszy do maksimum 1zł). Teraz wprowadzają takie drastyczne opłaty że nie wiem czy ktokolwiek zostanie. Przykładowo ja posiadam prawie 22 000 aukcji i teraz x 1,50zł, DZIĘKUJĘ wolę usunąć aukcje z tego serwisu. Jeszcze jedna parodia za nazwę pomocniczą na jednej aukcji będzie opłata 5,70zł (do tej pory darmowa). Ciekawe ile polskich aukcji będzie po tych podwyżkach, ebay w rankingu spadnie na ostatnie miejsce.

  Brawa dla osób pracujących w Ebay, świetnie działacie na niekorzyść swojej firmy!!!

...............

Wiadomość 1 z 117
ostatnia odpowiedź
116 ODPOW. 116

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Skopiowane ze strony eBay.pl sekcja opłaty: "Każdego miesiąca możesz utworzyć maksymalnie 150 ofert sprzedaży bez opłat lub więcej, jeśli masz Sklep eBay. Opłaty za aukcję będą naliczane tylko wtedy, gdy osiągniesz limit miesięczny i zdecydujesz się wystawić więcej ofert. Każda oferta sprzedaży utworzona po wyczerpaniu bezpłatnej miesięcznej puli kosztuje 1,50 zł. Inne opłaty obowiązują w przypadku ofert sprzedaży utworzonych w kategorii Motoryzacja. Zapoznaj się z sekcją Opłaty za Małe sklepy eBay poniżej, aby uzyskać informacje o limitach bezpłatnych ofert sprzedaży i opłatach za aukcję dla subskrybentów Małych sklepów eBay.

Opłaty za aukcję są naliczane tylko raz po przy utworzeniu oferty, chyba że skorzystasz z opcji ręcznego wystawiania przedmiotu ponownie. Aukcje z licytacją, które są automatycznie wystawiane ponownie z użyciem funkcji automatycznego wznawiania ofert, a także comiesięczne odnowienia ofert ważnych do odwołania, nie podlegają dodatkowym opłatom za aukcję i nie wliczają się do miesięcznego limitu bezpłatnych ofert sprzedaży.

Obowiązują pewne ograniczenia dotyczące sprzedaży i mogą one uniemożliwiać wykorzystanie całego miesięcznego limitu bezpłatnych ofert sprzedaży." No chyba jaśniej nie można. Automatyczne odnowienie aukcji jest bezpłatne.

Wiadomość 11 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Dla mnie to nie jest jasne.

Rozumiem to tak że bezpłatne będzie automatyczne odnawianie aukcji z licytacją.

 

A co z aukcjami kup teraz czyli z ustaloną ceną?

Wiadomość 12 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Bardzo niejasne. Zwłaszcza  że "a także comiesięczne odnowienia ofert ważnych do odwołania" dotyczy zapewne wyłącznie "kup teraz". Niestety, ichniejsi "doradcy klienta" wklejają gotowe formułki, które niczego nie wyjaśniają".

Wiadomość 13 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Dostałam taką odpowiedź z eBay:

 

Rozumiem, że chcesz wiedzieć, czy zostaniesz obciążona opłatą za wystawienie oferty ponownie, gdy 1700 ofert zostanie odnowionych. Dziękuję za dzielenie się szczegółami, mam wymienione wszystkie szczegóły w tym e-mailu

 

Ewa, chcę Cię poinformować, że opłata za wpis będzie pobierana od 1 czerwca 2021 roku. Jednakże, chcę również poinformować, że otrzymasz 150 darmowych ofert co miesiąc, a następnie będzie opłata za wszystkie pozycje powyżej 150 darmowych ofert.

 

Chcę również poinformować, że jeśli masz obecnie 1700 pozycji i jeśli te pozycje zostaną odnowione w dowolnym momencie po 1 czerwca, nie będzie pobierana opłata za wpis. Zostaniesz obciążony opłatą za nowe oferty po 1 czerwca 2021. Nie zostaniesz obciążony opłatą za wystawienie pozycji, które są już wymienione i które zostaną ponownie umieszczone na liście po 1 czerwca.

 

Jeśli wystawisz nowe przedmioty, otrzymasz 150 darmowych wpisów. Jeśli chcesz wystawić więcej niż 150 nowych przedmiotów, będziesz musiał zapłacić 1,5 PLN za każde wystawienie. Możesz zapisać się do sklepu, aby otrzymać więcej darmowych ofert.

Wiadomość 14 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Aukcje z opcją Kup Teraz ustaw jako ważne do odwołania. Nie poniesiesz żadnej opłaty za wystawienie za nie po 1 czerwca, jeśli wystawione będą przed tą datą. Jest to również wyraźnie zaznaczone w cenniku. Opłata za takie aukcje wystawione po 1 czerwca wynosi 1,50. Tylko raz w momencie wystawienia, gdyż one się nie odnawiają. Kończą się w momencie zakupu przedmiotu lub gdy je odwołasz. 

Wiadomość 15 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Niestety wychodzi na to że jednak co miesiąc będą kasować za każdą aukcje. Nawet za te wystawione wcześniej do odwołania 😞

Wiadomość 16 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Potwierdzam, kasują! Ale najgorsze jest to, że przy ponownym wystawianiu wyświetliło się, że suma obciążeń wynosi 0 zł, by po zatwierdzeniu pokazało się jak jest na prawdę. Przegięcie jakich mało!

Wiadomość 17 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Jak strzelić sobie samobója i wykończyć małych sprzedawców !!!Jestem przekonany na 1000% że E bay Polska nacisnął przycisk "DESTRUKCJA" nie zdając sobie sprawy z konsekwencji .Za miesiąc góra dwa miesiące będzie pozamiatane i e bay pl przejdzie do historii.

Opłaty za Mały sklep eBay

Miesięczna opłata subskrypcyjna

Obecnie - 8,65 zł

Od 1 czerwca 2021 - 89 zł

 

Prowizja od sprzedaży 10% ceny końcowej bez wysyłki

Wiadomość 18 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

Miało być około 400 darmowych ofert, mam 30 i gdy chciałem wystawić nowy przedmiot to wyskoczyła mi opłata (ebay.de). A gdy anulowałem ofertę i chciałem ja wystawić ponownie również pojawiła się opłata. Czy też macie z tym problem ?

Wiadomość 19 z 117
ostatnia odpowiedź

Dot.: Ebay wprowadza drastyczne opłaty za każdą aukcję !!!

zgadzam się z przedmówcą - dziś przeanalizowałem wszystkie opcje na ebay i śmiało muszę stwierdzić że ten co je tworzył jest szalony - promocje wyglądają tak, że za wystawienie jednej aukcji płacisz 2,2 zł a wykupując subskrypcję na mały sklep za 89 zł masz 40 takich aukcji za darmo = 40 x 2,2 zł = 88 zł. Czyli w tej konkretnej sytuacji czyli samych aukcji z licytacją po wykupieniu subskrypcji jestem jeszcze 1 zł w plecy heheheh ŻENADA !!!

A tak na poważnie to ja również myślę o zakończeniu przygody z tym serwisem ponieważ sprzedaż na tym serwisie jest już dla mnie nie opłacalna z tytułu samych opłat, a nie chcę jeszcze poruszać kwestii ich nowej platformy płatniczej gdzie rozliczenia mają być w Euro i gdzie mogę domniemywać że będzie to dla nas równie korzystne jak cała reszta

Wiadomość 20 z 117
ostatnia odpowiedź