anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Sprzedaję na Ebay już ponad 10 lat i tęsknie za tamtą formą z przed lat.

W trakcie upływających lat , mogłem przeboleć niektóre zmiany,

np. gdy zabierali prowizję od kosztów wysyłki,  

... ale to "otwarcie drzwi" do własnego konta bankowego - to już przesada.

Przykro mi , ale po ponad 10 latach pożegnam się z Ebay,

mam już nawet plan B, a nawet C.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenie ( jeśli wróci normalne )  🙂

 

Wiadomość 1 z 20
ostatnia odpowiedź
19 ODPOW. 19

Dot.: Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

A jak z dnia na dzień ogłoszą, że podatki płacą sprzedawcy, to z konta zaczną znikać sumy na te podatki i guzik im zrobimy. Wymuszając na nas zgodę na takie bezpańskie wałęsanie się e-baya po naszych oszczędnościach. Już widzę jak Niemiec, czy Włoch zgłoszą brak, uszkodzony, itp, zmyślony powód i w kilka sekund zniknie nam z konta nasz zarobek. Nie założymy sporu bo koszt 80 zł. Strach się nie bać.

Wiadomość 11 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Jak pisza juz jest 4 mln zadowolonych klientow z tych nowych rozwiazan........

Wiadomość 12 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Tak... a wszystkich było kilkanaście milionów 🙂

Gdy dla kogoś handel na ebay jest jedynym źródłem dochodów,

to nie ma wyjścia.... musi to zaakceptować.

Wiadomość 13 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Dzień dobry,

Właśnie miałem zamiar podjąć ten temat. Uważam, że działania ebay związane z przeliczniem walut na EUR w nowych płatnościach to po prostu okradanie sprzedawców z pieniędzy. Gdy sprzedam produkt w USD lub GBP lub też w PLN to ebay zamieni to po swoim kursie na EUR a potem przeleje mi na konto w PLN. Tracę na kursie dwa razy. W Lipcu kończę sprzedaż firmową na tej "platformie". Prywatne konto własnie mi zablokowali i nie wznowię go , bo nie mam zamiaru przechodzić na nowy system płatności. Składam też skargę na nowy system rozliczeń płatności do UOKiK a jak to nie pomoże to do Komisji Europejskiej.

pozdrawiam,

Andrzej

Wiadomość 14 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Napisałem jeszcze raz bo moja pierwsza odpowiedź gdzieś zniknęła:

Właśnie miałem zamiar podjąć ten temat. Uważam, że działania ebay związane z przeliczniem walut na EUR w nowych płatnościach to po prostu okradanie sprzedawców z pieniędzy. Gdy sprzedam produkt w USD lub GBP lub też w PLN to ebay zamieni to po swoim kursie na EUR a potem przeleje mi na konto w PLN. Tracę na kursie dwa razy. W Lipcu kończę sprzedaż firmową na tej "platformie". Prywatne konto własnie mi zablokowali i nie wznowię go , bo nie mam zamiaru przechodzić na nowy system płatności. Składam też skargę na nowy system rozliczeń płatności do UOKiK a jak to nie pomoże to do Komisji Europejskiej.

pozdrawiam,

Andrzej

Wiadomość 15 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

z tego co sprawdziłem wszystkie wypłaty w Europejskim Obszarze Gospodarczym są w EUR, które "kupimy" od ebay. Jeśli masz konto w EUR to ci przeleją EUR ale jeśli sprzedaż była w innych walutach to i tak przliczą na EUR.

Wiadomość 16 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

No właśnie.... odnośnie dodania konta bankowego - posiadam w EUR , USD i GBP.

Sprzedaję głównie na ebay.co.uk i w walucie GBP.

Niestety nie ma obsługi czatu dla użytkowników w PL więc zapytam tutaj, czy dobrze "kombinuję"

 

Jeśli dodam konto w GBP ( w polskim banku) i sprzedam w GBP to nie będzie przewalutowania na EUR i prosta wypłata w GBP czy też przewalutowanie na EUR i lepiej opłaca się dodać konto w EUR aby uniknąć

podwójnego przewalutowania?

Wiadomość 17 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Niewazne w jakiej walucie ci zaplaca jako ze jestes z Polski wszystkie wplaty przewalutowuja na Euro a potem wysylaja ci na konto. Ja mam tak z dolarami...

Wiadomość 18 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

jaka więc alternatywa dla Ebay? 

Wiadomość 19 z 20
ostatnia odpowiedź

Dot.: Chyba nadszedł czas podziękować Ebay.

Bardzo ciekawi mnie sprzedaż klientowi z Polski-też mi te redneck-ie w hore-y przewalutują na Euro z PLN i potem z PLN na Euro?

Wiadomość 20 z 20
ostatnia odpowiedź