Bandycki PayPal !

Może napiszę w skrócie jak było.. :


Przez kilka ostatnich lat sprzedawałem na eBayu. Całkiem niezle szło, płatności przyjmowane oczywiście przez PayPal, bo innej mozliwości nie ma , sprzedając do USA, Australii itp. 100% pozytywnych komentarzy, w pełni zweryfikowane konto itd. Aż trafiła się jedna ku**a ze Stanów, która stwierdziła że przedmiot jest niezgodny z opisem . dogadałem się z nią, że zostawi sobie przedmiot a ja oddam 50% kwoty. I tak zrobiłem. Franca po wszystkim zrobiła chargeback u siebie w banku i bank "wydarł" całą sume od PayPala. Paypal chciał mnie tym obciążyć ( kilka tyś zł!) ale na szczęście miałem zerowe saldo. Przesłałem do Paypala całą dokumentację sporu, potwierdzenia oddania kasy kupującemu itd.. 
Po czym Paypal zablokował mi konto na stałe. Pisałem kilka razy odwołania, dzwoniłem.. za każdym razem słyszałem że współpraca jest skończona i nie moge już mieć konta PayPal. 
Otworzyłem nowe konto, na inny adres e-mail które po 2 dniach zostało zablokowane. I dostałem wiadomość od Paypala że nic nie da otwieranie nowych kont bo oni je natychmiast mi zablokują..
Wyczytałem że Paypal sprawdza IP i coś tam jeszcze i wie, że konto otwiera osoba która ma bana.
Moje pytanie :

JAK TO OBEJŚĆ ???!! JAK SPRZEDAWAĆ NA EBAY BEZ ZŁODZIEJSKIEGO PAYPALA ???

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Dot.: Bandycki PayPal !

3 ODPOW. 3

Dot.: Bandycki PayPal !

Przykro mi ze cie to spotkalo i rozumiem bo i mnie zrobiono na szaro.
Splacilem Paypal bo bylo to kilka lat temu i Paypal byl zintegrowany z Ebay i bez niego (probowalem) sprzedaz spadla prawie do zera.

Niestety sytuacje tego typu sa nie do unikniecia. Jedyne co mozna zrobic to zminimalizowac szanse i ewentualna strate.

Sprzedawcy nie sa jednak calkiem bezbronni wobec nieuczciwych kupujacyh.
Wiele napisano jak sie bronic: ubezpieczenia (dodatkowy koszt), unikanie wiekszych transakcji na portalach aukcyjnych, wykluczanie kupujacych o pewnych charakterystykach ze wymienie kilka.
Nie ma panaceum na te przyleglosc nie tylko Ebay i nawet duze sklepy borykaja sie z tym problemem a oni maja za co budowac ochrone.
Paypal nie jest jedyna forma przyjmowania zaplaty na Ebay, aczkolwiek preferowana i darzona zaufaniem przez kupujacych.
Sa inne metody ale niektore wymagaja uprawnien lub niosa dodatkowy koszt.

Niedlugo, bo z koncem 2020 roku prawie wszyscy sprzedawcy beda musieli korzystac ze zintegrowanego systemu platnosci (Managed Payments) juz teraz wprowadzanego sukcesywnie jak na razie tylko na zaproszenie.
Poczekaj na to novum a tymczasem mozesz: oferowac gotowke, przelewy, przyjmowac karty telefonicznie czy za posrednictwem strony trzeciej, Allpay.net, CertaPay, Fiserv, Nochex.com, XOOM,

Kiedys Moneybookers bylo akceptowane przez Ebay, moze akceptuja i dzisiaj. Po klopotach Moneybookers przemianowal sie na Skrill
https://www.skrill.com/pl/
Moze te sa warte sprawdzenia:
https://www.revolut.com/pl-PL/
Zully ale tylko na terenie USA, na razie.

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Bandycki PayPal !

Dziekuję ślicznie !
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Dot.: Bandycki PayPal !

Mam podobny problem. Sprzedawalem od roku w drugim sklepie utworzonym na ebay. Gdy wzrosla ilość sprzedawanych przedmiotów nastąpił wzrost przelanych pieniędzy,. otrzymalem informacje od PAYPAL że kończa ze mna współprace.

Po przeanalizowaniu Pana konta PayPal stwierdziliśmy, że prowadzona przez Pana działalność związana jest z nadmiernym ryzykiem, dlatego postanowiliśmy podjąć odpowiednie kroki w celu zamknięcia Pana konta. Zdecydowaliśmy zakończyć naszą współpracę, aby chronić firmę PayPal oraz innych użytkowników systemu PayPal przed ryzykiem strat finansowych oraz innych doświadczeń, które mogą niekorzystnie wpłynąć na opinię o oferowanych przez nas usługach.

Pieniadze na koncie zablokowali mi na 180 dni. Pisalem i dzonilem , ale nigdy nie otrzymalem informacji co było powodem blokady mojego konta. Jedyna rada do sprzedawcow, uwazajcie  Paypal oszukuje sprzedawcow, na eBaya nie macie co liczyć, nie pomogą.Nigdy nie mialem sporów z kupującymi w swoim sklepie, ebay odpisal ze bardzo cenia  mnie jako sprzedawce, ale problem  musze sam rozwiazać z paypale, oni nic nie moga zrobić. 

Szukam alternatywnego rozwiąznia dla klientów odnośnie płatnosci. OSTRZEGAM PRZED PAYPALEM, KAŻDEGO TO MOŻE SPOTKAĆ.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź