Czy padłem ofiarą oszustwa?

Witam, mam dość poważny problem. Sprzedałem aparat cyforwy za kwotę 2200 zł plus przesyłka, Panu z USA. Prosił on o wysyłkę do Nigerii, dostałem wiadomość od PayPalu, która powiedziała mi (po angielsku) że należy podać numer przesyłki żeby otrzymać pieniądze. A więc musiałem wysłać paczkę, wtedy uznałem to za zrozumiałe zabezpieczenia, więc po wiaddomości od Paypala ze pieniądze nie rusza dalej dopóki nie wyślę przedmiotu bez wiekszego namysłu wysłałem przedmiot. od Niby paypalu dostawałem kolejne wiadomosci, ze numer przesyłki został potwierdzony, itp. jednak pieniędzy dalej nie mam. Załaczam wiadomosci od niby payopalu, bo nie jestem pewien czy są to wiadomości od nich. Po rozmowie z konsultantem w poslce s stwierdził że oni nie pisali by po angielsku. Prosze o pomoc bo nie wiem co robić, powinienem już iść na policję? Pozdrawiam i  proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Czy padłem ofiarą oszustwa?

Jeżeli wysłałeś dziś może jest możliwość zatrzymania towaru przez pocztę.

jest to ewidentnie przekręt nigeryjski o którym od lat się trąbi w necie i tv.

Telefon na pocztę co moga w tej sprawie zrobić choć obawiam się że niewiele może szybka rekcja Policji spowoduje zatrzymanie przesyłki w co też wątpie. 

 

Prawdopodobnie nie zobaczysz ani sprzętu ani pieniędzy. nauczka kosztowna.

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Czy padłem ofiarą oszustwa?

Na prawdę jest aż tak xle jeżeli chodzi o odzyskiwanie pieniędzy?
Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Czy padłem ofiarą oszustwa?

padłeś ofiarą przekrętu nigeryjskiego

 

e-mail ktory otrzymales rzekomo od PayPal'a to był fake, PayPal nigdy nie prosi w mejlach o podawanie numeru do śledzenia,

 

mozesz juz isc na policję ale nie wiem czy cos to da, z kasą i towarem mozesz juz pozegnac

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Czy padłem ofiarą oszustwa?

A czy masz środki na koncie paypal? Paypal blokuje środki na samym początku na 21dni jeśli dopiero zaczynasz sprzedaż na ebayu.

Ja mam taką sytuację w tej chwili - widzę środki lecz nie mogę ich wypłacić , jest lakoniczna informacja ,że środki zostaną odblokowane za trzy tgodnie , można przyspieszyć wyysłając przedmiot i odznaczając ikonkę na ebayu ,że przesyłka została nadana .

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Czy padłem ofiarą oszustwa?

- chłopie tyle razy wałkowali i w mediach i nawet na allegro ,że to przekręt nigeryjski a ty dałeś sie na to nabrac ..boże naprawdę dzieci

jak tak rozsyłasz wszsytkim za free aparaty czy co tam wysłałes to tez mi możesz coś wysłać za free...podziekuje nawet !heh:)

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Czy padłem ofiarą oszustwa?

No i widzisz jakich mają mądrych ludzi w BOK PayPal. Tarzam się ze śmiechu jak ci doradził, jak się zajął twoją sprawą.

Zostałeś wydymany, zostaniesz bez towaru, bez pieniędzy, ale Paypal ci potrąci opłaty, a e-bay w sukurs zabierze prowizje.

Tak to działa, neokolonializm na ziemiach polskich przez barbarzyńców z zachodu.

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź