Blokada mc113

Witam

Czy ktoś zna sposob jak uzyskać informację o powodzie blokady (podobno na zawsze). Numer blokady mogłem pomylić, ale raczej nie.

Znajomy założył konto firmowe na Ebay. Nawet nie zaczął sprzedaży, tylko z moja pomocą przygotował zaplanowane aukcje.

Przedmioty których jest sporo sprzedawanych na Ebay w różnych krajach i nie są to artykuły zabronione  (elementy elektroniczne).

W opisie podał wszsytkie swoje dane do faktur etc, a otrzymał info o czasowym zaglokowaniu konta i konieczności wyjasnienia.

Sprzedaż nawet nie ruszyła.

Przesłał skany dokumentów firmy, fakturę na towar a jednak zablokowono go całkowicie i nic nie może się dowiedzieć.

Bo odpowiedź otrzymuje o zasadach bezpieczeństwa, czy jakos tak.

Teraz z kolegi stałem się w sumie sprawcą jego problemów, bo tak wyczuwam że myśli. Jest czlowiekiem uczciwym z bardzo dobrą znajomością prawa handlowego i nie tylko. Jak twierdzi musi, sie dowiedzieć o co chodzi i będzie pisał do centrali. Nie może się pogodzić z faktem, że może być potraktowany jak oszust.

Z Ebay-em nigdy nie miał nic wspólnego i na żadnym portalu nic nie kupował/sprzedawał.

Może ktoś się spotkał z takim stanowiskiem Ebaya ?

I co mozna zrobić, aby wyjasnić sprawę. Czy to może być nieporozumienie, albo błąd systemu ?

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Dot.: Blokada mc113

Żeby nie było że od górnie czyli systemowo już Polacy są skazani tylko na kupowanie od innych. Bo jak chcą sprzedać a można zarobić to zonk! bo robi się konkurencje Angolowi czy jakiemuś Helmutowi a to już w UE zabronione by na równi stał Miemiec z Polakiem . Ja mam od niedawna dziwny przypadek że zostaje w ostatniej (dosłwnie) sekundzie przelicytowany na ebay.de . Wcześniej piszę do sprzedającego że mam znajomego w Niemczech i że wysyłka będzie tylko na Niemcy. Nie zostaję wyrzucony ale w ostatniej sekundzie aukcji ktoś kto wcześniej nie brał udziału jednym strzałem mnie wytrąca z równowagi. Może ktoś mi powiedzieć że mam pecha ale to już moja 4 czy 5 aukcja tak zwalona i mimo że moje max usytuowane wysoko to w ostatniej sekundzie jakiś Szwab mi urządzenie zgarnia sprzed nosa 😞 Albo ktoś używa jakiegoś programu który w ostatniej sekundzie strzela np 100E (a przedmiot faktycznie wart 30-40E) tak że nie da się mu krzywdy zrobić , no albo to już systemowo tak zrobione by Polak tu nie wygrał (tak z zasady). Musiałbym sprawdzić czy potem jak dochodzi do realizacji to ten co mnie zlicytował odbiera przedmiot (wcześnie płacąc) czy zgarnia koleś który ze mną przegrał ale w uczciwej "walce".

Obecnie licytuję jeden przedmiot. Dałem max 47E , czyli w sumie jego wartość rynkową. No ciekawe czy mnie przelicytują ? Jeśli tak to w ostatniej sekundzie i ja walnę np,49,11E i zobaczymy czy cwaniaczek będzie się cieszył.

Tak czy inaczej , wszystko tu szyte zbyt grubymi nićmi.

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Dot.: Blokada mc113

Sporo licytujacych robi w ten sposob. Ja osobiscie zawsze czekam na ostatnie 2-3 sekundy przed koncem aukcji i podbijam od razu na maksymalna sume jaka jestem w stanie za cos zaplacic. Dzieki temu nie daje mozliwosci innym niezdecydowanym na przemyslenia .

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź