anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedaz wysylkowa rzeczy uzywanych na ebay.com ebay co.uk VAT czy ryczalt?

Witam serdecznie, chcialbym zalozyc w pl dzialalnosc gospodarcza pod konkretny profil a mianowicie sprzedaz rzeczy uzywanych. Przedmioty te chcialbym sprzedawac tylko i wylacznie na ebay.com lub ebay.co.uk, sprzedaz wysylkowa worldwide i otrzymywanie platnosci w paypal, czy ktos moglby mi doradzic jak najwygodniej byloby prowadzic taka dzialalnosc? czy mozna wogole sprzedawac worldwide bedac na ryczalcie czy musze byc vatowcem? jak wiadomo roznica oprocentowania ogromna.. Bylbym bardzo wdzieczny za kazda podpowiedz bo nie wiem z ktorej strony to ugryzc, kazda sugestia bedzie dla mnie naprawde cenna, pozdrawiam!

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Dot.: sprzedaz wysylkowa rzeczy uzywanych na ebay.com ebay co.uk VAT czy ryczalt?

Dot.: sprzedaz wysylkowa rzeczy uzywanych na ebay.com ebay co.uk VAT czy ryczalt?

Wystaw aukcje i podeslij link. Potrzebujesz 10 komentarzy aby cie dopuscili do sprzedazy za granica
**************************************
Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: sprzedaz wysylkowa rzeczy uzywanych na ebay.com ebay co.uk VAT czy ryczalt?

Czy wystarczy 10 komentarzy i nie musialbym juz czekac 90dni od sprzedazy pierwszego przedmiotu? jak forma dg bylaby wskazana/mozliwa/najwygodniejsza dla sprzedazy rzeczy uzywanych za granice? vat czy ryczalt?

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: sprzedaz wysylkowa rzeczy uzywanych na ebay.com ebay co.uk VAT czy ryczalt?

Pytanie o formę działalności jest źle zadane. Ryczałt nie wyklucza VAT-u, można być na ryczałcie i płacić VAT.

Ryczałt czy zasady ogólne (książka przychodów i rozchodów) powinno być.

W ryczałcie spisujemy tylko wpływy na konto i płacimy odp podatek np: 3% (handel)

Jeśli towar jest tani, a marża duża, to się opłaca. Ale jeśli coś kupimy za 100zł, a sprzedamy za 110zł, to te 3% to tak naprawdę 30% naszego zysku, więc dużo. Wtedy lepiej na zasadach ogólnych - 100zł wliczamy w koszty i mamy 10zł dochodu i od tego podatek 18%.

Ale chcąc wliczać w koszty zakupiony towar, musimy mieć odp dowody zakupu, rachunki itp. W ryczałcie to nie jest takie ważne, ksiegujemy tylko ogólny przychód kasy na konto, za daną rzecz. Dowody zakupu tylko ogólnie, że nie kradziony towar czy coś.

 

Temet szeroki.  Dochodzi kwestia ZUSu, składki zdrowotnej. Na zasadach ogólnych można rozliczać się z małżonkiem, co może być korzystne.

 

VAT to zwykle wtedy, gdy już trzeba (np. niektóre branże muszą), albo gdy się handluje z firmami.

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Dot.: sprzedaz wysylkowa rzeczy uzywanych na ebay.com ebay co.uk VAT czy ryczalt?

Witam, pozwolą Państwo, że podłączę się do tego wątku. Mianowicie mam dwa pytania, czy prowadząc działalność gospodarczą w Polsce, i chcąc sprzedawać przedmioty używane za granicę głównie do USA oraz UE, można być opodatkowanym na ryczałcie czy trzeba być VATowcem? Jak wygląda kwestia paragonów, np. jak sprzedam przedmiot do USA to wystawiam paragon i dołączam go do przedmiotu, czy potrzeba czegoś jeszcze? Z góry dziękuje za odp., jestem zielony w tym temacie.

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź