anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ryczałt a księga rozchodów i przychodów

Dzień dobry. Mam pytanko. 

Wiem, że jest możliwość uzyskania zwolnienia z opłacania 15% VAT zgodnie z Luxemburskim prawem podatkowym od końcowej kwoty sprzedaży.

 

Czy to się tyczy prowadzenia działalności na ryczałt gdzie się płaci VAT 3%, 5,5%, 8,5%, 17% lub 20% (w zależności od rodzaju prowadzonej działalności)?

 

Czy jednak to się tyczy prowadzenia działalności na księgę rozchodów i przychodów gdzie się płaci VAT 23%? 

 

A może to się tyczy obydwu rodzajów działalności?

 

Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

ryczałt a księga rozchodów i przychodów

To sie tyczy posiadania NIP UE czyli tzw. Nipu unijnego.

 

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

ryczałt a księga rozchodów i przychodów

tak jak wyżej czyli musisz byc VATowcem

 

a to co podałeś to jest ewidencja sprzedazy, mozesz byc na ryczalcie, kpir lub pełnej księgowości

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

ryczałt a księga rozchodów i przychodów

Dziękuje Panowie za odpowiedzi !

 

A czy ten NIP UE przysługuje zarówno przy ryczałcie jak i księdze przych. i rozch. ?

I czy jest może jakiś haczyk w tym żeby go uzyskać?

Czy się płaci za to w jakiś sposób ? 

Bo chyba każdy sprzedawca na ebay chciałby być zwolniony z 15% Vat Luxemburskiego?

więc domyślam się że każdy zakłada sobie NIP UE aby tego nie płacić ?

 

Bo w przeciwnym razie, gdy się nie ma NIP UE, przy działalności na księdze, za sprzedany przedmiot płaciłoby się 23% + 15% Vat = 38% z ceny końcowej, prawda?

 

Proszę mnie oświecić jeśli coś nie tak rozumuję. Z góry dziękuje 🙂

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

ryczałt a księga rozchodów i przychodów

Nie no tak jak napisales to by bylo podwojne opodatkowanie. Czy masz Nip Unijny czy nie to i tak jak z PL sprzedajesz to nabijasz paragon i odprowadzasz 23% Vat - niezaleznie od niczego, skad do tego bys mial doliczac 15%? Pomijam nizsze stawki itp. Jesli masz Nip unijny i sprzedawalbys do jakiejs firmy w Europie ktora ma tez Nip europejski to wowczas nie doliczasz VAT sprzedajesz w cenie netto, idz pogadaj z ksiegowa ona ci to szybko wytlumaczy bo to jest PODSTAWA w prowadzeniu firmy, nie wiem wogole czemu takich rzeczy nie wiesz majac dzialalnosc. Aby to wszystko opisac to sporo klepania w klawiature by bylo.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź