anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

return request -narzędzie dla złodziei,cwaniaków i oszustów

Procedura return request jeśli klient zgłosi uszkodzenie lub niezgodność z opisem.

 

1.Nie możesz nie zgodzić się na zwrot,jest tylko jedna opcja "otrzymałem przesyłkę" a później "zwracam pieniądze"

2.Nie można zakwestionować "zwracam pieniądze" jeśli tego nie zrobisz sami ci zabiorą i dostaniesz tzw "problem" który liczy się do wskaźników

3.Jeśli przekazujesz sprawę do administracji (specjalnym przyciskiem) to sprawa zostaje zamknięta na korzyść kupującego i dostajesz  minus "sprawa zamknięta bez rozstrzygnięcia przez sprzedającego"

4.Nikt  z ebay w żadnej nawet ewidentnej sprawie,pod żadnym pozorem nie rozstrzygnie spóru o niezgodność na twoją korzyść,to samo dotyczy odwołania.Zdjęcia .logika itp nie mają żadnego znaczenia.

5.Według ebay oni mogą zmienić decyzję jeśli zgłosimy sprawę na policję i przekażemy dokumenty np wyrok skazujący oszusta (śmiech na sali) Oczywiście wszelkie dokumenty trzeba przetłumaczyć przez tłumacza przysięgłego i notarialnie poświadczyć w sprawach o np 50 zł.Skuteczność takiego absurdalnych procedur oceniam bardzo nisko bo znam ebay z tej strony,potrafią naprawdę utrudniać np twierdząc że e-mail nie doszedł albo plikt jest w formacie nieczytelnym.

 

 

Wiadomość 1 z 15
ostatnia odpowiedź
14 ODPOW. 14

Dot.: return request -narzędzie dla złodziei,cwaniaków i oszustów

Dość szybko dochodzi się do wniosku, że cały Ebay funkcjonuje na dobrej woli klienta, oni nic nie zmienią dopóki takich klientów jest więcej niż oszustów, trzeba się z tym pogodzić. Ebay się już i tak dawno spolaryzował na sprzedających, których stać na całą tę zabawę. "return request" to mogiła, ale żeby was "pocieszyć", możecie wygrać na Ebayu, a Paypal i tak zwróci kasę oszustowi 🙂 Dopiero Paypal to dramat, oni nawet nie patrzą za co zwracają pieniądze, robią to z automatu. Jest show na Youtubie Polaków mieszkających w Chicago i prowadzą tam biznes, gdzie sprzedają również na Ebay. jakiś gość próbuje tam ich skroić na laptopa za 600$, wymyślił, że dostał piasek zamiast lapotopa i Ebay bez problemu przyznał rację sprzedawcom (trzeba jednak dzwonić) i niby już była sprawa załatwiona, aż dostali email z Paypala, że oni zwracają kasę kupującemu - obejrzycie sobie jak z nimi gadają, po takim czymś odechciewa się całej tej zabawy -

https://www.youtube.com/watch?v=pNoaah_AaZQ
Wiadomość 11 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: return request -narzędzie dla złodziei,cwaniaków i oszustów

moje doswiadczenie wskazuje ze jednak ebay jest dużo gorsz i dużo łatwiej stracic pienadze przez ebay.

Paypal jest jeszcze w miare ok - przynajmniej takie ja mam doswiadczenie.

 

Np sprzedaz przez ebay, kupujacy otrzymuje towar kilka dni po terminie - jednak wczesniej był spor ze przesylka nie doszła terminowo, ebay zabral mi pienadze pod pretekstem ze przesylka porawdopodobnie zagineła ( po kilku dniach od sporu przesylka doszla do klienta i numer przesylki wskazywal ze dostarczona) - i nie ma szans odzyskac pieniedzy ebay tlumaczyl że juz oddal te pieniadze i nie moze ich spowrotem zabrac. Kupujacy ma towar i pieniadze i dla nich wszystko jest ok ( takich przypadkow mialem kilka)

Inne przypadek z ebay - klient stwierdzil ze przedmiot był uzywany bo zostal wyprasany - napisalem mu nie ma problem ze zwrotem jak mu sie cos nie podoba ale na jego koszt, bo wszystko bylo ok. Skonczylo sie tak ze stracilem towar i pieniadze - przy sprzedazy przez payapl to by było niemozliwe.

Na paypal mialem tez przypadki opozniem i czekali tam az przesylka dojdzie wiec zadnych pieniedzy nie stracilem ( ta sama sytuacja przez ebay stracony towar i pieniadze)

 

inne przypadki w paypal - kupujacemu cos nie podobało zrobil spór w payapl,  paypal rozstrzygnął ze kupujacy ma zrobic zwrot na swoj koszt, a innym przypadku byl klient ktory twierdzil ze cos mu sie tam źle układa i chce zrobic zwrot albo mam mu zwrocic duza czesc tego co zapłacił i w payapl to ja wygralem ten spór (na ebay było by to niemozliwe bo tam zawsze wygrywa kupuajcy nawet w przypadku ewidentnych naciagniec).

 

MOJE DOSWIADCZENIE JEST TAKIE ZE PAYPAL JEST DO ZAKCEPTOWANIA, DLA EBAY JESTES ZEREM KTORE STRZYŻE SIE NA KROTKO ( co to duzo mowic ja sie czuje poprostu okradziony przez ebay)

 

 

Wiadomość 12 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: return request -narzędzie dla złodziei,cwaniaków i oszustów

To jest jedno wielki oszustwo. Kupujący zgłosi sprawę o niezgodność przedmiotu z opisem i nie dość, że dostanie pełny zwrot to jeszcze przedmiot zostaje u niego. Tak mi orzekł rozstrzygający spór eBay. 

Wiadomość 13 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: return request -narzędzie dla złodziei,cwaniaków i oszustów

dokładnie - czyste złodziejstwo

Jestesmy tak przez ebay dymani ze jak to mówie komus nie znajacemu tematu ebay to mi nie wierzy ze mozna tak kraść. I to wszystko zgodnie z zasadami ebay. Dlatego kupowac ja juz tam nic nie kupuje, bo nie bede wspierał kogos kto mnie okrada - czasami cos tam jeszcze sprzedam ale genralnie olalem to, bo ile mozna dac sie okradac. Oni maja polityke ze sprzedawców dymamy bo zawsze przyjdą nowi - tylko niech sie na tym nie przejadą.

Wiadomość 14 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: return request -narzędzie dla złodziei,cwaniaków i oszustów

Zlodzieje ebay . Ja zgłaszam sprawę na policję ! Za takie praktyki . Towar wysyalem . Po 4 tygodniach kupujący kliknął iż przedmiotu nie ma . Oni oddali pieniądze . Paczka za miesiąc dotarala z zebrałem wszytkie dokumenty o dostarczeniu paczki . Ebay nie chce oddać pieniadzy . Zwykli złodzieje i krętacze ! Sprawa trafia na policję . W moim kraju za przywłaszczenie takiej kwoty idzie się do więzienia ! 

Wiadomość 15 z 15
ostatnia odpowiedź