anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nadużywanie programu ochrony kupujacych

Hej, mam problem z pewnym Panem. Napisze w skrócie. 

 

Sprzedaż na ebay.de Kupuje francuz. Wysyłka nastepnego dnia, niestety przez covid opóżniona. Francuz otwiera sprawę o nie otrzymanie przedmiotu, dzień potem paczka zostaje doręczona. Po doreczeniu paczki Francuz "włącza" ebay do sprawy. Ebay potwierdza doręczenie paczki i zamyka sprawe na moja korzyść. Francuz Otwiera kolejna sprawę "zwrot towaru" Towar niezgodny z opisem. Nie miałem wyjścia, musiałem zaakceptować zwrot. Lepiej stracic koszty wysyłki niz towar warty 2k. Ale w głębi duszy czułem że wyśle mi w paczce zwrotnej cegły...

 

No ale czekałem na informacje o wysyłce zwrotnej od francuza. Po 15 dniach od akceptacji zwrotu, koleś znowu "włącza" ebay. Następnie dostaje wiadomość od ebay że jak nie rozwiążę sprawy, to ebay zwróci środki kupujacemu bez konieczności zwrotu towaru... Jednoczeście sprawa została "zawieszona" Czy przypadkiem osoba kupujaca, która otwiera sprawe o "zwrot" , nie ma ustawowo na to 14 dni od chwili otwarcia takiej sprawy?

 

 

Wiadomość 1 z 13
ostatnia odpowiedź
3 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

nadużywanie programu ochrony kupujacych

Dziwne, moze we Francji jest inaczej, ale w polskim, USA Ebay mozna otworzyc sprawe tylko raz, bez odwolania. Przerabialem.

 

Tak samo , musi nastapic odeslanie aby Ebay rozstrzygnelo. Ale masz racje, moze odeslac cegle....

 

Dowiedz sie dlaczego mogl otworzyc sprawe drugi raz?  Ile razy moze otwiera?!   Pisz do Ebay odwolanie, zajrrzyj na francuskie forum uzytkownikow i tam zapytaj.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 13
ostatnia odpowiedź

nadużywanie programu ochrony kupujacych

Może spróbuj napisać do Obsługi Klienta EbayPL -czli obecnie nie masz ani towaru ani kasy ?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 13
ostatnia odpowiedź

nadużywanie programu ochrony kupujacych

polski ebay nie odpisuje, odwołanie jak zwykle to samo. Nic już nie zrobie... jestem -2k i towar w plecyuj mnie zaraz strzeli. 

 

 

 

Nie możemy zwrócić Ci pieniędzy

Witaj Rafał,

Po przeanalizowaniu sprawy postanowiliśmy podtrzymać pierwotną decyzję. Nie możemy uznać Twojego odwołania, ponieważ stwierdziliśmy, że pierwotna decyzja była prawidłowa.

Nie otrzymasz zwrotu pieniędzy za tę sprawę.

Środki PayPal z tej transakcji nie będą dostępne do wypłacenia, aż prośba zostanie zamknięta. Możesz jednak nadal użyć tych środków, aby zwrócić pieniądze kupującemu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 5 z 13
ostatnia odpowiedź
12 ODPOW. 12

nadużywanie programu ochrony kupujacych

Dziwne, moze we Francji jest inaczej, ale w polskim, USA Ebay mozna otworzyc sprawe tylko raz, bez odwolania. Przerabialem.

 

Tak samo , musi nastapic odeslanie aby Ebay rozstrzygnelo. Ale masz racje, moze odeslac cegle....

 

Dowiedz sie dlaczego mogl otworzyc sprawe drugi raz?  Ile razy moze otwiera?!   Pisz do Ebay odwolanie, zajrrzyj na francuskie forum uzytkownikow i tam zapytaj.

Wiadomość 2 z 13
ostatnia odpowiedź

nadużywanie programu ochrony kupujacych

Pierdole tego ebaya 

Sprawa nr 5257582031 została zamknięta


Witaj ***,

Zwróciliśmy kupującemu **** kwotę EUR 515,00 z tytułu sprawy nr 5**** dotyczącej przedmiotu B*****. Sprawa jest już zamknięta, a Twoja automatyczna forma płatności zostanie obciążona kwotą EUR 515,00 za 10 dni.

Możesz wyświetlić szczegóły sprawy w Centrum rozstrzygania.
Wiadomość 3 z 13
ostatnia odpowiedź

nadużywanie programu ochrony kupujacych

Może spróbuj napisać do Obsługi Klienta EbayPL -czli obecnie nie masz ani towaru ani kasy ?

Wiadomość 4 z 13
ostatnia odpowiedź

nadużywanie programu ochrony kupujacych

polski ebay nie odpisuje, odwołanie jak zwykle to samo. Nic już nie zrobie... jestem -2k i towar w plecyuj mnie zaraz strzeli. 

 

 

 

Nie możemy zwrócić Ci pieniędzy

Witaj Rafał,

Po przeanalizowaniu sprawy postanowiliśmy podtrzymać pierwotną decyzję. Nie możemy uznać Twojego odwołania, ponieważ stwierdziliśmy, że pierwotna decyzja była prawidłowa.

Nie otrzymasz zwrotu pieniędzy za tę sprawę.

Środki PayPal z tej transakcji nie będą dostępne do wypłacenia, aż prośba zostanie zamknięta. Możesz jednak nadal użyć tych środków, aby zwrócić pieniądze kupującemu.

Wiadomość 5 z 13
ostatnia odpowiedź

nadużywanie programu ochrony kupujacych

Własnie dostałem lubianą przez wszystkich wiadomość :Biorąc pod uwagę fakt, że udzielono Ci już wszystkich możliwych informacji, kolejne e-maile w tej samej sprawie będą przez nas czytane, ale pozostaną bez odpowiedzi. Oby cały dział obsługi łacznie z całym zarządem ebay zdechł na covid

Wiadomość 6 z 13
ostatnia odpowiedź

nadużywanie programu ochrony kupujacych

Rada, nie moja choć się do niej stosuje pochodząca od wielu doświadczonych jak ty na forum eBay.com: na eBay nie sprzedaje się drogich rzeczy.Od tego są inne portale gdzie sprzedawca jest bezpieczniejszy.
Nie sprzedawaj na eBay czegos czego
nie stać cię stracić.
Ciekawe czy mógłbyś zdziałać coś prawnie szczególnie jeśli eBay zlamał regulamin. Sprawdź co pisze w zasadach o warunkach zwrotu zakupu w celu uzyskania zwrotu zapłaty.

Nie moja
Wiadomość 7 z 13
ostatnia odpowiedź

nadużywanie programu ochrony kupujacych

kasa umoczona, koleś nie odpisuje. Wysłałem do ebay wiadomość

"eBay scammers - everyone knows that. The case was reported to the consumer ombudsman. He is also preparing a class action lawsuit against eBay I already have 193 sellers from Poland cheated by ebay in the same or similar way See you in court 🙂 " zobaczymy co te ku*wy odpiszą:D

Wiadomość 8 z 13
ostatnia odpowiedź

nadużywanie programu ochrony kupujacych

a czy nie było tak, że po zaakceptowaniu zwrotu to pewnie musiałeś mu podesłać etykietę nadawczą? A czekając to później wiadomo, że mógł to zgłosić i zatrzymać wszystko.

To jest trochę chora zasada bo płacąc przez paypal ma się darmowe zwroty (tj refundowane do jakiejś tam kwoty)

 

@marek101

 Można wystawiać coś na np. ebay.de i tylko wpłata na konto przez transfery sepa. Kwestia tylko pominięcia paypala

Wiadomość 9 z 13
ostatnia odpowiedź

nadużywanie programu ochrony kupujacych

Ebay oszukuje tak ludzi od wielu lat . Prawie zawsze stoi po stronie kupującego. A kupujący tak się nauczyli oszukiwać sprzedających a ebay w tym pomaga.

Wiadomość 10 z 13
ostatnia odpowiedź