limity sprzedaży na ebay de. i uk.

fashion._.house
Użytkownik

Witam


na ebay.de i uk. dla nowych jest limit sprzedaży do 100 artykułów na miesiąc. nie ma sprawy ,można przeżyć , ale mój problem zaczął się w grudniu , kiedy to limity te się nie odnowiły.


Ebay  w odpowiedzi przysyła mi ciągle tą samą regułkę na zasadie kopiuj-wklej , która nawet nie odpowiada na zadane im pytania.


Może spotkał się ktoś z taką sytuacją i podpowie co robić.


Dodam , że przeniosłam się tu z allegro po 8 latach handlu , z nadzieją ,że jest tu "normalnie". Fakt , faktem - jest dużo lepiej  , ale jak nie można wystawiać na zagranicznych serwisach wszystko bierze w Leb.


Pozdrawiam serdecznie.

Wiadomość 1 z 17
ostatnia odpowiedź
16 ODPOW. 16

limity sprzedaży na ebay de. i uk.

czy jestes w stanie sprzedawac z kilku roznych kont ebay?

Wiadomość 2 z 17
ostatnia odpowiedź

limity sprzedaży na ebay de. i uk.

fashion._.house
Użytkownik

Tak , jestem w stanie a nawet bym chciała , gdyż nasza firma ma kilka rodzajów asortymentu i fajnie by było rozdzielić to miedzy kontami , ale czytałam jakiś wątek tu na forum , że komuś poblokowli konta i sprzwdzają czemu sprzedawał na dwóch kontach (śmiechu warte ,same pozytywy , kupujący zadowoleni , legalna firma , a tu masz ,  blokują cię).


Wczoraj pojawiła się u mnie iskierka nadziei  , mianowicie pozamykałam otwarte spory i można było wystawiać na de. , ale po wystawieniu 3 aukcji znowu komunikat o limicie 100 artykułów na miesiąc z informacją , że nadal bez przeszkód mogę wystawiać w serwisie , w którym jestem zarejestrowana.


DZIĘKI WIELKIE ale gdyby tutaj się coś działo to bym miała głęboko serwisy zagraniczne. Zbudować pozytywnej opinii sprzedającego na polskim serwisie się nię nie da , przynajmniej nie przez 90 dni , które proponuje ebay.


Niestety na początku tu mi się podobało , ale teraz zaczynam się czuć potencjalnym oszustem i złodziejem , jeszcze chwila a zaczne mieć wyrzuty sumienia.


Suma sumarum sytuacja wygląda tak , że chyba zaczniemy ponownie wystawianie na alledrogo .


Pisząc do obsługi na de. olewają cię , pisząc na uk. nawet nie odpowiadają a pisząc do pl. za każdym razem dostaje tą samą regułkę wklejoną , bez konkretnych odpowiedzi , no może poza tym że jedni piszą "zwróć się do serwisu w którym wystawiasz aukcje" , a drudzy "zwróć się do serwisu w którym jesteś zarejestrowany".


Nie można tu pominąć "Wartości społeczności eBay"  gdzie możemy przeczytać "Wierzymy, że ludzie z natury są dobrzy"


oraz "Zachęcamy do traktowania innych osób tak, jak sami chcemy być traktowani" .


Może przeczyta to jakiś admin i się wypowie na jakiej zasadzie działa limit sprzedaży 100 artykułów na miesiąc , gdy w jednym miesiącu można wystawić 100 a w następny już nic.


Pozdrawiam


Wiadomość 3 z 17
ostatnia odpowiedź

limity sprzedaży na ebay de. i uk.

no tak to przykre, ale niestety czasem tak tu traktuja


 


nie wiem, czy to celowe, ale widze ze wystawiacie aukcje tych samych przedmiotow rozniacych sie np. tylko rozmiarem.


byc moze bardziej oplacalne byloby wystawienie aukcji z wersjami, czyli jednej aukcji wielu tych samych przedmiotow z roznymi kolorami czy rozmiarami..?


 


przynajmniej mniej aukcji bedzie sie Wam wtedy liczyc do limitu sprzedazy 🙂

Wiadomość 4 z 17
ostatnia odpowiedź

limity sprzedaży na ebay de. i uk.

fashion._.house
Użytkownik

co do aukcji niema to znaczenia , te które mamy wystawione są na pl. gdzie limitu niema , ale na zagranicznych serwisach z tego co zauważyłam , do limitu nie liczą się aukcje , tylko ilości wystawionych sztuk , tak więc aukcja kup teraz  z 10 sztukami zmniejsza limit o 10 , ale jak się ma limit zerowy to też większego znaczenia niema. Z resztą  można wrzucać kilka aukc ji dziennie nz de. lub uk. , zrobić duży odnośnik do swoich aukcji , a reszte na pl. , wtedy to ma sens.


Ale mniejsza z tym , dziś wróciliśmy na alledrogo ( wyjścia nie ma), oczywiście tutaj też jeszce chwilę sprubujemy.


A teraz opiszę Ci oraz innym zainteresowanym temetem jak to wygląda ze strony serwisu ebay , gdyż w dniu dzisiejszym dodzwoniliśmy się do ebay.de i ucieliśmy sobie dość długą pogawendkę ( Pan z niemieckiej obsługi bardzo miły , sympatyczny i pomocny).


A więc od początku . W moim mniemaniu limity zostały nałożone przez serwisy zagraniczny , co byłoby  logiczne , dbają o swoich i tyle.


Pan z ebey.de uświadomił mi , że tak nie jest , mianowicie limity nałożone są  przez serwis macierzysty  i tylko tam mogą je zmienić lub zlikwidować . Poinformował mnie , że użytkowmicy ebay w niemczech i austri nie są objęci żadnymi limitami i dobrym rozwiązaniem byłoby zarejestrowanie się w którymś z w/w , niestety trzeba mieć tam meldunek.


Na temat limitów lub nieprawidłowego ich działania należy rozmawiać ze swoim serwisem..


Rozmowa była dość długa przyjemna i niestety kosztowna , ale tam przynajmniej można do kogoś zadzwonić i się czegoś dowiedzieć bez otrzymywania meilem w kółko tych skopiowanych informacji nie na temat ...................


Pozdrawiam

Wiadomość 5 z 17
ostatnia odpowiedź

limity sprzedaży na ebay de. i uk.

retro-ambient
Użytkownik

Identyczna sytuacja spotkała i mnie,z tą małą różnicą,że mogę wystawić AŻ jedną aukcję na 24 godziny,po czym pojawia się komunikat:


"Z przykrością informujemy, że wystawianie dodatkowych artykułów z Twojego konta eBay jest w tej chwili niemożliwe. Aby zapewnić bezpieczeństwo dokonywanych transakcji, na konta nakładane są czasami limity sprzedawania. Nie kwestionują one jednakże w żadnym wypadku Twojego członkostwa eBay. Aby uzyskać więcej informacji w związku z zaistniałą sytuacją, prosimy o nawiązanie kontaktu z Działem Bezpieczeństwa eBay. W tym celu skorzystaj z formularza kontaktowego zamieszczonego na następującej stronie pomocy.


Cenimy Cię jako członka naszej społeczności i mamy nadzieję na kontynuację dobrych relacji. Z góry dziękujemy za Twoją szybką reakcję i współpracę w powyższej sprawie."



Co ciekawe jako "post-regiment" czyli moje pierwotne konto - także nie mogę przeglądać forum,bo rzekomo "nie mam uprawnień" - cenzura?


Oczywiście ta sama regułka,że powinieniem zwrócić się do serwisu brytujskiego,tam mówią,że jestem zarejestrowany w PL,więc tam powinienem kierować się w przypadku problemu - klasyczna "spychologia" ! Na dodatek pracownik Ebay.pl bez problemu likwiduje limity związane z nowym kontem,powiązując jest ze starym,a stare konto ma blokadę sprzedaży,której istnienia nikt z Obsługi Klienta nie potrafi mi rzeczowo i logicznie wyjaśnić. Inny pracownik napisał we wtorek,że sprawa została skierowana do "nadrzędnego działu" i mam czekać na odpowiedź.Pozostaje wałkować temat,najeść się cierpliwości.


Poinformuję o finiszu tej abstrakcyjnej sytuacji.

Wiadomość 6 z 17
ostatnia odpowiedź

limity sprzedaży na ebay de. i uk.

powiem krótko i na temat, zadzwoniłem do serwisu ebay.co.uk, gadałem z miłą Panią po angielsku okazało się że jest Polką więc przeszliśmy na ojczysty język (jak ktoś nie chce gadać po angielsku mozna poprosić o Polską obsługę), Pani z obsługi powiedziała żeby przesłać fakturki na towar który sprzedaję, i dokumenty związane z rejestracją firmy (wszystko wyszczególniła mi w e-mailu który po naszej rozmowie mi wysłała) w ciągu 24 h limit został zwiększony 5x pięciokrotnie (ilościowy i kwotowy), procedurę mozna powtarzać co miesiąc - można zadzwonić za miesiąć jeszcze raz i dostać jeszcze większe limity.



Wszystko trwało mniej więcej 24h bez problemów, szybko i profesjonalnie.

Wiadomość 7 z 17
ostatnia odpowiedź

limity sprzedaży na ebay de. i uk.

@fashion.house.



Niestety tak to jest jesli ma się mało feedbacku to są limity i to w każdym serwisie. Ten miły Pan z niemieckiej obsługi niestety nie jest świadomy wszystkich możliwych ograniczeń na kontach i pierwsze słyszę, żeby użytkownicy z Austrii, czy Szwajcarii/Niemiec nie mieli żadnych ograniczeń przy wystawianiu aukcji na innych ebaya'ch niż macierzysty. tego typu ograniczenia obowiązują w każdym serwisie.



Kiedy miałem mniej niż 10 feedbacku jako sprzedawca to po wystawieniu 3 aukcji na eBay.de złapał mnie niemiecki limit, dopiero po nastukaniu trochę więcej komentarzy mogłem wystawiac na innych eBay'ach



@retro.ambient



Limity są nakładane przez serwis, w którym próbujesz wystawiac aukcje i zawsze otrzymujesz alert w danym języku. Jeśli to jest po niemiecku to piszesz do niemieckiego eBay'a, po angielsku to do eBay.co.uk lub eBay.ie/eBay.com. Macierzysty serwis nie ma tu nic do rzeczy. tak sie sklada ze frontowi pracownicy firmy nie zawsze sa zaznajomieni ze wszystkimi mozliwymi blokadami i czasami moga sie mylic. Chociaz Twoja sprawa jest dziwna trzeba to przyznac. Na pewno nie odpuszczaj, pisz w sprawie limitów do skutku.



Pozdr.

eBay.pl to Twoje okno na świat!
Wiadomość 8 z 17
ostatnia odpowiedź

limity sprzedaży na ebay de. i uk.

supergravur
Użytkownik

Witam,



zadzwoncie do ebay.de, porozmawiajcie z miłymi paniami z obsługi i zwiększa wam limity na tyle ile chcecie. Mi nie mając zadnych pozytywow na ebay.de zwiekszyli do 10000 sztuk i 60 000 EUR obrotu miesięcznie.

Wiadomość 9 z 17
ostatnia odpowiedź

limity sprzedaży na ebay de. i uk.

A jak ktos nie szprecha po niemiecku?

eBay.pl to Twoje okno na świat!
Wiadomość 10 z 17
ostatnia odpowiedź