anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru, wstrzymana płatność, zwrot pieniędzy w Paypal - jak to działa?

Anonymous
Nie dotyczy

Mam taka sytuację. Sprzedałem bluzę do Amsterdamu. Klient otrzymał lecz stwierdził, że jest jakiś problem i zrobił coś, że wstrzymano jego płatność w Paypal. Dałem mu adres żeby odesłał i mam zwrócić mu pieniądze. I tu mam wątpliwości. Czy ja powinienem zwrócić mu pieniądze kiedy otrzymam z powrotem tę bluzę, a Paypal odblokuje mi tą jego wpłatę czy ta wstrzymana wpłata wróci już do niego i nie muszę mu ja oddawać. Nie chciałbym żeby dostał zwrot dwa razy. Jak to jest?

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Zwrot towaru, wstrzymana płatność, zwrot pieniędzy w Paypal - jak to działa?

Witam ,                                                                                                                                                                                         Sprawa wygląda następująco. Sprawdz, czy w Holandii jest Ochrona Kupujących. Następnie spodziewaj się ,że kupujący otworzy Tobie spór . Może mieć prawo otworzyć spór na PayPal lub eBay.nl . Zawsze może otworzyć tylko jeden spór ale to w zupełności wystarczy aby osiągnął swój cel. W najgorszym przypadku; Tracisz towar czyli ''bluzę'' oraz płatność dokonaną za pośrednictwem PayPal. W przypadku sporu otwartego za pośrednictwem eBay.nl ( nie wiem czy ma taką możliwość) ? PayPal zwróci twoją płatność na rzecz sporu . Tym samym twoje konto na eBay.pl zostanie na jakiś czas zablokowane. Nie będziesz mógł wystawiać aukcji , a te które posiadasz będa znikać. Najlepiej jest gdy sprzedawca z kupującym dojdzie do porozumienia. Jak dobrze zrozumiałem jestes skłonny do zwrotu pieniędzy na rzecz kupującego. Kupujący powinien odesłać bluzę do Polski. Zrobi to , tak przypuszczam ponieważ PayPal gwarantuje zwrot towaru do sprzedawcy na twój koszt. Nie masz wyjścia . Musisz się zgodzić . W razie wątpliwości możesz pytać. Chętnie odpowiem na forum. Oprócz tego masz na PayPalu ochronę sprzedawcy ( wysyłka musi być zawsze zgodna z danymi na PayPalu). Jesli zmieniłes bo kupujący prosił to twój błąd. Tracisz ochronę sprzedającego i nie otrzymasz refundacji za wysyłkę zwrotną do Polski.                                                                                                                                                                                      Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Zwrot towaru, wstrzymana płatność, zwrot pieniędzy w Paypal - jak to działa?

Anonymous
Nie dotyczy

Dogadałem się, że zwrócę mu część wpłaty, a on nie bedzie mi odsyłał. Przelałem mu umówioną kwotę, a jego pierwotna wpłata dalej jest wstrzymana. On pisze, że on nie otwierał sporu w Paypal.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Zwrot towaru, wstrzymana płatność, zwrot pieniędzy w Paypal - jak to działa?

Witam,                                                                                                                                                                                           Mam odmienne zdanie na temat twojego kupującego. Wydaje mi się ,że w eBay.nl nie mają ochrony kupujących i sprzedających. Sam możesz sprawdzić na swoim koncie PayPal czy otworzył Tobie spór. Masz w historii konta. PayPal może wstrzymać środki na wniosek kupującego w takiej sytuacji. Masz jeszcze ewentualność. Napisz do PayPal podając numer transakcji PayPal i poproś o wyjaśnienie. Możesz zadzwonić. Koszt połączenia to niestety 2 zł za minutę.Podajesz kod autoryzacji i rozmawiasz po polsku. Byłbym ostrożny na twoim miejscu. Kupujący będzie zadowolony . Bluza + zwrot za transakcję i jeszcze twoja częściowa rekompensata ,która jemu obiecałeś. Warunkiem zwrotu pieniędzy w PayPal  na konto kupującego jest tylko jego potwierdzenie zwrotu towaru. Jeśli przedstawi dowód nadania przesyłki to PayPal zwróci mu płatność. Nie czekają nawet czy paczkę otrzymasz i co jest jej zawartością. Instytucja PayPal jest nastawiona na pobieranie prowizji.Zawsze uczymy się na błędach.                                                 Pozdrawiam

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź