anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany w przepisach o podatku VAT w Niemczech

Witam,

Mam pytanie do sprzedawców, którzy oferują swoje produkty w Niemczech.

Pewnie spotkaliście się z informacją aby przesłać zaświadczenie o odprowadzeniu Vat w Niemczech. 

Jak to rozwiązaliście? Macie takie zaświadczenie?

 

Więcej info: https://strefasprzedawcy.ebay.pl/vat-sprzedaz-w-niemczech

 

Pozdraiwam 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Zmiany w przepisach o podatku VAT w Niemczech

Witam

 

Wszystko zależy od tego, czy sprzedawca ma obowiązek rejestracji w Niemczech. Ten obowiązek występuje

w momencie sprzedaży z magazynu na terenie Niemiec lub przy przekroczeniu limitu 100.000 EUR.

Wówczas musi nastąpić rejestracja i wydawane jest przez niemiecki urząd zaświadczenie według §22f UStG.

 

Natomiast jeżeli sprzedawca nie ma obowiązku rejestracji na terenie Niemiec oraz nie rejestruje się dobrowolnie na terenie Niemiec urząd nie wydaje zaświadczenia.

 

Ustawa, jak i wydane wyjaśnienie Niemieckiego Ministerstwa Finansów z dnia 28.01.2019 (BMF v. 28.01.2019 - III C 5 - S 7420/19/10002 :002 BStBl 2019 I S. 106) mówią następująco:

 

...."W przypadkach, w których przedsiębiorca dostarczający nie dokonuje transakcji podlegających opodatkowaniu w Niemczech, a zatem nie wymaga opodatkowania, nie jest wymagane świadectwo zgodnie z § 22f ust. 1 zdanie 2 UStG. Dotyczy to w szczególności następujących przypadków:

Przedsiębiorcy, którzy eksportują wyłącznie dostawy na terytorium Wspólnoty, o których mowa w § 3c UStG, ale nie podlegają opodatkowaniu w kraju w związku z zastosowaniem progu dostawy w § 3c ust. 3 UStG. W takich przypadkach operator rynku elektronicznego może przedstawić dowód rejestracji podatkowej identyfikatora VAT nadanego firmie dostarczającej i ważny w momencie dostawy numer podatkowy. O ile przedsiębiorca dostarczający nie ma identyfikatora VAT, operator rynku elektronicznego ma w odpowiedni sposób wykazać, że wykonane przez przedsiębiorcę dostawy nie podlegają opodatkowaniu w kraju, ponieważ próg dostawy zgodnie z § 3c ust. 3 zdanie 2 nr 1 UStG nie został przekroczony (np. Złożenie odpowiedniej deklaracji przez przedsiębiorcę, zob. Pkt 18)".......
.......
"To samo dotyczy przypadków, w których przedsiębiorca poinformował operatora rynku elektronicznego, że nie istnieje zobowiązanie podatkowe w Niemczech zgodnie z § 3c ust. 3 UStG,......"

 

W świetle ww. ustawy stwierdzamy: Jeżeli złoży Pan oświadczenie wobec Ebay, że nie przekroczył Pan progu sprzedaży do Niemiec (100.000 EUR) oraz przekaże dowód że jest Pan podatnikiem w Polsce, to Ebay w świetle ustawy i rozporządzenia jest wolna od odpowiedzialności. I nie musi otrzymać od Pana zaświadczenia według §22f, aby uniknąć odpowiedzialności. Natomiast musi otrzymać od Pana potwierdzenie że jest Pan podatnikiem oraz oświadczenie że nie przekroczył Pan progu. 

 

Niemniej w praktyce okazuje się skuteczniejsze dokonanie dobrowolnej rejestracji w niemieckim urzędzie i uzyskanie 

zaświadczenia według §22f UStG.

 

W razie dalszych pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiam

Robert

 

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Zmiany w przepisach o podatku VAT w Niemczech

witam ja mialem kilka przedmiotow sprzedanych w tym roku na ebay z terytorium niemiec (ze wzgledu na to ze mam tu rodzine oni wyslali mi paczke) teraz weszly nowe przepisy i zamierzam wysylac towar z PL . Ebay chce bym przedstawil zaswiadczenie do 1 pazdziernika bo w przeciwnym przypadku zablokuje mi konto. CO teraz. w PL nie jestem na VAT bo mam male obroty. Vat mi sie nie oplaca. w niemczech tez nie moge byc na vat . Jak rozwiazac ta sytuacje?? Pozdrawiam

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Zmiany w przepisach o podatku VAT w Niemczech

Zmień wysyłkę na PL i po problemie

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Zmiany w przepisach o podatku VAT w Niemczech

Witam. okazalo sie ze w PL musialem sie zarejestrowac jakos podatnik Vat wiec chcialem ruszyc ze sprzedaza w ebay.de. Wystawilem oferte na ebay.pl i jest wszystko ok. Gdy chcialem wystawic oferte na ebay.de dostalem taki komuniat
"
Es scheint ein Problem mit diesem Angebot zu geben.
Unfortunately this account appears to be in violation of our policy that you must comply with German tax rules, so we have restricted your ability to list items. We recommend that you ensure you comply with your tax obligations and if necessary, seek professional tax advice.{e66759-1017507x}
"

Czy ktos wie o co chodzi???

Podczas wystawiania przedmiotu sam musialem wpisac stawke vat wpisalem 23% wiadomo.. W danych firmy mam podane wszystkie dane Nip pl wysylka z PL itp

pozdrawiam
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź