anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Widoczność ofert na ebay.co.uk i innych europejskich oraz błędy konfiguracji

Witam.
Od niedawna zaczeliśmy sprzedaż na ebay - niestety na portalu "alle" sprzedaż  coraz mnie się opłaca.
Ale wracając do tematu - byłbym bardzo wdzięczy  za udzlelenie rady w kilku kwestiach odnośnie  kilka pytań odnośnie widoczności na zagranicznych portalach ebay - niemcy, anglia (docelowy odbiorca), francja itd.

1.Czy wystawiając na ebay.pl i udostępniając wysyłkę za granicę nasze oferty są widoczne w ich wyszukiwarkach?
2.Czy mając abonament na sklep w ebay.pl można również  wystawiać przedmiot na sprzedaż na zagranicznych serwisach ebay
(po zalogowaniu na ebay.de lub ebay.co.uk)?
3.Czy za granicą tak samo widocznę sa wersje produktu?

Cały czas uczymy się oraz staramy  poprawiać nasz sklep.
Mamy trochę wejść jednak narazie żadnej sprzedaży.

Zaczynamy sie zastanawiać czy nie jest to może kwestia jakieś błędnej konfiguracji (wysyłką tylko i wyłącznie do europy).

Również jeżeli ktoś z większym doświadczeniem  chciał i mógł zerknąć na nasz sklep czy nie zkaradły się tam błędy na poziomie podstawowym.

Poniżej link do naszego sklepu:

http://www.ebay.pl/sch/warsztatherbaty/m.html?_nkw&_armrs=1&_ipg&_from&rt=nc&LH_PrefLoc=2&_trksid=p2...

Z góry dzięki za wszelkie  odpowiedzi!


Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Widoczność ofert na ebay.co.uk i innych europejskich oraz błędy konfiguracji

Ad.1 TAK -mając min. 10 komentarzy i po 90 dniach od 1 sprzedaży

Ad.2 TAK

Ad.3 Najpierw widoczne są z danego kraju- np. w Niemczech z Niemiec. Jeśli w danej kategorii nie ma produktu, pokazują się z innych krajów. Tak jest np. w twoim przypadku- wyświetlasz się  w niemieckim ebay, bez zmiany ustawienia w lewym panelu na ebay świat, ponieważ po wpisaniu nazwy produktu nie pojawiają się oferty niemieckie. Nota bene- nazwy masz po angielsku i polsku. Niemiec szukając nie wpiszew wyszukiwarce polskiej/angielskiej  nazwy.

 

Herbata ma być roiboos czy roibis- popatrz jak masz nazwaną kategorię aa jaki jest tytuł w aukcjach.

 

Sprawdz w sklepie jakie masz słowa kluczowe.

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Widoczność ofert na ebay.co.uk i innych europejskich oraz błędy konfiguracji

“Preaper” powinno byc Prepare

 

We are really and not only in the virtual world. – to nie ma sensu. Co chcecie powiedziec?

 

Our shop located in Cracow, Poland”.

Powinno byc “Our shop is located in Cracow, Poland.”

Podalbym adres tak jak sie wyswietla na mapce

Brzozowa 20, 33-332 Kraków

 

Lektura tego watku pomoze odnosnie widocznosci aukcji

 

http://community.ebay.pl/question/Dla-Sprzedawc%C3%B3w/Nie-Wida%C4%87-Mojej/2000000297?&#msg20000007...

 

a tego jak sprzedawac za granica

 

http://community.ebay.pl/t5/Dla-sprzedawc%C3%B3w/jak-wystawi%C4%87-aukcj%C4%99-na-ebay-com/qaq-p/540...

 

Aukcje sa widoczne na innym ebay niz ten na ktorym ja wystawiles jesli kupujacy zaznaczy opcje “szukaj na calym ebay” w wyszukiwaniu zaawansowanym (niestety, niewielu kupujacych korzysta z tego dodatkowego klikniecia). Moze czesciej uzywaja tej opcji kolekcjonerzy, poszukujacy artykulow trudnych do zdobycia lub typowo regionalnych.

 

Najkorzystniejszym jest wystawianie swojego towaru na tym Ebay na ktorym jest na niego popyt. Najwiekszy popyt jest tam gdzie jest najwiekszy ruch. Najwiekszy ruch jest na www.Ebay.com

 

Wystawiaj na Ebay.com gdzie za drobna oplata aukcja bedzie widoczna na Ebay w UK.

 

Z regul Ebay.com:

http://pages.ebay.com/help/sell/globalexposure.html

 

International site visibility requirements:

The international site visibility feature only appears in the Sell Your Item form if you meet the following qualifications:

You must have a verified PayPal account associated with your seller account.

 

Your listing must offer PayPal as a payment option.

 

You must have a Feedback score of 10 or more.

 

If you’re listing on eBay.com or eBay.ca, your item’s location country can’t be the U.K. or Ireland.

Your item must be posted in an eligible category. Ineligible categories include video games, DVDs and movies, hunting knives, auto parts, and vehicles.

You must offer shipping to the U.K., Europe, or worldwide. Specifying shipping service to these areas is highly recommended, since listings without specified shipping may be moved to the bottom of Best Match search results.

Your listing must meet all applicable country policies.

 

“Limity sprzedaży” (gdzies w polowie strony)

http://pages.ebay.pl/help/export-getting-started.html

 

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Widoczność ofert na ebay.co.uk i innych europejskich oraz błędy konfiguracji

Important not to pour boiling water, but only chilled water at a temperature of 95 ° C.

 

Podalbym w nawiasie w stopniach F jesli kupujacy bedzie z np. USA.

**************************************
Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Widoczność ofert na ebay.co.uk i innych europejskich oraz błędy konfiguracji

Witam. Dołącze się do tematu. Od niedawna próbuje sprzedawać na ebay ale oczywiście mam problemy z widocznościa aukcji za granicą. Na ebay.com mogę wystawiać 50 aukcji za darmo i po osiagnieciu 10 pozytywnych komentarzy od sprzedaży na ebay.pl pojawiła mi sie opcja do zaznaczenia aby wyswietlała się równierz w ebay.co.uk no ale niby opłaty za wystawienie sie sumuja ale po wystawieniu nie jest pobrana to opłata za widocznośc na ebay UK no i oczywiście nie jest w UK widoczna. Może wie ktoś dlaczego ta opcja jest widoczna ale nie działa u mnie. Może to przez to że nie mineło jeszcze 90dni od pierwszej sprzedaży. Ogólnie liczba wyświetleń tez jest mizerna około od 5-20 wyświetleń na miesiąć ma ktos jakąś podpowiedz jak to zmienić?

Pozdrawiam

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Widoczność ofert na ebay.co.uk i innych europejskich oraz błędy konfiguracji

Oferta jest widoczna gdy masz 10 komentarzy + 90 dni od pierwszej sprzedaży.

 

Masz jakiś błąd w kodzie tej aukcji :

http://www.ebay.pl/itm/IMAGE-PRINTED-ON-CANVAS-WALL-ART-FRAMED-4pcs-100x70cm-DECOR-/262224392769?has...

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Widoczność ofert na ebay.co.uk i innych europejskich oraz błędy konfiguracji

Dzieki wielkie. Już poprawione. Czekam na odpowiedz w mojej sprawie. Pozdrawiam

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Widoczność ofert na ebay.co.uk i innych europejskich oraz błędy konfiguracji

Można napisać książkę ale tylko wtrącę. Opłata na ebay.uk nie jest wcale taka drobna bo wynosi dodatkowe 50 centów do tego 30 centów standard to masz 80 centów. Owszem przy 10 aukcjach to nic ale jak masz 300 - 400 to trochę jest. Coś za coś. Choć jak zauważyłem przy dobrej sprzedaży na ebay.com 90% aucji jest widoczna na ebay.uk bez dopłaty, Pozycjonowanie przy dobrej sprzedaży.

Jeszcze jedno. Cięzko się odnieść to Twojego pytania przy tej ilości wystawionych aukcji. To jest absolutne zero aby wymagać dobrego pozycjonowania i widoczności w na całym ebay.

Widoczność satysfakconująca zaczyna sie dopiero od 300 w górę wystawionych aukcji .

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Widoczność ofert na ebay.co.uk i innych europejskich oraz błędy konfiguracji

Uważam, że Ebay.pl to jedna wielka porażka. Ebay nie przywiązuje wagi do większości krajów pomimo ich przynalezności do EU. Portal typowo stworzony  dla USA. Może jeszce UK i DE jakoś funkcjonują ale pozostałe kraje europejskie sa w dalekim tyle.

Szkoda kasy dopóki nie zmienia swojej polityki ale jak widać nie bardzo im na tym zależy. Kilka lat temu zalogowałem sie na Ebay.de bez żadnych problemów, sprzedałem samochód klientowi z Berlina, zapłaciłem ze 400EUR prowizji po czym konto zostało zablokowane, zlikwidowane i ślad po nim zaginął. Także po transakcji która sie odbyła. Jedna wielka ściema i wyłudzanie pieniędzy.

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź