VAT OSS e commerce

Czy ktoś już to rozkminił?

Wiadomość 1 z 38
ostatnia odpowiedź
37 ODPOW. 37

Dot.: VAT OSS e commerce

Witaj greyeagleshopcom, 

Z tego co napisałeś, jasno wynika, że blokada konta była bezpodstawna. Oczywiście zakładam, że nie prowadzisz sprzedaży/wysyłki towarów z terenu Niemiec i nie masz tam magazynu. 

Czy ktoś jeszcze ma taki problem? 

Pozdrawiam.

Wiadomość 21 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

Słuchajcie a to ma być tylko limit na sprzedaz przez Ebay, Amazon? Czy ogolnie limit na sprzedaż wysyłkową? I czy  to ma jakieś znaczenie, że 90% sprzedaży to u nas B2B?

 

Wiadomość 22 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

U mnie to samo,zarejestrowałem się w VAT OSS,podałem NIP ponieważ nie jestem VATowcem w PL i też blokada sprzedaży do DE..

Wiadomość 23 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

u nas to samo, czy ktoś to już ogarnął, blokada na DE a w opcjach wybrane OSS, rejestracja do OSS w lipcu

Wiadomość 24 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

Widocznie rejestracja nie przebiegła prawidłowo,stąd ta blokda..

Wiadomość 25 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

Prawo unijne prawem unijnym, a prawo niemieckie prawem niemieckim. Równo z wprowadzeniem w unii konieczności stosowania oss przy przekroczeniu progu 10000 € Niemcy wprowadzili u siebie obowiązek rejestracji w Niemczech firm z zagranicy. Z tego co się dowiedziałem, nie da się tej blokady inaczej obejść.

Wiadomość 26 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

nie za bardzo rozumiemy co masz na myśli i skąd masz takie informacje?!

Wiadomość 27 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce


@universalautomatics  napisał(a):

Prawo unijne prawem unijnym, a prawo niemieckie prawem niemieckim. Równo z wprowadzeniem w unii konieczności stosowania oss przy przekroczeniu progu 10000 € Niemcy wprowadzili u siebie obowiązek rejestracji w Niemczech firm z zagranicy. Z tego co się dowiedziałem, nie da się tej blokady inaczej obejść.


Piszesz farmazony. Prawo jest dokładnie takie jak u nas i w całej Europie. Rejestrując się w OSS podlegasz jednej i tej samej procedurze co w Niemczech.

Udało mi się załatwić pozytywnie sprawę. Co należy zrobić: 

1. Kontakt z bezpośrednio z niemieckim wsparciem Ebay - e-mail na adres: customerhelp_de@ebay.com

W tytule po niemiecku piszecie np. Oświadczenie dotyczące uczestnictwa w programie OSS. Oczywiście jeśli ktoś ma już zablokowane konto to apelujecie o jego odblokowanie. 

2. W treści maila oświadczacie, że jesteście płatnikiem VAT zarejestrowanym w Polsce pod nr VAT PLXXXXXXXXXX oraz że dołączyliście do programu OSS One Stop Shop z dniem np. 01.07.2021. Dodatkowo załączacie maila (pdf), jaki otrzymaliście z Ministerstwa Finansów o pozytywnej rejestracji w OSS (każdy powinien go dostać). Jeśli ktoś chce, może zrobić jego tłumaczenie, np. przysięgłe ale nie jest to koniecznością. 

Dodatkowo oświadczacie, że towar wysyłacie z terenu PL i tam też ten towar się znajduje (warunek konieczny). 

Na koniec oświadczenie, że wszystkie powyższe dane zgodne z prawdą i spełniają przepisy zawarte w § 18j UStG  (niemiecka ustawa o OSS). 

Możliwe, że przekierują waszą wiadomość do innego działu, trzeba poczekać 3-4 dni. Jeśli po tym czasie nie otrzymacie odp., wyślijcie przypomnienie (odpowiadając na wiadomość z supportu). 

To tyle. Powodzenia!

Wiadomość 28 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

Witam 

mam podobny problem, zaznaczyłem że jestem w oss . Jednak z rozmowy wynika żeby sprzedawać na ebay.de muszę mieć niemiecki numer vat. Oczywiście mam taki numer i wcześniej sprzedawałem w ten sposób. Jednak po przystąpieniu do OSS musiałem z niego zrezygnować. A to spowodowało po jakimś czasie usunięcie wszystkich moich ofert z ebay.de . Nie wiem jak mam dalej postąpić . Ponieważ nie mogę już używać niemieckiego numeru vat. A z tego co zrozumiałem ebay tego wymaga. Inaczej jest na konkurencyjnej platformie , na której przejście na oss wyszło bez problemu. 

 

Wiadomość 29 z 38
ostatnia odpowiedź

Dot.: VAT OSS e commerce

Witam 

mam pytanie , czy udało Ci się wystawić już ponownie przedmioty na niemiecki eBay? Oraz co zaznaczasz w podpunkcie wysyłka, oraz jaką stawkę Vat dajesz? 

Pozdrawiam Krzysztof Modrzejewski 

Wiadomość 30 z 38
ostatnia odpowiedź