VAT 19% oraz 23% doliczany problem

Witam

 

Mam pewien problem z ebay de. Posiadam polską firmą. Wszystko jest zarejestrowane prawidłowo. Od momentu założeia konta otrzymywałem faktury od eBay z VAT 0%. Od czterech miesięcy firma doliczła mi dwie faktury na 19% oraz dwie faktury na 23%. Czy ktoś miał już podobny problem ? W tym momencie płacę podójny VAT bo rozliczam się w Polsce, a eBay wystawia fakturę z VAT 23% lub 19%. 

Proszę o pomoc w problemie.

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

VAT 19% oraz 23% doliczany problem

Mamy ten sam problem. Nasz doradca podatkowy twierdzi, że Ebay.de nieprawidłowo wystawia faktury 23% polskim firmom. Powinien wystawiać 0%. Tego 23% vatu nie da się odliczyć w Polsce, bo ebay nie jest płatnikiem polskiego vatu. Sytuacja jest kuriozalna. 

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

VAT 19% oraz 23% doliczany problem

konrabory, moze chodzi o to ze masz konto zalozone na ebayde i posiadasz dzialanosc w pl i albo masz na koncie zapisany vat z polski albo ew. wogole nie masz podanego na koncie vat ?

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

VAT 19% oraz 23% doliczany problem

Mam ten sam problem.

Jak to rozwiazac?

Mam firme zarejestrowana w Polsce.

Ebay wystawia mi z 0 vatem ale powinnien odjac ich tam vat.

Jak to zrobic zeby otrzymywac prawidlowe faktury

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

VAT 19% oraz 23% doliczany problem

Witam,  Rozwiazali juz Panstwo ten problem z rachunkami od ebay?  Bo mamy ten sam problem. Pozdrawiam

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

VAT 19% oraz 23% doliczany problem

Witam,  Rozwiazali juz Panstwo ten problem z rachunkami od ebay?  Bo mamy ten sam problem. Pozdrawiam

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź