Uszkodzona przesyłka.

Witam, mam problem z kupującym z Rosji. Zakupił 3 przedmioty za łączną kwotę 400zł, przesyłka dotarła i kupujący wysłał że jest zawiedziony, czuje się oszukany i nie chce wystawić mi negatywnego komentarza. Spytałem się co się stało a on wysłał mi zdjęcia uszkodzonych przedmiotów i to mocno uszkodonych (były to metalowe elemety i były pogięte jakby specjalie ktoś je w imadle uszkodził). Zażądał zwrotu pieniędzy bo inaczej wystawi mi negatywną ocenę. Spytałem się go czy spisał protokuł szkody z listonoszem skoro przesyłka była uszkodzona co widać. Nie zrobił tego i powidział że to ja mam złożyć rekamację u siebie na poczce. Stwierdziłęm że zgłoszę to do ebay wymuszenie zwrotu pieniędzy w zamian dobrą opinię. Na drugi dzień zgłosił że chce dokonać zwrotu. Nie jest to tani produkt a kontaktowałem się z pocztą w Polsce i jak chcę się ubuegać o odszkodowanie to odbiorca musi spisać protokuł szkody. Protokuł szkody powinno się spisać przed odebraniem paczesyłii. Jak rozwiązać ten spór? ebay nie chce mi pomóc, chce żebym dogadał się z kupującym.

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Uszkodzona przesyłka.

jesli sprawa (towar) jest tego warta, sprobuj 'zorganizowac' przesylke zwrotna dla kupujacego (czytaj pookryj jej koszt) tak, aby mozna bylo sledzic przesylke zwrotna > kupujacy prawdopodobnie bedzie musial podac w sprawie o zwrot nr przesylki zwrotnej, aby odzyskac kase, bo inaczej moze skonczyc sie na tym , ze po prostu zglosi roszczenie i dostanie pieniadze z powrotem bez koniecznosci zwrotu towaru. pozostaje miec nadzieje ze kupujacy zwroci towar a nie cos innego

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Uszkodzona przesyłka.

NOrmalnie szlak mnie trafia. Zatwierdziłem zwrot kupującego, oczywiście kupujący nie zamieżał zwracać. Z centrum pomocy otrzymałem inforamcję że jeżeli kupujący nie zwróci przedmiotu do 7.10.2018 to rozwiążą sprawę na moją kożyść odblokując pieniądze i usuną negatywny komaentaż. Wczoraj otrzymałem email że przyznali zwrot pieniędzy kupującemu. Normalnie szlak mnie trafił jak oni kryją oszustów i złodzieji.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź