anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UWAGA!!!SUPER WIADOMOŚĆ - OD DZIŚ BRAK TRACKINGU LISTÓW POLECONYCH Z POLSKI NA USPS

JAK W TEMACIE.AMERYKAŃSKA POCZTA POSTANOWIŁA UŁATWIĆ SOBIE PRACĘ I OD DZIS TRACKING LISTÓW POLECONYCH Z POLSKI NIE JEST JUŻ DOSTĘPNY NA ICH STRONIE.

PARAFRAZUJĄC SLOGAN WYBORCZY PANA OBAMY"YES,WE CAN!" - NO!!!WE CAN'T!!!

Wiadomość 1 z 54
ostatnia odpowiedź
53 ODPOW. 53

UWAGA!!!SUPER WIADOMOŚĆ - OD DZIŚ BRAK TRACKINGU LISTÓW POLECONYCH Z POLSKI NA USPS

Dokładnie coś jest nie tak, rano sprawdzałem tracking i wyskoczyła informacja:

 

USPS Tracking™ is unavailable for this product for POLAND.

 

Teraz zaczną się cyrki.

Wiadomość 2 z 54
ostatnia odpowiedź

UWAGA!!!SUPER WIADOMOŚĆ - OD DZIŚ BRAK TRACKINGU LISTÓW POLECONYCH Z POLSKI NA USPS

TO DOTYCZY NIE TYLKO POLSKI ALE PRZESZŁO 100 INNYCH KRAJÓW,TAKŻE NIE MOŻEMY SIE CZUĆ AŻ TAK BARDZO WYRÓŻNIENI PRZEZ NASZYCH SOJUSZNIKÓW ZZA OCEANU.

POWÓD TAKIEJ DECYZJI USPS JEST BAAARDZO PROSTY - OSZCZĘDNOŚCI - OSZCZĘDNOŚCI - OSZCZĘDNOŚCI.

FAKT FAKTEM, USA SĄ PIERWSZYM KRAJEM NA ŚWIECIE,KTÓRY WYCOFUJE SIĘ ZE ŚLEDZENIA LISTÓW POLECONYCH.TO SIĘ NIESTETY -  NAZYWA TECHNOLOGICZNE UWSTECZNIENIE.

AMERYKANIE POTRAFIĄ WYSYŁAĆ SONDY NA KOMETY,PLANETY ITP,TRAFIAĆ RAKIETĄ ZA 1,5MLN$ W CEL ODDALONY O 1300 KM ...................A NIE MAJĄ PIENIĄŻKÓW NA ŚLEDZENIE POLECONYCH LISTÓW Z INNYCH KRAJÓW.PŁACIMY ZA LIST POLECONY(CZYLI PODDANY PROCEDURZE TRACKINGU W KRAJU NADANIA I PRZEZNACZENIA).NIESTETY OD DZISIAJ NIE DOTYCZY TO USA.W TEJ SYTUACJI WYGRYWANIE SPORÓW UWAŻAM ZA NIEMOŻLIWE.

 

Wiadomość 3 z 54
ostatnia odpowiedź

UWAGA!!!SUPER WIADOMOŚĆ - OD DZIŚ BRAK TRACKINGU LISTÓW POLECONYCH Z POLSKI NA USPS

Da się jeszcze na szczęście śledzić paczki poprze ebay, jak dodaje się  numer trackingowy na ebayu i jak kliknie się w ten numer to wyskakuje te małe okienko i tam póki co wszystko działa jak należy. Nie wiem na jak długo, ale mam nadzieję, że tak zostanie. Chociaż tyle ...., z tym że w ogóle tego nie rozumiem, mają całą działającą infrastrukturę więc po co ją wycofywać. Przecież napewno i tak nikt tego ręcznie nie skanuje tylko jakaś maszyna. Teraz pewnie będzie cały customer help zaspamowany przez wysyłających, chcących się dowiedzieć gdzie są ich paczki. 

Wiadomość 4 z 54
ostatnia odpowiedź

UWAGA!!!SUPER WIADOMOŚĆ - OD DZIŚ BRAK TRACKINGU LISTÓW POLECONYCH Z POLSKI NA USPS

Ale to w ogóle myślicie, że nie będzie nawet pisać, jak paczka będzie doręczona? 

Jak to rozumiecie nie będzie tak IN Transit, a później jak będzie doręczona to będzie pisać Delivered? 

Czy w ogóle nic nie będzie wiadomo co gdzie i jak?

 

Bo jeśli tak to ma wyglądać, że nic nie będzie wiadomo to pozostanie tylko EMS albo ten Globall Express proponowany przez pocztę polską. Gdzie jak jest napisane na strony PP "Unikalna usługa dla firm przeznaczona do szybkiego przesyłania drobnych rzeczy za granicę. Dzięki GLOBAL Expres Twoje przesyłki trafią pod wskazany adres szybciej niż priorytetowe, a ich status możesz śledzić na całej drodze od nadania w placówce pocztowej, do momentu doręczenia, poza granicami Polski." 

 

Najtańsza przesyłka do 0,5kg to 41zł lecz rzekomy gwarantowany czas doręczenia do USA to 2-6 dni roboczych

Wiadomość 5 z 54
ostatnia odpowiedź

UWAGA!!!SUPER WIADOMOŚĆ - OD DZIŚ BRAK TRACKINGU LISTÓW POLECONYCH Z POLSKI NA USPS

mam umowę na Global Express dp 300 g poza Europę 29,50 zł +vat

Listy polecone zlikwidowane,teraz to dopiero zacznie się dziać już z tymi wysłanymi...

 

Wiadomość 6 z 54
ostatnia odpowiedź

UWAGA!!!SUPER WIADOMOŚĆ - OD DZIŚ BRAK TRACKINGU LISTÓW POLECONYCH Z POLSKI NA USPS

Przejście na Global Expres ma sens pólki co śledzenie do USA jest ok ale jak wprowadzaja ogranieczenia dla listów poleconych, to samo zapewne dotknie Globala. Te przesyłki są traktowane jako Listy polecone . Śledzenie w Globalu nie dotyczy oczywiscie Australii tam nic poza EMS i Paczkami pocztowymi nie jest rejestrowane. W USA też zauważyłem że śledzenie dla poleconych działa ostatnio kiepsko i terminowość doręczeń jest po prostu żenująca. 

 

Sprawdzałem Globale wysłane wczoraj sa widoczne w systemie USPS.

 

 

Wiadomość 7 z 54
ostatnia odpowiedź

UWAGA!!!SUPER WIADOMOŚĆ - OD DZIŚ BRAK TRACKINGU LISTÓW POLECONYCH Z POLSKI NA USPS

"Sprawdzałem Globale wysłane wczoraj sa widoczne w systemie USPS."

Wysłane wczoraj czy wczoraj sprawdzałeś? Wczoraj listy polecone były jeszcze widoczne w systemie śledzenia USPS.

Czy ktoś z Was sprawdzał dzisiaj jak wygląda sprawa z Global Expres? Czy są widoczne w systemie?

Wiadomość 8 z 54
ostatnia odpowiedź

UWAGA!!!SUPER WIADOMOŚĆ - OD DZIŚ BRAK TRACKINGU LISTÓW POLECONYCH Z POLSKI NA USPS

Super wiadomość. A jeszcze wczoraj sobie patrzyłem jak paczuszka sobie siedzi w NY a miała iść do Portland 😕

 

A jak z resztą trakingów? Mi nie działa UK i Niemcy 😕

Wiadomość 9 z 54
ostatnia odpowiedź

UWAGA!!!SUPER WIADOMOŚĆ - OD DZIŚ BRAK TRACKINGU LISTÓW POLECONYCH Z POLSKI NA USPS

wszystkie przesylki priority sa sledzone tylko do granicy USA, Expresy do adresata. Ekspresy sa ubezpieczone automatycznie do pewnej sumy (nie pamietam jakiej) lub do podanej wartosci - tak mi powiedzieli na poczcie USA.

 

 

**************************************
Wiadomość 10 z 54
ostatnia odpowiedź