anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzwdaz do USA - OSZUSTWO ! ! ! Prosze o pomoc ! ! !

Dzien dobry,

 

zwracam sie z prosba o pomoc do poslkich uzytkownikow ebay. Moj problem polega na tym, ze kupujacy otworzyl sprawe o niedostarczenie przedmiotu (sam wczesniej wybral tansza dostawe ekonomiczna (USA) i wiedzial (informowalem go o czasie dostarczenia) i zgodzil sie na taki sposob dostawy, po uplywie 14 dni (czas dostarczenia w opisie aukcji zawieral do 22 dni) otworzyl sprawe o niedostarczenie przedmiotu, rzecz jasna, uzytkownik z USA, ebay zamknal sprawe na jego korzysc po czym zwrocil pieniadze ( kwota 165 USD), oczywiscie paczka dotarla po niesamowitym czasie (72 dni) paczka ekonomiczna do USA, gdzie kupujacy upieral sie w wiadomosciach do mnie, ze paczka zaginela!!!! Twierdzilem, ze dojdzie bo zostala wyslana, nie wiem na jakiej podstawie ebay zamknal sprawe na rzecz kupujacego kiedy mial dowod wysylki ( potwierdzenie i nr sledzenia), mimo to paczka 9.03. dotarla do adresata, a ebay w wiadonosciach do mnie informowal, ze mam sie kontaktowac z kupujacym w sprawie zwrotu, Problem polega na tym, ze kupujacy jeszcze przed dostarczeniem paczki, ZABLOKOWAL MNIE i nie mam z nim mozliwosci kontaktu!!!

    Ebay po raz kolejny umywal rece, kiedy poinformowalem ich o tym stanie, nakazal wyslania faktury z zadaniem zaplaty, mimo moich zalecen i staran ( fakture wyslalem wielokrotnie) 0 zainteresowania ze strony kupuajcego, malo tego przed zablokowaniem uzytkownik informowal mnie, ze kiedy paczka dotrze zwroci mi pieniadze). Do dzis nie mam pieniedzy, paczka dotarla i co dalej ? Tydzien przed doplynieciem paczki, zlozylem reklamacje na poczcie bedac pewien, ze paczka nie dotrze, a jednak?? Na moja niekorzysc dotarla!!!

    Ebay nadal umywa rece, dzis wyslalem kolejna wiadomosc i odpowiadaja abym kontaktowal sie z kupuajcym, a ja odpowiadam im, ze nie mam jak poniewaz mnie ZABLOKOWAL??? Czy istnieje jakas szansa na odzyskanie moich pieniedzy...???? *165 USD to nie mala suma..)

    dlaczego ten serwis chroni tylko kupujacych nie myslac o sprzedajacych z ktorych czerpia takie zyski (prowizje) ???

    Gdzie mam sie zwrocic z pomoca lub jak nawiazac kontakt z polska obsluga ebay?? 

 

Czekam na pomoc i licze na pomoc ze strony poslkich uzytkownikow, 

 

pozdrawiam i milego dnia!!!!

 

Damian

Wiadomość 1 z 12
ostatnia odpowiedź
11 ODPOW. 11

Sprzwdaz do USA - OSZUSTWO ! ! ! Prosze o pomoc ! ! !

nie odzyskasz pieniędzy,nie odzyskasz prowizji,ebay nie zrobi nic w tej kwestii

Wiadomość 2 z 12
ostatnia odpowiedź

Sprzwdaz do USA - OSZUSTWO ! ! ! Prosze o pomoc ! ! !

Na Ebay nie licz.

Na przyszlosc wysylaj na dalekie odleglosci (poza Europe) przesylkami szybszymi bez wzgledu na to czy kupujacy sobie tak zyczy czy nie.
On zaoszczedzi a ty mozesz poniesc strate, tak jak teraz sie stalo.

Poczta zwykla do USA z Polski idzie do 3 miesiecy i czasem ginie bez prawa do reklamacji zarowno w Polsce jak i w US.
Juz lepiej kurierem, ups, fedex itp jesli nie zycza sobie niewiadomo ile

Moge poradzic abys ulozyl list do niego, grzeczny, odwolujacy sie do jego sumienia i uczciwosci.

Wystukaj go na Google, moze jest na linkedin, facebook, my space czy cos w tym rodzaju.

Utworz inne konto na Ebay aby z niego do niego wyslac ten list.
Wyslij ten list na portalach spolecznosciowych , czy wpisz sie.

Zrozumie ze wiesz gdzie mieszka....

Ale list musi byc krotki, stonowany, grzeczny bez obrazania czy przeklenstw - to wazne bo inaczej nikt go nie potraktuje powazne a nawet usuna go. Mozesz go wklejac na jego profile od czasu do czasu

**************************************
Wiadomość 3 z 12
ostatnia odpowiedź

Sprzwdaz do USA - OSZUSTWO ! ! ! Prosze o pomoc ! ! !

Dzieki za odpowiedzi, ale nie rozumiem, jednego, na jakiej podstawie ebay nic nie pomoze, skoro jest ewidenta wina kupujacego, to on nie wywiazal sie z transakcji, ja jako sprzedawca wyslalem towar, wywiazalem sie, a on otrzymal towar i zwrot, to jak to rozumiec,...??Zlodziejstwo w bialy dzien ????? Przeciez to jest kradziez...kradziez i chamstwo, dlaczego ebay tego nie przestrzega, dlaczego broni kupujacych a sprzedajacy ma ponosic straty, za to ze sie wywiazal?? 

Wiadomość 4 z 12
ostatnia odpowiedź

Sprzwdaz do USA - OSZUSTWO ! ! ! Prosze o pomoc ! ! !

Przypuszczam ze na aukcji sprecyzowales czas dostawy zbyt krotki. Trzeba bylo wpisac czas dostawy z zapasem.
Stad Ebay ma podstawe do rozstrzygniecia. Zgadzam sie ze powinni wziazc pod uwage fakt dostarczenia,po terminie, ale dostarczone.
Wydaje mi sie ze ze strony Ebay jest to problem wymagajacy duzego nakladu pracy plus moze zrazic kupujacych ktorzy sa najwazniejsza czescia calego tego przedsiewziecia. Moze w przyszlosci cos zrobia a na razie wpisuj czas dostawy z bezpiecznym marginesem. Napisz do nich aby wiedzieli ze maja problem w systemie.Im wiecej ludzi bedzie pisac tym wieksze szanse ze cos zrobia w tym zakresie.


Tak to wyglada od strony kupujacego
https://www.ebay.com/help/buying/returns-refunds/get-help-item-hasnt-arrived?id=4042

"If the estimated delivery date for your item has passed, and you still haven't received your item, let the seller know. You have 30 days from the estimated delivery date to inform the seller that you didn't receive your item."

Wiadomość 5 z 12
ostatnia odpowiedź

Sprzwdaz do USA - OSZUSTWO ! ! ! Prosze o pomoc ! ! !

ebay czy paypal nie interesuje potwierdzenie nadania tylko potwierdzenie dostawy i trudno jest wygrac sprawy jesli takiego potwierdzenia nie bedzie w czasie rozstrzygania sporu. 

 

nie wiem, jak jest w przypadku poczty, ale mozna w takim przypadku sprobowac wycofac przesylke, zanim zostanie dostarczona

 

do stanow lepiej nie wysylac niczego listami poczty, podczas gdy w europie jeszcze nie mialem problemu z poleconymi poczty i zawsze wysylam z potwierdzeniem odbioru

Wiadomość 6 z 12
ostatnia odpowiedź

Sprzwdaz do USA - OSZUSTWO ! ! ! Prosze o pomoc ! ! !

dodam jeszcze że ebay i paypal nie interesuje oficjalna odpowiedź poczty polskiej na reklamacje.Nie interesuje ich również waga przesyłek,np klient kupi 2 kg cukru i waga paczki wskazuje 2100g.Kupujący stwierdza że w paczce nic nie było,zarejestrowana waga w systemie to 2100g.Sprawa może dotyczyć zakupów w których koszt towaru jest mniejszy niż koszt dostawy,sprzedawca nie miałby żadnego interesu w dokonywanie oszustwa.Odpowiedź z poczty... przesyłka ważyła na każdym etapie 2100g a decyzja i tak na korzyść cwaniaka.Ebay to jest najbardziej k.....rewski system na tej planecie,nic dziwnego że powoli umiera.

Wiadomość 7 z 12
ostatnia odpowiedź

Sprzwdaz do USA - OSZUSTWO ! ! ! Prosze o pomoc ! ! !

Dzieki, ebay to jendno wielkie...bagno chroniace kuoujaych!!!! Znacie jakies inne ogolnoswiatowe portale oprocz ebay...???Co polecacie???

Pozdrawiam

Wiadomość 8 z 12
ostatnia odpowiedź

Sprzwdaz do USA - OSZUSTWO ! ! ! Prosze o pomoc ! ! !

Poshmark, Mencari, Amazon

Wiadomość 9 z 12
ostatnia odpowiedź

Sprzwdaz do USA - OSZUSTWO ! ! ! Prosze o pomoc ! ! !

Witam.

 

Ja ostatnio też wyslalem przedmiot do Australii. W aukcji byla zaznaczona opcja " Przesyłka zagraniczna - zwykła " oraz czas dostarczenia " Zmienny w przypadku przedmiotów wysyłanych z zagranicy " . Paczka ma caly czas status " On route " - uplynely 42 dni. Kupujacy po 30 dniach zalozyl spor o zwrot pieniedzy i Ebay mu je oddal. Oczywiscie pisalem do Ebay, ze paczka jeszcze idzie, jest w drodze itd., ale konsultant odpisywal mi, ze paczka nie jest dostarczona i koniec. Oddali mu pieniadze przez PayPal.

 

W transakcjach PayPal mialem napisane, ze Ochrona Sprzedajacych mi przysluguje. Gdy wystapilem o nia, odpisali mi, ze nie przysluguje bo wystapilo roszczenie poprzez Ebay.

 

Mysle sobie, OK, poczekam az paczka dojdzie i wtedy wystapie do Ebay o Ochrone Sprzedajacych gdyz Ochrona Kupujacych nie obowiazuje jesli paczka zostanie odebrana lub bedzie odmowa odbioru. Czy moje nadzieje sa plonne? Czy znowu cos wymysla, ze nie przysluguje mi Ochrona Sprzedajacych bo cos tam, cos tam?

 

Czy w ogole mozna jakos zglosic Ebay lub PayPal w Polsce do jakiego Urzedu Ochrony Konsumenta? Albo na policje? Kupujacy dostanie paczke, dostanie pieniadze a ja zostane z niczym. Czy tak wyglada moral tej historii?

 

Jestem teraz bardzo zly. Sprzedaje cos okazjonalnie na ebay ( raz na 2 lata ) i taka wtopa od razu. Stracilem 1700zl, to dla mnie duzo.

 

Przepraszam za brak polskich znakow, uszkodzil mi sie prawy ALT.

Wiadomość 10 z 12
ostatnia odpowiedź