anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaz do USA - podatek naliczony przez Ebay

Cześć,

 

Dziś skończyła się moja aukcja na ebay.com którą wygrał kupujący ze stanów. Do ceny sprzedaży ebay doliczył podatek którym obciążyl kupującego i który następnie odliczył od mojego wpływu na paypal analogicznie jak zostało zrobione z "opłatą".

 

Próbuję zrozumieć co za podatek naliczył Ebay i czy nie jest to jakaś forma Cła która potencjalnie musiał by zapłacić kupujący, ale uiścił to przez Ebay w konsekwencji czego Ja powinienem wypełnić jakąś deklarację w określony sposób żeby unikł podwójnego opodatkowania.

 

1) czy podatek naliczony przez Ebay.com to podatek uiszczony do Polskiego US, czy to jakaś opłata na poczet Amerykańskiego Urzędu Skarbowego/celnego ( taka była gwiazdka przy tym podatku *Zgodnie z obowiązującym prawem przekażemy ten podatek do urzędu skarbowego. Automatycznie pobierzemy tę kwotę z Twojego konta PayPal.), jeżeli dobrze rozumiem to jest podatek do polskiego US jeżeli ktoś nie sprzedaje jako firma?

2) czy nadają przesyłkę do USA za pośrednictwem UPS muszę dodatkowo wypełniać jakąś deklarcję celną?

 

dzięki

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Sprzedaz do USA - podatek naliczony przez Ebay

1. W USA zakupy na Internecie sa opodatkowane (od niedawna w prawie 100% zakresie). Podatek placi kupujacy wg., stawki w jego stanie.Tylko Delaware, Montana, New Hampshire, Alaska, and Oregon nie maja podatku od sprzedazy.

 

Ebay.com  pobiera ten podatek i odprowadza do urzedu skarbowego USA 

 

2. zawsze trzeba wypeniac deklarace celna wysylajac poza granice UE. Wyjatkiem sa listy. Informacje zdobedziesz u przewoznika czyli UPS w tym wypadku

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Sprzedaz do USA - podatek naliczony przez Ebay

1. W USA zakupy na Internecie sa opodatkowane (od niedawna w prawie 100% zakresie). Podatek placi kupujacy wg., stawki w jego stanie.Tylko Delaware, Montana, New Hampshire, Alaska, and Oregon nie maja podatku od sprzedazy.

 

Ebay.com  pobiera ten podatek i odprowadza do urzedu skarbowego USA 

 

2. zawsze trzeba wypeniac deklarace celna wysylajac poza granice UE. Wyjatkiem sa listy. Informacje zdobedziesz u przewoznika czyli UPS w tym wypadku

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Sprzedaz do USA - podatek naliczony przez Ebay

Czy w takim razie mam wystawić fakurę 0% z kwotą netto? Jak powinna wyglądać faktura w takim wypadu. 

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Sprzedaz do USA - podatek naliczony przez Ebay

Mamy właśnie identyczną sytuację, jak Pan sobie poradził?

Musimy wykazywać w jakikolwiek sposób ten podatek na fakturze?

Może jedynie w uwagach?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź